Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moj predlog kako ne treba raditi
#1
U temi UKLETI GRAD NA STAROJ PLANINI pisao sam da znam i da sam video pravog smuka kako radi i kako se deaktivira ali da i dalje ima zamki.
Imao sam mnogo predloga kako da radim dalje:Od nekih stvarno bezazlenih do mnogo opasnih.
Evo primera:    jedan ,,prijatelj" mi je davao ovakve savete,pošto je sada toplo i u rupi ima puno poskoka i šarki da zapalim vatru,bacim benzin,molotovljev koktel ili malo dinamita i da nije opasno ima i protiv otrova,hvala mu puno čak mi je ponudio i nešto od toga kao pomoć.
Pa ljudi ja nemam 2 glave a nisam video da ih imaju i moje kolege,ujed zmije kao što svi znamo je smrtonosan,kako postoje više vrsta zmija tako postoji i više vrsta protiv otrova,a i propisane doze i temperatura za čuvanje.
Što se tiče vatre,koće da udje posle dima i gasova.
Eksploziv:rupa na ulazu je i onako tesna i rizična samo treba malo trotila i više nema ni ulaska ni izlaska.
Zahvaljujem se svima na ovako ,,lepim i korisnim predlozima" ali je moj savet da nikada,nikada ne radite takve stvari.
Na svakom mestu koje vam deluje opasno prvo razmislite dobro više puta pa idite dalje,svakom se desi da pogreši i onda kad je sto posto siguran.
Pamet u glavu život je samo jedan.
Pozdrav svima.
Odgovori
#2
Pozdrav Crni  i nadam se da ce poslusati tvoj savet.Ti si bar dosao do smuka i znas kako da ga iskljucis.U smukovoj pecini kod Poganova  otvor je tesan  jedva covek moze da se promakne.Poginulo je nekoliko ljudiiako su bili hrabri nisu imali nikakve sanse da se zastite od udarau grudi.Udar dolazi tu gde je otvor najtesniji i gde su ruke podignute da bi se promaklo.Nakon toga su ih konopcem izvlacili napolje.  Potpuno se slazem sa tobom da covek obicno pogresi kada je bez straha i najsigurniji.Sve dok je covek zdravo oprezan male su sanse i da pogresi.
Ja  zmije ne ubijam i mi odlazimo njima u kucu a ne dolaze one kod nas zar ne ?.Zasto bi im uzimali zivot?
Jos bi iskoristio priliku da ti se zahvalim na savetima i objasnjenjima koje si mi nesebicno pruzio.Jos nisam isao gore u stene  ali se nadam da cu uskoro.Pozdrav.
Odgovori
#3
Zdravo Crni, pretpostavljaš ili znaš da dalje unutra ima još zamki?
Odgovori
#4
Da ne mistifikujemo
Ja sam predlozio malo vatre da se rasteraju gmizavci . Ne secam se brate da sam predlagao trotile i takve stvari . Uostalom privatni razgovor je privatnii takav treba da ostane . slobodno proveri sta sam ti napisao da ne ulazimo u diskusije  bezveze. NEMA POTREBE . Ne vidim gde vodi ovo . Inace kome se svidjaju te stvari moze slobodno da ih cuva u kuci , ja ne . Drugo kad me stavljas pod navodnike reci KOLEGA jer nismo prijatelji . Ja imam ime i prezime za razliku od tebe . Uostalom sam si rekao da od tih nalazista nece uskoro biti nista jer ce ih dici u vazduh kamenolom . pa ti cekaj , mozda ce ti oni nesto dati . a mozda cete ti i tvoja ekipa skupiti hrabrost tada da pridjete , ili ce zimi biti mnogo klizavo . Ja sam se rodjace naslusao prica i prica o nalazima , a kad odes i pogledas onda vidis ..... NISTA . Masta i fikcija . Naravno zelim vam da sto pre doprete do toga tamo . I da vidimo neke slike naravno . da vidimo napokon kako izgleda jedan od tih smukova . jer ih sad izgleda ima svuda . Uostalom , ko vam garantuje da je dosao do bilo cega ? kucka covek i pise sta oce , moze mu se jer je to lako pod nickom raditi . prolupa se malo pa sutra opet i posle ugasi profil pa onda dodje i pametuje pod novim . Uostalom on zna kako da neutralise smuka zar ne ? pa sto jos uvek teoretise takav znalac ovamo , i kuka kako ima zmija . pa vadi to odozdo covece ili si mnogo gledao indijanu dzonsa pa te strah da odnekud ne nahrupe tone zmija na tebe . Uostalom najmenje sto ocekujem je izvinjenje zbog takvog zluradog komentara na moj predlog kao i izvinjenje zbog izvrtanja mojih reci . nije lepo dobru volju i dobar savet preokretati u sustu suprotnost .
Odgovori
#5
Minciću nisam nikog imenovao niti sam mislio na tebe bilo je drugih, a za privatne poruke to poštujem,niti sam napisao nečije ime niti ću ikad.
Što se tiče mog imena ja sam Dragan CRNI i svi me tako i znaju,znači ja se ne krijem,nikoga ne varam,tudje mi ne treba a svoje nedam,mirno spavam.
Ako se neko prepoznao u tome što sam napisao,drago mi je, lepo piše moj predlog kako ne treba raditi.
Odgovori
#6
Evo nesto tacno za Smoka ima jedan kad se doblisis na 5 metara cujes cudan zvuk a drugi smok samo cuvek tesko da uce i klesan mali smok i veliki a treti bojle da vam ne kasem ovo je orgina HIMOVICH TAKO KASE POZ
Odgovori
#7
  Lepa tema samo ko zna na koju ce stranu otici!
Nadam se da ce se javiti neki clanovi foruma koji su bili dublje u pecini i napisati sta su videli.
Ne znam zasto se plasite šarki i poskoka kad se na terenu stalno susrecemo sa njima.
Otrov tih zmija nije toliko opasan po zivot kako se prica ali je neophodno ukoliko dodje do ujeda
da se mesto ujeda sanira i ode kod lekara u sto kracem roku.
Ako se vec ide medju njih, onda se treba i adekvatno opremiti i zastititi.
Upotreba eksploziva u ovom sportu je van svake pameti i moze prouzrokovati veoma tragicne posledice. Neki ljudi ne prezaju ni od cega, u stanju su da sravne sa zemljom i citavo brdo da bi dosli do Sakrivenog Blaga koje uopste i nije tu sakriveno. Pri tom ne razmisljaju o posledicama. Mozak im vidi samo gomilu zutih novcica.
Ovo je odlicna tema, o bezbednosti u ovom sportu treba vise pisati.

  Himovichu !!!
Pa tebe ni Lingvista ne moze razumeti, ajd molim te pocni da pises da te razumemo.  ;D  ;D  ;D

Odgovori
#8
Evo nesto tacno za smoka  ima jedan kad mu pridjes na 5metara cujese cudan zvuk  a ima i dugi smok samo covek tu tesko moze da udje .Ima klesan mali smok i veliki smok  a treci bolje da vam ne  kazem ovo je original  himovic vam tako kaze.
Najverovatnije  nas prijatelj himovic ne otkriva vise brinuci se za nase zivote da ljudi ne stradaju bez potrebe .Sa planom bi bilo lakse ali ...
Jel tako brate himovicu?
Odgovori
#9
Nakon mnogo godina bezuspesnog traganja za Sakrivenim Blagom, vecina tragaca postaje psihijatriski slucaj !!!

Objasnicu da se neko ne uvredi!

Poznajem dosta starijih tragaca a i mladjih od kojih i dan danas slusam price o Sakrivenom Blagu za koje znaju gde je ali im se neda da ga uzmu.(Obicno neko progovori pa zlato pobegne, kazu culi smo kako je pobeglo a dok se kopa treba da se cuti !!?)
O blagu koje vide ocima ali kad uzmu zlatnike onda im se ukoci šaka.(Pitam se kako je odkoce i) !??
O blagu koje znaju gde je ali je prokleto pa ne zele da mi kazu gde je jer je prokleto a ja imam porodicu i decu.
O vracarama kod kojih odneses zemlju sa terena a ona ti kaze gde je to Zkopano Blago (obicno je ispod rodnog drveta) i da odes da ga odkopas a i njoj da das deo. (A usluga vracare kosta 100 €)
Bilo je slucajeva prosipanja pepela na mestu gde misle da je Ostava pa ujutro gledanje tragova od zivuljki od koje je trag i potrebeza zrtvovanjem istih na tom mestu !??
Nekako najlepse je da noć pre potrage ili kopanja ne spavati sa zenom inace od blaga nema nista.
A to je najcesci razlog zbog kog ta druzina nije nasla Sakriveno Blago.
Ovo je samo mali deo gluposti koje ja slusam i cutim jer ako samo pokusas da im objasnis da to nije tako budes najeban.
Najvise volim ove momke koji nose nožic i direktno na terenu odseku raslju od odredjenog drveta i sa tom rasljom traze ostave i naravno uvek imaju pacijente koji idu sa njima i kopaju.

A nekoliko trgaca je debelo platilo neke momke koji su dosli da nekim bajanjem i nekakvim performansom oteraju cuvare Sakrivenog Blaga.
U zdravlje "Rasterivaci Čuvara Blaga" da potrose novac koji su dobili za svoj rad !!!

Ako se neko ovde pronadje neka se slobodno naljuti!

Malo je ljudi koji ovom sportu pristupaju sa cistom pamecu i zdravim razumom.
Nadam se da ce oni sa zdravim razumom nstaviti da pisu na ovoj temi jer je nekim tragacima zaista potrebno da citaju
"Kako ne treba raditi"
Pozivam i one koji su se pronasli u ovom postu da i oni nesto napisu ...

Pozzz svima !!!  Big Grin ;D Wink
Odgovori
#10
Evo,ako je od pomoci,uvek sam spreman da pomognem njihovim zenam,ako oni nemogu da spavaju sa njima pre terena...posteno! Smile Smile Smile
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)