Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do
#1
Da li neko moze da mi kaze nesto o zakonu i kakva prava imam ako hocu da idem i da istrazujem? Kakva vrsta dozvola treba itd.....?
Odgovori
#2
Zavisi šta je polje tvog istraživanja.  Wink ;D
Odgovori
#3
Sveeee.....Pa na sta nalletim.
Smile
Odgovori
#4
Druže, šalim se i ja malo kad kažem zavisi šta je polje istraživanja?  ;D
Znamo svi mi da uglavnom u šumu i planinu ne idemo zbog šumskog voća i jestivih pečuraka.
Ovaj hobi rođo nije legalan, a kako stvari stoje u Srbiji će se dugo popričeka za neke oblike legalizma kakvi postoje u nekim a ne svim državama Evrope.
Dakle zapamti ne postoji institucija, agencija, udruženje, ne vladina organizacija, niti bililo kakvo drugo pak državno telo, ministarstvo koje će ti dati dozvolu da vršiš bili kakva privatna arheološko-istorijiska istraživanja, iskopavanja i sl. uz upotrebu ali i bez upotrebe metal detektora.
Dakle posedovanje i promet Metal detektora nije zabranjen nijednim zakonom ali njihova upotreba je na zaštićenim lokalitetima najstrože zabranjena, a van njih je zakon to "regulisao" po principu "TAMNOG VILAJETA"  -znaš tu priču? Šta god da uradiš može ti se desiti da se pokalješ.
Odgovori
#5
Hvala na odgovoru. Pozzz
Odgovori
#6
Nije mu problem ako traži na primer burmu, koju je predhodnog dana slučajno izgubio.
Može je izgubiti samo na nezaštićenim lokalitetima.
Odgovori
#7
znaci ako nije zasticeno smes da ides sa detektorom po sumama livadama
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 4 Gost(a)