Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zlato sija kada ???
#21
Kako sto sam napisao video sam sa svojim ocima i to je tacno da to mogu vidjeti ljudi za kime je to zlato sudjeno ali ne da moras zaboditi bilo sta u njemu i ne pojavlja se samo na djurdjevdan i bozic nego u vise dani u godina. I najbitnije treba da se podjeli na jednakvi deo sa osobe koje mogu taj plamen da vide.
Odgovori
#22
U mom kraju ima dosta njih koji su videli ovu pojavu, na nekim mestima su videla ca dva clana porodice i to vise puta. Eh kada bi to sve zlato bilo.
Odgovori
#23
Sta je kad nije zlato
Odgovori
#24
gokazalo se da ne izbija plamen na mestima gde ima samo zlato vec skoro na sve druge obojene metale kao sto su bakar aluminijum mesing folija naravno kad je u vecoj kolicini
Odgovori
#25
Ma istina ili ne..... skoro sam procitao da digitalna kamera moze da snimi zlato ispod ze lje, tj zakopano.... zbog zracenja ili ti kamera moze dasnimi infra red preko UV filtera kamere, plus malo podesavanje u photoshopu.....
Odgovori
#26
da li je ikada neko nasao nesto po toj prici,gorele pare,video plamen i slicno? I sam imam isti primer.naime rodjeni stric video plamen,nakon toga isao on detektorom,isao ja i opet nista,pretpostavlam da treba da probamo oboje zajedno. Sta ce biti ko zna. Moje misljenje je da od toga nema nista. Ali zivi bili pa videli!uzdravlje
Odgovori
#27
Ima tu istine da treba da budete oboje skoro u jednom selu sam isao po neki opis znak i takao to kad mestani to je ocisceno gledo neki starac kako sija pa vido i komsija probali posebno nista ka kroz koju godinu na taj dan kad izadju vide jadan drugog i kroz neko vreme pojavio se plamen odsjaj sta vec i zajedno zavrsili poso nije im trbala ni pisanija ni detektor.
Odgovori
#28
Novi sam na forumu i ne znam mnogo o tome,ali sam cuo dosta prica.Prosle godine sam bio kod drugara na selu u nekoj nedodjiji gde je pre bilo dosta turaka,a sad jedva da ima neka trosna kucica sa oldtimerima  ;D punim prica i dozivljaja  ,  i tako jednu noc pored vatre njegov deda je poceo da nam prica neke tako da kazem legende i nesto sto je on stvarno doziveo..bilo je price o nekioj  turskoj bibliji u kojoj je bilo dosta pisanija  ;D ,koja je izgorela pre neku godinu i od nje su ostale samo kozne korice i poceci listova sa kojih ne moze nista da se procita i jos dosta toga o nekom turskom zlatu ispod neke (ne mogu da se setim kakve) kruske ,ali nije to bitno nego mi je zanimljivo to sto je njegov deda stvarno doziveo.On je radio 40 godina u nekoj fabrici do koje mu je trebalo oko 1.5h peske nekim precicama kroz sumu,ali drugacije nije ni mogao,i sad mozete zamisliti sta se njemu sve pricinjavalo kad je se vracao iz druge ili isao u trecu u takozavno gluvo doba,pored svih tih prica mislim da tu ima neke istine,i ja sam mu za jednu stvarno poverovao jer je i sam tako zvucao.Kada se vraca uvece sa posla po njegovoj prici oko 1:00 video je na nekoj steni visokoj oko 30-ak metara neki plamen koji je konstatno goreo,ali mu ni dan danas nije jasno kako je neko tu zapalio vatru jer ne moze niko da se popenje na tu stenu a i nema logike da bi neko u 1 posle ponoci trazio sta u toj sumi,i po njegovoj prici on je se prekrstio  ;D jer je bio kako kaze neverovatno uplasen(covek je lovac i prosao je ratove i svasta nesto tako da ne znam sta to treba da bude da bi njega uplasilo..)okrenu se i nastavio dalje.Kada je dosao kuci nije hteo da budi zenu nego joj je sve ispricao ujutru na sta je se ona nasmejala i rekla mu da je lud ,pa se vi zenite...  ;D
I posle nekoliko godina mu se majka tesko razboli i on je vodio kod raznih doktora i oni joj kazu da ce ziveti maksimalno godinu dana...i on pocne da trazi neke narodne lekove (uhhh ne znam sto sam poceo ovo da pricam,ali je meni bilo zanimljivo) i cuje od nekog prijatelja da ima neki kolko se secam u nisu sto leci melemima,travama..i on naravno ode kod njega i sad on kaze da je to neka kuca sa visokom zidanom ogradom i nekom kovanom kapijom ispred koje je bilo bas dosta naroda koji su verovatno cekali na red..i kaze da je izasao neki starac i njega prvo uveo iako je dosao zadnji  ???  Kaze nije ni usao na vrata ovaj je njega pitao sto je gledao u tu vatru,i da je imao srece sto je ostao ziv...i kaze nam njegov deda da nije mogao da veruje kako ovaj zna za to kad je tako daleko a i retko je kome to pricao jer se i sam plasio svega toga,ali nije bitno je to da mu je ovaj izlecio majku sa nekim melemom  8) ali bolje da nije posto je umrla posle 4 godine od alkoholizma  ;D 
Ali opet kazem ne znam sto sam ovo pisao i da li nekoga ovo zanima kad mislim da nema puno veze sa zlatom i pored te price da gori vatra iznad zlata Big Grin i jedino sto znam da zlato sija kada je lepo,cisto i pod odredjenom uglom stoji na suncu 8)
Odgovori
#29
ovako to sto sija tu se ne nalazi zlato, zlato je tu negde nego je tu doslo do praznjenja i ono se prazni nema odredjeni datum ili vreme to se desi verovatno kad se stvore uslovi o ovome sam citao pre par godina na nekom stranom forumu kad je neki arheolog ili sta je vec tako se predstavio objesnjavao tu pojavu ali je naglasio da do praznjenja ili kako nas narod to zove zlato igra ili sija, to se ne desava samo sa zlato vec i sa srebro i bakar.Mene je ova tema zanimala pre vec nekoliko godina jel mi se takva situacija desila ja i porodica sedeli smo ispred kuce u dvoriste da naglasim da je bilo leto sto nema pravilo kad se ta pojava desava i na oko 50 m  od kuce uzdigla se neka plavicasta vatra tako nekako nzm kako da vam objasnim prvi put je bila najvisa posle je bila jos dva puta ali se svaki put smanjivala visina i mi smo misleli zlato i kopali tu ali nista kasnije uzeli detektor istrazili teren i od tog mesta na oko nekoliko metara nasli smo bakarnu posudu oko 1kg tezine ali je bila spljeskana nismo znali sta je bilo,sad sta i kako je ne garantujem ali to se meni desilo.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 4 Gost(a)