Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OGROMNA STRELICA
#1
Ja u svom istrazivackom veku jos nisam naisao na ovako veliku vesto isklesanu i prikrivenu strelicu. Ovo sam pronasao i slikao pre 7 dana.
[Slika: strelica-od-3metra.jpg]
Odgovori
#2
Vidim da nije bilo zainteresovanih da umedjuvremenu komentarisu nesto pa sam ja ovih dana krenuo opet na tu stranu da ovako zimski dokon razgledam detaljnije taj predeo. Ovo gore slikano (ova strelica) je ukazivala na neki pravac pa ja resih da produzim i evo na sta sam novo naisao.
nakon nekih priblizno 150m naidjem na ovaj kamen u sumi :

[Slika: 1.jpg]

...nisam bas nesto uspeo da ga protumacim pa nastavim jos malo i odmah niz malu padinu naidjem na stari bunar:

[Slika: 2.jpg]

Izmedju bunara i jedne kruske iz zemlje je vidio jedan kamen kao mala piramida. Kad sam ga odkopao da vidim cisto iz radoznalosti nekih 10-15cm ispod njega naidjem na poveci kamen sa ovim rupama. Hajde sad da probamo da odgonetemo pricu.

[Slika: 3.jpg]

Gornje dve rupe su spojene i moze da se provuce stap kroz njih / donje dve nisu a tu je i ova veca (kako kazu "fildzan") Hajde malo pomoci oko resavanja ovih oznaka. NISAM KORISTIO DETEKTOR I NEZNAM IMA LI STA ISPOD ILI OKOLO A I NIJE MI BAS BILO ZGODNO DA GA NOSIM SA SOBOM.
Odgovori
#3
Opet ja hiljadu puta kazem neću komentarisati pa opet.................u Topli dol po opisu ima velika crta ako je tamo mogu ti pomoći .............
Odgovori
#4
NIJE TAJ KRAJ...ZAO MI JE BRANKO  Sad
Odgovori
#5
Prepostavio sam da to nije mesto jer od crte na 48 koraka klesana mečka znao sam da bi je našo ...................
Odgovori
#6
Ja bih dobro pregledao taj bunar. Da li na samoj povrsini ispod korena drveta koji se vidi na slici, voda nije napravila supljinu takozvani (dumelj) i da li se voda u vreme toplih dana povlaci.
Odgovori
#7
Na 10 metara odatle se nalazi drugi bunar u kome je vrlo malo vode a u istoj su povrsinskoj ravni zemlje.

[Slika: dscn0101.jpg]

PROVERICU NIVO VODE KADA BUDE TOPLIJE VREME. "MOZDA SU POVEZANI NEKIM SISTEMOM..NI SAM NEZNAM KAKO  Sad ???
Odgovori
#8
bravo Grota,kakve lepe stvari si nasao!i dobro je sto je pocetni znak strelica i posle u tom pravcu se sve nadovezuje,znaci da nista tu nije slucajno.onaj kamen sa rupama sto si otkopao meni lici na glavu od ribu onako gledano od napred.nista...kad otopli imas tu puno stvari da pregledas...srecno
Odgovori
#9
a i ove dve rupe iznad sto kazes da moze da se provuce stap,moguce da pokazuje povezanost dva bunara,ko zna...
Odgovori
#10
Grota ponesi od kuce drvenu hoklicu i provedi tu malo vise vremena svasta ce ti pasti na pamet  Wink
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 7 Gost(a)