Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DELTA SNIFFER XR-71
Po ceni je DBP 2010 najpovoljniji detektor, odnos cena + ono što se dobija za uloženi novac.
Odgovori
Jel neko vrsio testove sa DBP2010? Npr. na koju dubinu vidi novčić od 1 eu u vazduhu i zemlji? Za veće predmete znam da je odličan sa onim izmenama oko tranzistora. Pozdrav
Odgovori
DA LI DA SPOJIM OVE DVE TAČKE NA PLOČI ?
[Slika: e38d20abb2a499a3444e6ea1f4948817.png]
Odgovori
Da tačke AA i BB se spajaju
Odgovori
Ok, hvala.
Kazite mi samo na koliko oma ovaj trimer potenciometar treba da bude podesen i kakvu ulogu on ima u ovom kolu ako je vezan sa timerom NE555 ?

[Slika: 0edc6be0cc6898dde32246eca821f932.png]
Odgovori
To ti je trimer za podešavanje frekfencije ili Pulsa u sekundi,trebalo bi štelovati osciloskopom ili unimerom koji može meriti frekfenciju a čini mi se da se meri na izlazu PIN9 ic kola NE556.
Za veće predmete je frekfencija niža a za manje i zlato je treba povećati ali ne preterivati,neka srednja vrednost je oko 300Hz.
Odgovori
EVO GA :
[Slika: NE556-pinout.jpg]
Izmedju PIN9 i kog drugog pina se se meri  frekvencija i šta bi moglo da se desi ako se poveca vrednost ?
Odgovori
Moze li mi neko pomoci uopste ?
Odgovori
(12-06-2017, 02:53 AM)Ilija link Piše:Moze li mi neko pomoci uopste ?
Druže teško pitanje na koliko oma treba da bude podešen trimer potenciometar u kolu sa NE 556. Za početak ga namesti na srednji položaj, pa po uključenju detektora unimetrom podesi trimer tako da na pinu 5 ili 9 kola NE556 bude 100 ili 300 Hz. Takođe možeš da meriš i na gejtu tranzistora IRF740.
Odgovori
(10-06-2017, 11:31 AM)Ilija link Piše:Izmedju PIN9 i kog drugog pina se se meri  frekvencija i šta bi moglo da se desi ako se poveca vrednost ?
Meri se između pina 9 i mase.
Ako hoćeš da tražiš veće predmete onda šteluj na manju frekfenciju a za sitnije veću.
Ako nije osetljiv na zlato onda zameni R9 od 68k sa nekim manjim od 6,8-10k ima tu još nekih izmena za zlato ali to drugom prilikom.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 21 Gost(a)