Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DELTA SNIFFER XR-71
#41
Citat:...i jos nesto,...u vezi sa sondama moracemo detaljnije da se dogovorimo!
Hvala!!
U svako doba..............pozdrav...........fixxx Smile SmileSmile

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
#42
Pozdrav Fixxx!
Poceo sam sa nabavkom elementa,a poceo sam i izradu sonde.Prvo sa precnikom 45 cm.Kako sam citao na drugim sajtovima,sonda od 45 cm-a ima 3 namotaja od osmozilne ADSL kabla...i navodno treba da ima 2 ohma.Po Tvom misljenju da li to odgovara?Naravno,jedna zica mora da bude deblja od o,5 mm!A kakva je situacija parametri sa sondom od precnika 50 cm,...razlikuje se puno od sonde sa 45 cm-a?Hvala!!
Veliki Pozdrav,
Rufus
Odgovori
#43
Pozzz!
Nasao sam jedan(po mom misljenju)koristan sajt o izracunavanje sonde,i mislio sam da podelim sa clanovima ovog foruma!
Pozzz!
Rufus
http://www.66pacific.com/calculators/coil_calc.aspx
Odgovori
#44
Evo ti bolji i jednostavniji samo obrati paznju ubaci poluprecnik ne precnik http://www.geotech1.com/forums/showthread.php?t=17909
Odgovori
#45
Hvala Lepo Dr.Jare!Veoma je interesantan taj kalkulator!
Pozdrav!
Rufus
Odgovori
#46
Pozdrav svima,oba kalkulatora su o.k. a sto se otpora tice ne bi valjalo da je ispod 2 ohm,da se slucajno ne bi desila neka paljevina Big Grin Big GrinBig Grin (IRF740-za svaki slucaj iz preventive staviti neki hladnjak na njega),a opet zadrzati otpor sto manji da se preterano ne"uspori" sonda.Delta spada u red detektora za sporiji prospekting-pretrazivanje terena i ne treba je dodatno usporavati "sporim" sondama.
Veliki pozdrav.............fixxx Smile SmileSmile

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
#47
Citat:Pozdrav svima,oba kalkulatora su o.k. a sto se otpora tice ne bi valjalo da je ispod 2 ohm,da se slucajno ne bi desila neka paljevina Big Grin Big GrinBig Grin (IRF740-za svaki slucaj iz preventive staviti neki hladnjak na njega),a opet zadrzati otpor sto manji da se preterano ne"uspori" sonda.Delta spada u red detektora za sporiji prospekting-pretrazivanje terena i ne treba je dodatno usporavati "sporim" sondama.
Veliki pozdrav.............fixxx Smile SmileSmile
Pozdrav Fixxx! Smile SmileSmile
Sta predlazes za sondu od 45 cm i 50 cm?Rekli smo ADSL kabl,...koliko namotaja za jednu i koliko za drugu,i naravno parametri!Za sondu od 1,25 m X 1,25 m citao sam negde da od adsl kabla ide samo jedan namotaj...a sta je onda sa sondom od 1m X 1m?...pitanja i pitanja i samo pitanja....
Veliki Pozzzz! Smile SmileSmile
Odgovori
#48
Pozdrav!Ako nemas cime da izmeris induktivnost (oko 1000mH) ovo ce ici malo teze,moraces da experimentises - za sondu od ADSL kabla ti treba oko 4 metra,i onda pratis otpor.Moja velika sonda je 1m x 1m,znaci nesto malo duze od 4m kabla(x8 zica unutra)-8 namotaja 0,5 zice.Tako da ce ti za sondu precnika 50 cm trebati oko 16 namotaja 0,5 zice i mislim da ce otpor biti oko 2,8 ohm.
Pozdrav..............fixxx Smile SmileSmile

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
#49
Pozdrav Fixxx!!
Hvala lepo za brz i vredan(zlata vredi!) odgovor!Da,pogodio si jer nemam sa cime da merim induktivnost,ali cu nabaviti jedan merni uredjaj...izgleda neophodno je!Uskoro cu postaviti slike o sondi,koju pravim...interesantan hardver!
Veliki Pozzzz!
Rufus
Odgovori
#50
Kupi barem unimer-on je za pocetak stvarno neophodan!
Pozdrav...........fixxx Smile SmileSmile

"Prvi savet o verodostojnosti necega bio bi - verujem samo onome sto vidim ili isprobam - sve ostalo je pod sumnjom. U ovom hobiju mnogo je korisnije biti pesimista"
- Ko poslusa ovaj savet , ustedece sebi dosta para i uzaludno tracenog vremena - Zeljko M.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 23 Gost(a)