Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rebrovo
#1
Da li bi neko mogao da kaze o kom selu se radi ? REBROVO je stari naziv koji danas ne egzistira, a nema ga ni u starijim kartama. Hvala unapred svim kolegama !
Odgovori
#2
rebrovo se nalazi u makedonie blizu grada valandovo ako ima neke skice za tamo tusmo javi se u blizini tog sela ima ruka sa pet prsta i dve tacke do nje a od strene kamena ima nesto kao dzvono pozzz
Odgovori
#3
Lavot ,da li kod tog Rebrova ima manastir ili crkva sv.Kirik ,Kapinkov kladenac ,Milosev vrt,Radovanov kladenac . Onda se pominje i manastir sv Troica (nije jasno da li je pravi manastir ili je njegova slika na steni) i iznad njega ima pecina u kojoj od znakova ima: ralo i volovi ,kuche(pas),devojka drzi kitu cveca ...
Ovo me interesuje zbog toga sto mi jedan moj prijatelj tvrdi da se Rebrovo nalazi u srbiji blizu Kalne samo sto se vise ne zove tako .On kaze da od manastira sv Kirik postoje samo rusevine(crkviste) a sva ostala mesta koja sam pomenuo postoje i danas i on ih je sa svojom ekipom obisao pre dvadesetak godina ali na mestima gde bi trebalo da bude sakriveno blago nema nicega ili postoje tragovi zemljanih radova stari najmanje nekoliko decenija .Detekterom su pored jedne takve rupe nasli jedan turski zlatnik i mislim da ga on i sad cuva.
Odgovori
#4
ima pouzdano dva Rebrovo jedan u Makedoniju jedan kod Kalne takodje amo rekli da ima dve kalne i ajedno i drugo Rebrovo promenilo ime u STANJINAC pored ovoga sto je napomenio plandzija da se trazi imam i ja to isto a sta nije napomenuto to je da se trazi ruka na Seraf Jakova kaze se da je balsamirana i uvijena u bakarnu foliju a to je ujedno i plan na svaki prst ima prsten a u dlan zakovan zlatan ekser i da tu ima veliko blago nije ocisceno
Odgovori
#5
Da,to je otprilike to.Sveta trojica ili "Trojanac" po opisu treba da je stemovano na unutrasnjem zidu pecine.Makedonija ili kod nas, ko bi znao sigurno...Pozdrav !
Odgovori
#6
Дивотинският манастир “Св. Троица” е един от най-старите и запазени манастири в Софийско. В момента функционира като мъжко братство. Намира се в северните склонове на Люлин планина, на около 10-тина километра от село Дивотино и 4км. югозападно от кв. Михайлово на гр. Банкя. Мястото е изключително живописно и диво, а манастирът е ограден от гористи хълмове и два бързея, които се пресичат до оградата му.
Odgovori
#7
Zdtavo braca,Rebrovo se opet nalazi pri naze u bugarsko Smile SmileSmile imam opis da je i sv. Troica navedenih u blizini.
Pozdrav za svi Smile SmileSmile .
Odgovori
#8
Citat:Lavot ,da li kod tog Rebrova ima manastir ili crkva sv.Kirik ,Kapinkov kladenac ,Milosev vrt,Radovanov kladenac . Onda se pominje i manastir sv Troica (nije jasno da li je pravi manastir ili je njegova slika na steni) i iznad njega ima pecina u kojoj od znakova ima: ralo i volovi ,kuche(pas),devojka drzi kitu cveca ...
Ovo me interesuje zbog toga sto mi jedan moj prijatelj tvrdi da se Rebrovo nalazi u srbiji blizu Kalne samo sto se vise ne zove tako .On kaze da od manastira sv Kirik postoje samo rusevine(crkviste) a sva ostala mesta koja sam pomenuo postoje i danas i on ih je sa svojom ekipom obisao pre dvadesetak godina ali na mestima gde bi trebalo da bude sakriveno blago nema nicega ili postoje tragovi zemljanih radova stari najmanje nekoliko decenija .Detekterom su pored jedne takve rupe nasli jedan turski zlatnik i mislim da ga on i sad cuva.
jas sum od rabrovo da ima manastir star razrusen e
Odgovori
#9
Rebrovo je zbog cume nekoliko puta menjalo mesto ….ljudi su se selili da bi se spasili odopake bolesti koja je desetkovala stanovnist vo … Moguce da se narod nije selio samo usiroj okolini od prvobitnog naselja vec da se delio ibezao od bolesti na vece daljine .. I ime je promenilo u nadi da bi stradanje naroda prestalo ..P oslednje ime Stanjinac je ostalo do danas… Tragovi zemljanih radova su vidljivi na svakom koraku . Gde se primeti neki znak odmah se kopa , nema vrela ili kladenca gde pored nema neke rupe ..a u tom kraju ih ima dosta .. jedino nije kopano na mestima gde su nekada davno kladanci presusili a pored njih bile ostave . Takva trazena mesta postoje . U siroj okolini sam slucajno nasao ijednu pecinu.. ulaz je mali u nivou sa zemljom jedva covek moze da se provuce ,kad se udje unutra prostorija je kao soba . iz te prostorije se malim otvorom velicine kotla ide dalje hodnikom nekoliko metara do mesta gde je propast dosta dubok ja se tamo tada nisam spustao…. Mada cu ako smo zdravi I zivi pokusati ali sa ozbiljnom opremom isa probranom druzinom .. svoje otkrice sam podelio sa jednim kolegom iz tog kraja koji se nasmejao zacudivsi se kako sam je nasao .. znao je za nju kao I za mnog a drug a interesantna od tragaca trazena mesta koja mi je tom prilikom pomenuo medju kojima je ‘’ mala vrtaca kao soba zidana od kamen jedan ulaz jedan izlaz unutra ploca kao sovra na nju stemovan krs ,koju je slucajno nasao prikradajuci sevepru koga je lajao njegov ker . Prikradao se puzeci kroz sneg itrnje preskakajuci stene . V epar je pobegao ali ploca sa krstom je idalje na istom mestu .. Proslo je dost a vremena od tada on tamo nije nikada vise isao ,a ja sam dao rec da ja utom kraju da radim bez njega I njegovih najblizih necu .... Mozda cemo ove godine da odemo I proverimo dali je sve idalje na svom mestu….
To ti je sudbina , neki takve s tvari traze ceo zivot , dok ih drugi nadju slucajno ..
ISKRENO POSTENO I OPUSTENO !!!!!!!!!!!!!
Odgovori
#10
. U ovoj pecini u koju sam pronasao prva prostorija u koju se kroz tesan otvor ulazi se urusila sa svih strana jer je sastavljena odnekog pescara , cinilo mi se da ce se srusiti svaki cas ida cu ostati unutra zauvek ….. Plafon je prokisnjavao I na podu su bili delovi plafona I zidova tako da nije moguce ustanoviti sta se I dali se nalazilo na njima hodnik nisam dobro zagledao samo sam bacio jedan kamen u propast da vidim koliko je dubok . Ucinilo mi se da je dublji od 50 metra. pa sam jer mi je baterija bila slaba brzo izasao napolje. Tada sam bio sam I od tada je proslo dosta vremena ja sam ulaz kao I sve ostalo ostavio kao sto sam zatekao.. Rekli su mi da u okolini ima jos najmanje dve pecine , pokusacu uskoro odem I do njih I slikacu ako ima nesto interesantno . Ako je ova tema I dalje interesantna javi te se ja taj kraj kao I ljude poznajem odlicno tako da mozda I nadjemo to sto se trazi.. P itao bih vas prijatelji dali se ispred te pecine koju trazite nalazi neki znak ili opis izvora ili vrela po kojima bi se potraga olaksala , mozda je ulaz zarusen ako je slucajno pecina od istog Pescara kao I ova koju sam ja pronasao ?
ISKRENO POSTENO I OPUSTENO!!!!!!!!
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 6 Gost(a)