Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miroč planina
#11
Kod mene pise ovako : ,, Kad podjes od kanaricu uz reku na levu stranu 3 kamena beo ,zut i modar .Sprotiv ovo kamenje ima stena i na stenu ruka iskovana i do tu stenu ima kamen na njega arnautin meri srnu da pogodi i tu okotur (u okolini) ima kantar iskovan ....itd " Al se ovo ne uklapa sa onim u Zaplanju .Mozda se uklapa kod vas . Imam isto plan od Osmanovu cupriju gde se pominju arnautin i srna , kao i u planu od ,,Crvenu lokvu" . Svuda se pominju isti znaci (i po neki razliciti) ali su opisi mesta razliciti. pozdrav
Odgovori
#12
misko, hvala na objašnjenju ali definitivno nije to mesto
Odgovori
#13
imamo kopiju plana,naravno sa orignalnog predpostavljam..kazem tako jer neznam vise sta je original sta je fals..ovaj plan je iz rumunije toliko znam i to je 100%.dobijen je na ruke od coveka otatle,kasnije su napravljene kopije..mesto neznam gde je al znam da ima , dva manastira..pise tacno gde su pare...blago je pop martina...
Odgovori
#14
(14-02-2012, 03:27 PM)spaidermen link Piše: imamo kopiju plana,naravno sa orignalnog predpostavljam..kazem tako jer neznam vise sta je original sta je fals..ovaj plan je iz rumunije toliko znam i to je 100%.dobijen je na ruke od coveka otatle,kasnije su napravljene kopije..mesto neznam gde je al znam da ima , dva manastira..pise tacno gde su pare...blago je pop martina...
Da li moze da se vidi ta kopija koju imas?
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 6 Gost(a)