Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rituali i detektori
#1
Pozdrav svima,nedavno sam poceo da razmisljam o ovome,pa me interesuje kakvi su rituali prilikom pronalazenja zlata i koje vrste detektora su najbolje.unapred hvala pozz svima
Odgovori
#2
Za rituale ne znam ali najbolji metaldetektori su ti pulsni i to sa sondama od 1,2 x 1.2 metara, oni mogu da detektuju veće predmete na dubinama od preko 1,5m. Imaš u delu za metaldetektore preporuku za jedan dobar metaldetektor.


pozdrav
Odgovori
#3
interesuje me koja marka detektora i cena priblizno ako nije problem i gde moze da se naruci unapred hvala pozzz
Odgovori
#4
Nisi rekao za šta ti konkretno treba ali u ovoj firmi možeš naći orginalne detektore sa garancijom ,mislim da trenutno imaju popuste na dosta modela, fisher F5 nije loš. Probao sam ga i dosta dobro se ponaša ima fanastičnu diskriminaciju ali.http://www.metaldetectors.rs
Odgovori
#5
I ja ne znam za sta mi konkretno treba.Cuo sam dosta toga o trazenju zlata pa bi hteo da proverim neka mesta,ne znam ni da li ima ni koje su kolicine a ni dubinu.Izgleda se ti bavis ovim hobijem,pa ako te ne mrzi da mi das neke savete.Vido sam taj detektor F5,ali gledam i one skuplje...
Odgovori
#6
Mene zanima napr. da li ovaj F5,ili neki slican moze da detektuje nesto ako je ispod ploce(kamena)? ili ako je u kamenu?
Takodje,posto sam laik za ove masine,da li odvaja metale(npr. zlato,srebro,gvozdje),i da li to pokaze,da covek ne kopa bezveze ako je u pitanju neki ekser ili neko gvozdje obicno?Do koje dubine moze da detektuje i koje kolicine? Da li je komplikovan za koriscenje, i da li covek treba da ima neko predznanje da bi koristio ovakvu masinu?Ovaj F5 izgleda privlacno jer nije nesto preskup,da li ima neki bolji za slicne pare?
Odgovori
#7
Citat:I ja ne znam za sta mi konkretno treba.Cuo sam dosta toga o trazenju zlata pa bi hteo da proverim neka mesta,ne znam ni da li ima ni koje su kolicine a ni dubinu.Izgleda se ti bavis ovim hobijem,pa ako te ne mrzi da mi das neke savete.Vido sam taj detektor F5,ali gledam i one skuplje...
Sto se tice rituala na jednom forumu sam procitao ovo Da su nekad isla trojica u grupi da kopaju , kada bi nasli zlato vukli su slamu ko ce od njih da bude KURBAN ili zrtva , kasnije se od toga odustalo pa su nosili SVECU , CVENO ILI CRNO VINO I CRNOG PETLA pa kad bi nasli pre vadjenja su palili svecu prelivali su celo mesto vinom i na kraj su klali petla kao KURBAN odnosno zrtvu da nebi bilo prokletstvo.
Odgovori
#8
Pozzz svima...imam par pitanja...izvinjavam se ako sam promasio temu (slabo se snalazim na forumu) skoro sam kupio fisher F5 dd11 zbog "par" sigurno neistrazenih rimskih (predpostavljam da je rimski) sela i jednim vecim gradom...grad se nalazi 90km od najblizeg sela (pronasao sam ga slucajno u lovu)...u blizini grada nalazi se groblje sa horizontalno polozenim kamenim plocama na kojima su uklesani: cvetovi, vojnik sa kopljem, mac i sl...ploca ima koliko sam uspeo da obidjem teren 23...da li neko ima iskustva i da li je nailazio na takvo nesto ili mozda zna kog naroda bi to grad mogao biti?...i jos nesto...posto iskreno pojma nemam o metal detektorima da li bi mi neko pomogao opsirnije oko podesavanja aparata (rec je o terenu bez otpada)...
Odgovori
#9
samo mapa a aparat nista
Odgovori
#10
(29-05-2012, 06:57 PM)fibula link Piše: grad se nalazi 90km od najblizeg sela

da li bi mi neko pomogao opsirnije oko podesavanja aparata (rec je o terenu bez otpada)...
90 km od najblizeg sela??? taj teren izgleda nije u srbiji...

ako ti je teren na kome radis takav kakav si rekao, znaci bez standardno prisutnih metalnih predmeta
onda aparat podesi da radis u "all metal" modu,
tako ce biti najdublji , ali budi spreman da kopas i nalazis i ono sto nije od plemenitih metala sto vecina tragaca trazi...
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 4 Gost(a)