Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KAMENI STUBIC U ZEMLJI I KRST ODOZGO UKLESAN
#1
U pitanju je kameni stubic duzi od pola metra, cetvrtast, 15 puta 15cm..ceo je u zemlji, mozda viri 5 cm..odozgo je uklesan jednakokraki krst sirine 8-9 cm..linija debljine prsta..nije skoro uklesan, vidi se..krakovi su jednaki i pored krsta nema nikakvih drugih oznaka..nalazi se u sredini njive koja se obradjuje i vide se sveze ogrebotine od pluga...siguran sam da krakovi krsta pokazuju 4 strane sveta..provereno kompasom..moguce da se radi o geodetskoj oznaci, katastarse medje i ostalo..ali nisam sto posto siguran
Odgovori
#2
Pozdrav Marduk1 budi siguran =da se radi o geodetskoj oznaci, katastarse medje i ostalo..=
Odgovori
#3
Pozdrav Marduki! Po svim mojim saznanjima a i po ogromnoj praksi to nije nikakva geooznaka međa.Jer šta će međa usred oranice? Problem je u tome tj.stvari stoje ovako. Kopaj ispod stubića dalje, na pola metra ćeš naići na ploču 20 x 20, na njoj ima krst kopaj dalje u dubini isto od pola metra naići ćeš na drugu pločo na kojoj je krst ali sa jednom dužom stranico. Ovo ti pišem jer znam iz iskustva pozdrav
Odgovori
#4
El-lobo....i ti mi uljepsa danasnji dan...jel ti to covjeku ozbiljno govoris ili ga zezas do besvijesti???
Da nisi ti ovaj stubic ukopao pa sada govoris covjeku sta se ispod njega nalazi i sl???
Pa stvarno nas ima svakakvih, boze me sacuvaj. Pocinjem lagano sumnjati da neki od vas namjerno idu na slicne terene i ukopavaju takve stvari na neka mjesta kako bi poslije pronalazacu do tancina opisali sta se i gdje nalazi, kako bi se to proculo u kraju i onda poceli naplacivati usluge citanja znakova ko im se kada javi.....biznis je biznis...a mislim da nisi jedini na ovom forumu, haha
Odgovori
#5
Probaj sa siljkom od1,5m i ako udaris u plocu,,znas stati ciniti a ako ne ,,nikom nista i ja sam nasao takav kamen al se vreme pokvarilo i cekamo leto da ga ispitamo.....
Odgovori
#6
Zdravo Milane! nebih da se vređamo i da podsmevamo jedni druge.  Jaovoe rabote radim već punih 4o.  godina. ipričam iz iskustva.to je pod broj jedan,pod broj dva poznajem znakove kao i njihovo značenje bolje nego veća polovina vas da čita i piše. Molim te idi na drugi forum kojije za te tvoje gluposti kao i neznanje. TOLIKO OD MENE.
Odgovori
#7
Licno ja znam tri takvi kamena 15 x 15 sa krst odozgor u Kumanovsko. Znam gi zato sto sam bio sa geometra i od tih kamena on e uzimao neke tacke , kote, neke njihove mere. Sve su bile na najvisoki brda.
Odgovori
#8
googlao sam za trigonometrijsku tacku...nasao sam potpuno isti kamen na slici..ali je medju nekim stenama..nije ukopan do kraja...medjutim opet se ne poklapa, jer trig tacke 1 i 2 reda ima samo dve u celom kraju i njih znam..oznake su kamenovi koji su skroz van zemlje..a ovo ako je tacka treceg reda onda bi trebalo da ima jos puno takvih kamenova na svakih 100 m ili slicno,a nema ih..dakle kamen je jedinstven..probacu ovo sa siljkom u dubinu..a i ako nadjem nesto sa strane na stubicu kad ga okopam u krug..bice interesantno...hvala drugari na predlozima i nemojte da saplicete jedni druge molim vas..
Odgovori
#9
Ma ovo sto sam ti predlozio je naj tacnije.........siljak i vidi..i odmah ces znati na cemu si sa tim kamenom,,ako nista ne uradis samo ga vrati gde i kako je bio,,ako je medjas da se ljudi nezakrve oko imanja
Odgovori
#10
ma da bre...a moguce da je bas stari medjas jos od vremena austrougarske..jer novi se rade od betona i metalna plocica i uvek su numerisani..al covek nije hteo da ga pomera,a tupi plug na njega kad ore..vraticu sve kako je bilo kad zavrsim
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)