Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KARA DERE !
#11
Pa "potok" je u prevodu. Ja sam postavio slike...sto znaci da znam gde je i da sam obisao to mesto ali sam nazalost prekinuo daljnja istrazivanja zbog licnih razloga.Ako postoji jos neki KARA POTOK reci slobodno...mozda ih ima vise (sto je najverovatniji slucaj) a ako mozes posalji na PP to sto mislis da znas gde je.POZZ
Odgovori
#12
U mom kraju ima i Kara Dere (Crna reka) i Kuru Dere (Suva reka), 2 komada i na vlaškom Valja Saka a ima i Suvi dol,Suvi Do ili samo Do.
Dere u prevodu znači potok ili reka.Pozdrav.
Odgovori
#13
Poz  na site eve nesto tacno da citame site i da znaeme deka nekoi rabote se vo zabluda na primer Kara Dere Kuri Dere Kur Tepe Suvi Dol Zli Dol Memedov Dol Ili Sapa Od Mecka Ili Mecka Ispravena Ima Uste Da Negi Pisam Site Raboti Gi Citav Site Vasi Komentari Dosta Se Vo Zabluda Nikoj Tacno Gi Nema Videno Orginalot Pop Martin Himovic Poz
Odgovori
#14
crni1 jel za taj suvi potok jel ima tu u blizini neka stena kao plast sena???? ili jel znas mozda dali je tu negde bila neka vodenica ????
Odgovori
#15
Za Timakumminusa
da ima kamen kao plast sena,na njemu je bio krst, razbijen je ostala je rupa i polupano ćupče.Vodenice više nema ali je bila do pre 100 god. tako bar kažu.Inače u tom potezu je više puta nalaženo,čak i neki kožni pojas sa zlatnicima izbacila voda
Odgovori
#16
KECI KERE KARA DERMENE...ko zna javice se  :Smile
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)