Forum skriveno blago - zakopano blago
KARA DERE ! - Oblik za Štampu

+- Forum skriveno blago - zakopano blago (https://www.skrivenoblago.com/forum)
+-- Forum: Zakopano blago u Sbiji, Crnoj Gori, Makedoniji i Bugaskoj (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-4.html)
+--- Forum: Zakopano blago u Srbiji (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-23.html)
+---- Forum: Znakovi (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-27.html)
+---- Tema: KARA DERE ! (/thread-1043.html)

Stranice: 1 2


KARA DERE ! - grotagold - 16-10-2012

POSTAVLJAM DANASNJI NALAZ U POTOKU ZVANOM KARA DERE. POGLEDAJTE ..MOZDA LICI NA NESTO A MOZDA I NE...(necu nista da prejudiciram)...IDUCI UZ POTOK NA DVE STENOVITE KRIVINE KOJU PRAVI POTOK NA PRVOJ SA DESNE STRANE IMA SIGNAL (tu je pod stenom veliki i dubok horinzontalni ulaz kao pocetak neke pecine ali nisam proveravao)...A NA SLEDECOJ KRIVINI SA LEVE STRANE TAKODJE IMA SIGNAL(stena je skoro vertikalna i ravno se spusta do vode a na njoj ima jedna mala zaravan kao poveci stepenik i tu je signal).Ovo opisujem zato sto nemam sliku....istrosila mi se baterija u fotoaparatu >Sad .
[Slika: f5akqp.jpg]
[Slika: 348lemu.jpg]
[Slika: 2i05bas.jpg]



Odg: KARA DERE ! - konan - 16-10-2012

boze dragi ccccc ,,,sto nisi usao u tu pecinu?


Odg: KARA DERE ! - grotagold - 16-10-2012

Hoces iskren odgovor...."NISAM IMAO MUDA" ;D..ulaz skoro da je zatrpan a ja nisam imao alat pri sebi >Sad


Odg: KARA DERE ! - boli_mkd - 17-10-2012

(16-10-2012, 10:41 PM)grotagold link Piše:Hoces iskren odgovor...."NISAM IMAO MUDA" ;D..ulaz skoro da je zatrpan a ja nisam imao alat pri sebi >Sad

Dali mislis na Kuru dere ili Kara dere?
Dali u blizini ovog potoka ima brdo ili neka planina i dali ima u siroj okolini neki stari most?



Odg: KARA DERE ! - boli_mkd - 17-10-2012

(17-10-2012, 01:51 AM)boli_mkd link Piše:[quote author=grotagold link=topic=1314.msg9257#msg9257 date=1350420115]
Hoces iskren odgovor...."NISAM IMAO MUDA" ;D..ulaz skoro da je zatrpan a ja nisam imao alat pri sebi >Sad

Dali mislis na Kuru dere ili Kara dere?
Dali u blizini ovog potoka ima brdo ili neka planina i dali ima u siroj okolini neki stari most?
[/quote]

Ako nije tajna gde je lokacija kako siri region interesuje me jer imam neke papire pa mozda da nesto se uklopi....


Odg: KARA DERE ! - grotagold - 17-10-2012

Nije "SUVI POTOK" vec "CRNI POTOK" (kara dere) a lokacija je u centralnoj srbiji u bivsem Sali-aginom pasaluku...ako ti to nesto znaci.
Potok tece niz jedno brdo koje je u sastavu planine na kojoj je bila turska carina a u blizoj okolini nema mosta ili ga bar danas vise nema sobzirom da je potok mali i prelazi se sa dva koraka.On tece jos jedno 3km i uliva se u jednu reku na kojoj u to vreme nije bilo mostova vec se prelazilo sa jednom skelom.


Odg: KARA DERE ! - mincic - 17-10-2012

traze oni karahasanov most brate. Pokusavaju kolege da ga lociraju negde a radi se o blagu aleksandra makedonskog . o dvanaest (ili vise ) volovskih zaprega sa blagom iz osvajanja . A mozda nisam u pravu .


Odg: KARA DERE ! - boli_mkd - 17-10-2012

(17-10-2012, 03:45 PM)mincic link Piše:traze oni karahasanov most brate. Pokusavaju kolege da ga lociraju negde a radi se o blagu aleksandra makedonskog . o dvanaest (ili vise ) volovskih zaprega sa blagom iz osvajanja . A mozda nisam u pravu .
U pravu si za most ali ne za cije blago,vec za tursko blago,na mapi koju imam pise kuru dere Sad


Odg: KARA DERE ! - boli_mkd - 17-10-2012

(17-10-2012, 12:29 PM)grotagold link Piše:Nije "SUVI POTOK" vec "CRNI POTOK" (kara dere) a lokacija je u centralnoj srbiji u bivsem Sali-aginom pasaluku...ako ti to nesto znaci.
Potok tece niz jedno brdo koje je u sastavu planine na kojoj je bila turska carina a u blizoj okolini nema mosta ili ga bar danas vise nema sobzirom da je potok mali i prelazi se sa dva koraka.On tece jos jedno 3km i uliva se u jednu reku na kojoj u to vreme nije bilo mostova vec se prelazilo sa jednom skelom.
Hvala na informacii,izgleda da ne mozemo se poklopiti


Odg: KARA DERE ! - imperator1 - 10-01-2013

Zdravo, ja mislim da je to KARA POTOK  a ne KARA DERE , i ako je to mesto KARA POTOK ja znam gde je to mesto