Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dali neko zna ZA MESTO VIKANO USI...
#11
znam ja mesto koje se zove na usi ili samo usi i u pirotsko je, blizu je turska tvrdjava
Odgovori
#12
tvrdjava je srpska a ne turska,gradjena je 1892.god. posle oslobodjenja od turaka, gradili su je srpski vojnici sa majorom...... radi zastite od eventualnih ratova, a na usi prolazi carsi drum gde i dan danas postoji kaldrma ekstra ocuvana,postoji i cesma sa kamenim koritima,ali nije na istom mestu pomerena je dosta,ja licno znam gde je bila jer se nalazi na mom imanju, ako neko ima neki opis voljan sam za saradju...
Odgovori
#13
(18-09-2013, 07:55 PM)buda link Piše: tvrdjava je srpska a ne turska,gradjena je 1892.god. posle oslobodjenja od turaka, gradili su je srpski vojnici sa majorom...... radi zastite od eventualnih ratova, a na usi prolazi carsi drum gde i dan danas postoji kaldrma ekstra ocuvana,postoji i cesma sa kamenim koritima,ali nije na istom mestu pomerena je dosta,ja licno znam gde je bila jer se nalazi na mom imanju, ako neko ima neki opis voljan sam za saradju...

hvala na lepom opisu
Odgovori
#14
to je kod crvene jabuke,ali tu je skoro dosta odradjeno
Odgovori
#15
ova mesta jovanova livada,crvena jabuka i vodenice postoje i u makedoniju.......(imam plan) ovo je ludilo ili smo mi postali ludaci da trazimo po ovim zapisima ILI SU BILI NAUČNICI ZA NAS......
Odgovori
#16
Ljudi moji ova mesta postoje i mesto ushi ili ushnik ima na 300-500 m.a i dva vodopada na jedan pishtolj shtemovan ,a na jednom nalik na ribu ili mali cun camac ,a tu je u blizinu i macja glava,i puno toga ali mesto je nepristupacno kazu da su poginula 2-3 ljudi ako ne i vishe takve spile sa preko 200-300metara visine provalije ,ja sam ih gledao odozdo ako da bog da pokusham da im prigjem blize odozgo nekako reon je pun uvalama i vrtace kolko ocesh a ima i tri tumbe i stankova trla i rushevine rimske...Ako neko zna neka kaze detalje za vodopad mali i veliki sa kuburom koji nishani na pecinu i bunar.
Pozdrav
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)