Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raskovnik
#21
Po mojim saznanjima raskovnik postoji kao biljka ali i kao zivo bice koje se cuva u tegle za voskom. Raskovnik kao zivo bice se koristi za tvaranje magaza i riznica pod uslovom da tu magazu cuva zenski raskovnik i onda oni vode ljubav i ispustaju neke cudne neprijatne zvukove i za to vreme nekih 20ak minuta treba izvuci zlato.
Odgovori
#22
jer video nekad neko tu biljku uopste svojim ocima i kako izgleda on ako ima bas me zanima ili se i dalje nagadja kao i onaj lik sto je bio na tv prica neke gluposti
Odgovori
#23
Raskovnik ne postoji.Postoji samo znanje kako da ispraznis riznicu ili ti magazu,tj da deaktiviras mehanicke zamke.Covek je ostavio,covek i uzima....
Odgovori
#24
i to me zanima jer neko nasao riznicu ili te mafgaze sa tovar zlata i ujedno i za raskovnik ili su to price kao i za BABAROGE
Odgovori
#25
magaza zeza tastatura i sta je  magaza
Odgovori
#26
Druze NOVAK POZDRAV OD TRZ  i veliko postovanje.Raskovnik ne postoji nego ima trava koja se zove raskov o cemu sam piso ranije. Toje lekovita trava a ima je kao muski i zenski raskov.Nemojte dase zanosite vi pocetnici a znam da novak sve to zna i pitajte nekog travara ali postenog jer i oni  u poteri za zaradom malo muckaju .Dosta o ovome udjite na moj sajt on je otvoren za sve istalno pa citajte ,i citajte moze mnogo da se nauci,.Pozdrav
Odgovori
#27
trz ja sam pitao dali neko je nasao tu travu jer moze da se zna price su jedno a realnost je drugo
Odgovori
#28
NIGI pa reko sam  ima je kod travara jasam je vidjao izenski ovako izgleda y samo ga okreni a muski ovako i s tim sto imaju mali koren.PA ne ciciji pozovime ako ti nije jasno.Beru je na rtanj pozdrav
Odgovori
#29
jesi siguran da je to bas ta trava Trz ili ne            posto od proverenog beraca i njegova zena neveruje u to kaze mu da zivi u masti   
https://www.youtube.com/watch?v=g79njtRSr34
Odgovori
#30
[Slika: laserpitium_siler_1.jpg]

Ovo je biljka raskovnik , na ovoj slici se lepo vide listovi .

Greota je  što će jednog dana  da nestane  jer  se nemilice vadi koren  samo radi  praznoverja ...  ljudi to kupe na pijaci puni optimizma i onda ga  ture u neku fijoku i zaborave na to  , kao i sve grandiozne planove i zaštite  u vezi s tim korenom .

Ja sam  videla biljku  na Rtnju , prilično je retka, nema je na svakom koraku , a pokazala mi ga je žena koja je imala pun koš korenja ..ponese pijuk na vrh Rtnja, Šiljak - i gore vadi  pa prodaje po pedeset dinara  preprodavcima  po Srbiji  ..ima čitavu mrežu po pijacama . Problem je  dok im zaveže crvene trakice  jer bez toga  nema magijsko delovanje ... ( izgleda ..tako mi žena pričala )

Koren je veoma teško izvaditi , biljka je žilava ..verovatno zbog vetra i  suše na  planinskom vrhu i siromašnog zemljišta ..
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)