Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tihi ubica ili puka slucajnost
#21
Ma to sto  se kvare aparati i to sto se nocu javljaju razne zivuljke me ne uzbudjuje  .Aparati se uvek mogu kupiti novi a i za zivuljke  i nezivuljke  ima sta i kako  treba.Nego  kako da se zastitimo od ova nasa sokocala.?
Odgovori
#22
licno ne verujem u price o vilama i vilenjacima,
i smatram da za sve sto se desava postoji relano objasnjenje,
samo sto mi mozda nismo svesni ili ne poznajemo situaciju na terenu pa onda neke dogadjaje pripisujemo "vanzemaljskim" pojavama.

metal detektori su isto kao i svi drugi elektronski sklopovi skloni odredjenim smetnjama u radu,
pa im tako smetaju dalekovodi ili neki drugi aparati koji rade na pribliznim frekvencijama,
cak i sami metal detektori mogu da smetaju jedni drugima ako se nalaze u blizini....

nadam se da cete sledeci put kad budete na tom terenu konstatovati u cemu je bio problem i sta su bile smetnje za rad metal detektora.

Odgovori
#23
Nisi doziveo pa tako kazes ja se dosta krecem po terenima,a tamo nema ni dalekovodi da smetaju a detektori svaki jr zasebno radio na tom lokalitetu i ne moze da bude nikakve smetnje bili smo cetvorica,vile i vilenjake nisam ni ja video niti vestice ali pre par godina krik(vrisak) kojeg sam cuo vise pura prilikom pocetka kopanja to je neobijasnjivo ni nisam samo ja cuo vec i ostali koji su bili na to mesto i detektor nije vise registrovao mesto gde je locirao metu pre pocetka rada.
Odgovori
#24
E pa rodjo to je to.Da se ne ponavljam opisao sam to na onaj drugi forum Kriveljski!Uglavnom nema svaki put a krici i dozivanje i sabiranje oko gosti  desilo se samo dvaput.To sto su cuvari cuvali je jos tamo gde si je i bilo.Meni se na cekanje  u lov desilo samo jedanput da cujem nesto slicno dok sam u zito cekao svinje.Prvo  je nesto treslo zbunje i flase i pista jedno vreme a onda se posle dve tri sekunde premesti od mene levo i opet isto.Tu noc sam cuo i koraci kako mi se priblizavaju iza mene i pustio sam ga na jedno tri metra a kad se naglo okrenu  vidim nema nista.Lampu nisam palio mirno sam slusao na punu mesecinu.Dugo godine sam lovdzija i cekam od sumrak do svitanje svaki put.Navucem si sesirce preko celo i zatvorim oci a gledam sa usi!
Ako sam u prilici da dam savet pokrite celo  kad se krecete nocu i ako  vidite belu izmaglicu  pred vas gledajte dole i pokrite celo!
Odgovori
#25
Pozdrav Drugari
Evo da pokusam sa jednom pretpostavkom pa da je razmotrimo .Zar ne mislite da je moguce da se radi o odredjenim nabojima elktromagnetnog zracenja u zemlji ili nekog namagnetisanja koje masinice osete. posto su aparati neka vrsta faradejevog kaveza , Mislim zatvorenog elektromagnetnog sklopa , koji meri i tako to , pa se to neko namagnetisanje indukuje unutar aparata i cini d aon poludi . A ako je prejako i da se pokvari . neke moje kolege po struci ce se setiti postojanja vihornih struja koje se mogu manifestovati kao usijanje u provodnicima i da dovedu do njihovih prekidanja . to su recimo kao neke male loptaste minje koje se krecu kroz provodnik i ne nza se kada i kako se zaustave i tu prave cirkus.
Odgovori
#26
za ovo prvo najverovatnije radi se o velikoj radijaciji i kako nailazi radijacija tako i detektori polude pa se nakon nekog vremena izgubi pa opet isto.
Odgovori
#27
znaci ta nazovi radijacija se javlja i nestaje, nije konstantno prisutna?
Odgovori
#28
da detektori posasave,javlja se na minut,dva pa se izgubi pa posle nekog vremena isto tako
Odgovori
#29
POzdrav zmijice
pa ne mozes radijaciju meriti ovim aparatima . to ti je jasno .pre ce biti ono sto sam napisao . inace ne bi bilo sarkazma u banetovom kuckanju . ;D
Odgovori
#30
pa ko je reko da se meri detektorom radijacija,mincicu ti si smesan covek  ;D evo ti merac radijacije



[Slika: 28qz42r.jpg]
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)