Forum skriveno blago - zakopano blago
Tihi ubica ili puka slucajnost - Oblik za Štampu

+- Forum skriveno blago - zakopano blago (https://www.skrivenoblago.com/forum)
+-- Forum: Razno (stvari koje su vezane za zakopano blago) (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-7.html)
+--- Forum: Razno (https://www.skrivenoblago.com/forum/forum-73.html)
+--- Tema: Tihi ubica ili puka slucajnost (/thread-757.html)

Stranice: 1 2 3 4 5


Tihi ubica ili puka slucajnost - plandzija - 02-07-2012

Pre par dana sam saznao da su jos dvojica nasih kolega ,seniora ,obolela od neizlecive bolesti . Kazem JOS dvojica jer znam da su u zadnjih desetak godina bar petorica umrla od iste bolesti. Svi oni su jos od sedamdesetih i osamdesetih posedovali metal detektore i bili veoma aktivni sa njima. Da li je to sto u svojim pedesetim i sezdesetim umiru od raka posledica dugogodisnje izlozenosti elektromagnetnim talasima koje zrace detektori ili je to cista slucajnost? Sta vi mislite?


Re: Tihi ubica ili puka slucajnost - zmija - 02-07-2012

Ne mora da se plase ljudi za tako nesto,naprotiv elektromagnetni talasi koriste se u krugu medicine bas za lecenje raka i tumora a te kolege su najverovatnije naleteli na neku jaku radijaciju pa ih radijacija sprzila ili je slucajnost.
Međunarodni tim naučnika pronašao je metodu za lečenje kancera u kojoj se ćelije zahvaćene tumorom izlažu niskofrekventnim elektromagnetnim talasima. Utvrđeno je da oni kod jednog broja pacijenata ometaju aktivnost gena u ćelijama raka, zbog čega se tumor smanjuje ili prestaje da raste!
Obolelima od raka tokom kliničkih testiranja u usta je stavljana mala antena u obliku kašičice, koja je u organizam emitovala elektromagnetne talase. Pacijenti su tri puta nedeljno izlagani toj terapiji, posle čega im je bilo mnogo bolje! Kod nekih su se tumori smanjili, a kod nekih prestali da rastu. U isto vreme, za razliku od hemoterapije ili zračenja, okolne zdrave ćelije ostale su neoštećene!
Ovaj metod lečenja klinički i naučno ispitan na više od milion pacijenata širom sveta, dobio je svojevremeno u Briselu visoko međunarodno priznanje EUREKA iz oblasti medicine. Elektromagnetni talasi, usmereni na bioaktivne zone u organizmu izazivaju lučenje lekovitih supstanci, koriguju oboljenjem poremećeno elektromagnetno polje tela i dovode do normalizacije fizioloških procesa.
Na taj način dolazi do izlečenja mnogih oboljenja, bez upotrebe lekova i sporednih štetnih efekata po organizam.
Mikrorezonantna terapija je bezbolna, jednostavna, prijatna za primenu. Koristi se kod svih oboljenja gde lekovi nisu postigli uspeh, kod pacijenata preosetljivih na lekove, ili gde želimo da lečimo pacijente savremenim metodom, koji integriše znanja i iskustva zapadne i drevne istočne medicine sa najsavremenijim saznanjima i dostignućima biofizike i elektronike.
MRT može primeniti u skoro svim granama medicine:

•  GASTROENTEROLOGIJA ( gastritis, čir na dvanaestopalačnom crevu i želucu, hronična oboljenja jetre, pankreasa i creva)
•  NEUROLOGIJA (neuralgia trigeminusa, pareza facijalisa, glavobolja, migrena, poremećaji moždane cirkulacije, paraliza, arterioskleroza i oboljenja perifernih živaca)
•  ORL (alergijski rinitis, sinuzitis, smanjenje sluha, oboljenja glasa, vrtoglavica)
•  KARDIOVASKULARNE BOLESTI (angina pectoris, miokardiopatija, aritmije, hipertenzija, hipotenzija, neuroza srca, poremećaji periferne cirkulacije arterija i vena, m. Raynaud, m. Buerger, tromboflebitis, ulcus cruris)
•  DERMATOLOGIJA (neurodermatitis, ekcem, alergija, psorijaza, akne i drugo.
•  PSIHIJATRIJA (depresije, stres, menadžerske bolesti, neuroze i krizna stanja)
•  ENDOKRINOLOGIJA (oboljenja štitne žlezde, dijabetes, poremećaji menstrualnog ciklusa i drugi hormonalni poremećaji)
•  PULMOLOGIJA  (astma, bronhitis, bronhopneumonia)
•  REUMATOLOGIJA

Ova terapija skraćuje vreme lečenja i može se nazvati ekološki čistom...


Re: Tihi ubica ili puka slucajnost - milan - 03-07-2012

Pozdrav Zmijček, da je tako sve baš kako kažeš, onda bi ovi sa detektorima bili besmrtni Wink , što očigledno nije slučaj. jeste da se u medicini koriste elektromagnetni visoki i niski talsi u procesu nekih terapija, ali se radi o jako kontrolisanim frekfencijama u određenim opsezima i jako kontrolisana snaga tih ekeltromagnetnih impulsa. U nekim slučajevima su i usmeravani na određeni deo obolelog organizma. Kako niko od nas nije stručan da definiše parametre tih elektromagnetnih talasa u službi medicine (gde se to čuva čak i u domenu tajne), iluzorno bi i paušalno bilo upoređivati elektromagnetno zračenje proisteklo iz metal detektroa i ono koje koristi medicina. Rekao bih malo neozbiljno nešto tako tvrditi. I radiologija je grana medicine gde se koristi određeno kontrolisano zračenje gama i beta zrakova pa ipak atomska bomba u Hirošimi i Nagasakiju nije nikog "izlečila" - naprotiv ;D  Tako je i slučaj sa našim detektorima. Da li je štetno ili korisno njihovo minorno zračenje je pitanje za biofizičare koji barataju podacima o štetnosti ili koristi nekih frekfentnih učestalosti elektromagnetnih talasa.

Pre bih rekao plandžija da se radi o nečem drugome. Davno sam ja pre više od godinu dana pokušao baš na ovom forumu da donekle objasnim svima Vama neke stvari na naučnoj bazi, pa ste me ismejavali i podrugivali se. Onda sam prebrisao sve moje postove na tu temu i pustio na vetrometinu da i dalje verujete u prokletstva, raskovnike i tome slično. Žao mi je što se ,osim  nekolicine koji su mi se obratili privatnom prepiskom, niko od Vas nije malo ozbiljnije zapitao o mom tadašnjem pisanju. Želim dobro zdravlje tvojim drugarima, ali mislim da im sada nema pomoći kao ni mnogim drugima koji su umirali najčešće od raka,leukemije ili od nekih psihosomatskih obolenja, i koji će i dalje umirati neznajući od čega. Nad izrečenom istinom se često isteruje neka vrsta sprdačine, pa je zbog toga bolje o svemu ćutati i pustiti na pametovanje ostalima. Ovo važi za mnoge teme ovde na ovim forumima, nije ovo prvi slučaj. Zdravi mi bili,


Re: Tihi ubica ili puka slucajnost - mincic - 03-07-2012

Pozdrav MIlane
ima na skoji nismo clanovi ovog foruma toliko dugo , a ipak nas zanima tvoje misljenje po tom pitanju . Ponekad neke ocigledne stvari izgledaju tako nevino a tako su smrtonosne . Naravno to je duga i bolna smrt , a ne trenutna .


Re: Tihi ubica ili puka slucajnost - milan - 03-07-2012

Pozdrav Minčiću, da budem veoma kratak i jasan, o čemu se zapravo i konkretno radi obelodaniti neću. Imao sam dobrih namera pre godinu i nešto dana da sa jedne strane ispoštujem zadatu reč jednom vrsnom naučniku iz Amerike, a da nekim podacima bar neke nateram da jednostavnim razmišljanjem odgonetnete o čemu se radi. Time bih zadovoljim i Vas i moju zadatu reč o ćutanju. Na žalost sam od pojedinih  članova foruma bio izložen podsmesima i ispade da sam neka kretenčina i budala, zanesenjak, lažov ili ko zna šta već. Onda sam shvatio da treba pustiti ljude da plove svojim čamcima i da se slade svojim maštarijama. Baš kao što su opčinjeni nekakvim Pop Martinom, likom koji NIKADA u stvarnosti nije postojao pod ovim imenom. Sasvim se neko drugi predstavljao ovim imenom, ali to nije predmet ovog mog zborovanja. pametnih je bilo i biće ih dok je sveta i veka. Takav smo narod i takav nam je temperament. Želja za isticanjem i da neko bude u centru pažnje, da se sve vrti oko njega je vrlo prisutno ne na ovom forumu već gde god se pojavili sa sličnim tematikama. Kvalitet nečijeg znanja, iskustva i logičkog rasuđivanja nam nije svima isti i naravno da ne možemo biti isti, ali po neki puta vredi i poslušati nekoga ma šta o njemu na prvi pogled pomislili.
      Ovo što pita "plandžija", nije nimalo naivno. Kao okolo naokolo, detektori, trte mrte..... istina je jedna i tu je plandžija potpuno u pravu. Ljudi oboljevaju i ljudi umiru! Zašto, zbog čega?  Naravno to će Vam reći plandžija, ja, možda Kosač i neki koji su ovde prikriveni a isto su stari vukovi u ovom sportu, zato što su se godinama družili sa najžešćim tragačima. LJudi za sobom imaju predstave i saznanja o mnogim svojim kolegama i zato i znaju ko je od njih i na koji način završio. sasvim normalno. Na ova plandžijeva pitanja i mnogih drugih, koji neće ovako javno kao plandžija da kažu, mnogi su pokušavali da daju bezbroj mnogih odgovora. Nisam do sada čuo niti jedan koji je približan bar pravom odgovoru. A ima ga. Pravog odgovora ima i za iznenadne bolesti pojedinih tragača i za "prokletstva " koja se dešavaju NEKIM pronalazačima, i za čudnovate svetlosti koje se pojavljuju na nekim mestima, i na sva druga slična pitanja, koja morate da priznate nisu stvar mašte pojedinaca već na žalost surova istina. Tu istinu znaju samo oni koji su sve to doživeli ili doživljavali. Da samo napomenem, čak i oni koji pričaju da su prilikom nekog kopanja na nekim lokalitetima u sred kopanja imali priviđenja u smislu: Videli smo medveda, konja, žene koje pričaju, vriske, zvižduke........ oni ljudi ne lažu! Teško će neko od njih da ovako javno da prizna, ali se i tavke stvari tragačima dešavaju. Najskoriji primer je skorašnji od pre par meseci. Par momaka iz susedne nam države su čeprkali, tražili i istraživali jedno jako interesantno mesto. Po povratku kućama su se kod nekih pojavio čudan osim po koži, nedeljama su se lečili bez dijagnoze. Većina njih je taj osip izlečio, ali je jedan od tih mladića naprasno za nekoliko dana od povratka sa "ekspedicije" oboleo od leukemije. Eto ga danas u Italiji pokušava se na svaki način da mu se spasi život. Jedan od njih je bio moj gost ovde u Beču nekoliko dana i sam sve ispričao. Na žalost nisu me u nekim stvarima poslušali. Najočiglednije je bilo kada su im se neobjašnjivo gasili detektori svaki puta kada bi dolazili na taj teren. Vredi li išta više na svetu od sopstvenog života? Ima li tih para koje može da nekome nadomesti zdravlje ili život? Za mene nema! Zato postoje one reči: ili znaš ili neznaš.  Ako nešto neznaš ne hvataj se u  kolo gde trebaš da daš banku da se uhvatiš a tri banke da iz tog kola izađeš. Tako Vam je i sa nama tragačima.
        Toliko u ovoj mojoj besedi. Znam da sam nekima i ovaj puta bio dosadan i neke sam smarao, ali ovo je zadnje što ću na ovom i bilo kom drugom forumu nešto o ovome reći i napisati na ovu temu. Nemojte, molim Vas, ovo shvatiti kao neko moje "reklamiranje", nikome neću odgovarati niti na privatne prepiske niti na čat poruke ili slično. Moja savest mi je nalagala da vam samo toliko kažem da tražiti i iskopavati zakopano zlato ( ali samo zlato, ovo se ne odnosi na srebro, bronzu ili slično), nije ni malo bezazleno. Može ali ne mora svaki puta da bude ni opasno ni bezopasno. Zavisi od mnogih stvari. Pozdrav svim poštenim tragačima i sportistima.


Re: Tihi ubica ili puka slucajnost - zmija - 04-07-2012

http://www.asmedicus.co.rs/mikrorezonantna-terapija.php

http://www.kurir-info.rs/elektromagnetni-talasi-lece-rak-clanak-132547


Re: Tihi ubica ili puka slucajnost - sarapt - 04-07-2012

bravo milane lepo receno,koj razbira znae za sto se raboti,koj ne pokasno ke razbere,pozdrav brate i svako dobro


Re: Tihi ubica ili puka slucajnost - zmija - 04-07-2012

znam dosta stare tagace koji su i dan danas zivi i potpuno zdravi i ako su koristili detektore dugo vremena i to ne samo bilo kakve detektore nego detektore iz instituta i nista im ne fali a imaju oko 70 godina,a za ovo da se desavaju cudne stvari prilikom kopanja itd za to se slazem jer se desilo i meni dugo se bavim ovim sportom i znam ljude koji su zaglavili da su naleteli na gubave grobove pa su se jedva izlecili na ljude koje su naisli na zuto pa ih je sprzila radijacija e za njih nije bilo leka ima tu jos cega se treba cuvati a detektota najmanje.


Re: Tihi ubica ili puka slucajnost - citytaxi - 04-07-2012

Bas lepa tema o kojoj dosta clanova nezna nista , neznam kako je objasnjivo da izadjes na teren pustis aparat u rad ,pocne da detektuje nesto pa poludi i prestane ,pa pocne posle 15 min isto i tako bezbroj puta. Pozdrav "ZMIJO "  seti se N. . . . . , kako su se detektori ponasali i kako je vrag odneo salu .


Re: Tihi ubica ili puka slucajnost - milan - 04-07-2012

(04-07-2012, 12:03 AM)zmija link Piše: http://www.asmedicus.co.rs/mikrorezonantna-terapija.php

http://www.kurir-info.rs/elektromagnetni-talasi-lece-rak-clanak-132547

Pronađite parametre za Vaše detektore (freq,talasn dužinu........) i uporedite kojoj grupaciji pripada pa ćete znati da li su štetni ili ne

http://www.znrfak.ni.ac.rs/SRB/10-Studije/10-01-OAS/PREDMETI/FIZICKI%20PARAMETRI%20RIZS/NASTAVNI%20MATERIJALI/XI%20-%20Elektricna%20zracenja%20FP%20predavanja.pdf