Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meči Dol - reka Belica
#1
Da li ima neko nešto za ovo mesto?
Odgovori
#2
u mom kraju ima reka belica i mecji dol i mecja rupa ako nesti ti se slaze mozes slobodno da potrazis i ako neki znak trazis slobodno pitaj ... pozdrav
Odgovori
#3
Da li je blizu manastir Sveti Arangel i mesto Jezero?
Odgovori
#4
Meci do ti je u knjazevackoj opstini (mozda i svrljiskoj nism bas siguran) .Da druge strane planine Device odnosno na samoj planini je selo Jezero . Belica protice kroz Meci do a postoji i Bela reka negde na devici . Manastir sv. Arhangel je udaljen 8-10km od Jezera i nalazi se na Ozrenu . Iznad sela Jezera nalazi se Ostra cuka. Ispod manastira je selo Cucunje. Ja imam opis prelaska hajduka od sela Cucunje preko Ozrena i Device i njihov dolazak na Pandiralo i Trivunovsko pojatiste ali se nigde ne pominje Meci do . To je verovatno nesto drugo. Dugo sam baratao po ovom terenu pa mozda mogu nesto da pomognem .
Odgovori
#5
ima manastir sv. arhangela mihail . Ali to je novi manastir nije od to vreme ...
jezero mesto je udaljeno od mecji dol pa jednom 5-6 kilometra ali vazdusno izmegzu njima ima znak ...
to su 2 konja sa tovara , slicno na kokoska - pajka . i jedna pticau let ..
aok nesto znas sigurno znas da ima znak u blizini mecju dol po bela reka..latinski znak ako imas nesto sigurno znas koji je taj znak .?
Odgovori
#6
Trebalo bi da bude X (rimsko 10) zatim tu negde u blizini bi trebalo da bude i krst i potkovica...


Da li je tako ili se varam?
Odgovori
#7
da potkovica treba da bude na ulaz pocina po zapisima . ali nije tako
jedini znak koji postoji je veliko S, na donji kraj K, na gornji L, u sredini S ima slovo O to je jedini znak sto sam naso i to pre 2 godine do sad nista novo na to mesto . postavicu znak na oglasnoj t . kad stane sneg mozda neko od kolege ga protumaci ...
POZDRAV I SRECNO SVIMA.
Odgovori
#8
manastir sv. arhangela mihail se nalazi u selu pirkovcu kod popsice(cini mi se svrljiska opstina) a postoji i put (isao sam njime) do mesto jezero to je na ozrenu i onda se spustas u soko banju. u ovom manastiru sam bio jer mi je supruga u njemu krstena. priroda oko manastira je fantasticna.... cini mi se u onoj reci da su monasi napravili ribnjak,sve u svemu ja sam odusevljen...a za meci dol nisam cuo...
Odgovori
#9
selo mecji dol ili kako vi kazete meci do jeste ispod device kako je plandzija napisao i nalazi se izmedju knjazevca i svrljiga .recica belica protice pored meci do i par kilometara dalje uliva se u timok oma tu okolo par potoka koji se ulivaju u belicu,inace moram da vam kazem da je predeo prelep i da je bilo puno nalaza oko belice sto turskih sto rimskih inace na brdu gde se uliva belica u timok stoje kule starog svrljiga nekadasnjeg esferliga. inace je klisura prepuna lepih znakova i nalazista. a sto se tice bele vode kako rece plandzija ona je negde na devici otac od mog tasta zna gde je taj izvor navodno je tamo palanza uklesana i vidjena(kantar). veliki pozdrav
Odgovori
#10
Da se ukljucim ,ima Meciji do i Belica,blizu kantar uklesan,i X,ima jos znakova....
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)