Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evo nešto zanimljivo
#1
Evo i od mene nešto zanimljivo.Ako nekog interesuje imam ja toga još punooooooo.Brojeve i slova sam namerno obrisao tj.HAJDUČKO PISMO
[Slika: 28kn6sn.jpg]
[Slika: 6j3hc0.jpg]
Odgovori
#2
Evo još nečeg:
[Slika: 15hg2f7.jpg]
Odgovori
#3
I  još:
[Slika: 2i7xqnb.jpg]
Odgovori
#4
zanimljivi znakovi , mada ovi prvi deluju malo umetnicki Smile
Odgovori
#5
Prva-početna strana i slika br.3 kopija iz jedne stare knjige.
Odgovori
#6
crni neznam odakle si ,to ja imam komplet sve dao sam nekim ljudima iz leskovca,vlasotinca i niša....
Odgovori
#7
BrankoV  ja više memam komplet jer sam davao drugarima i svaki je po nešto zadržao
Odgovori
#8
Pozdrav crni 1

sta oznacava ziten klas?
Odgovori
#9
Dragi forumasi,

interesantni su ovi papiri.Vidi se da su iz nekoliko izvora a neki i novijeg datuma ili se bar tako cini zbog prepisivanje.Pogledajte opet se javljaju simboli planeta sa referencama na Alhemiju i Astrologiju.Kako na to gledate?Zasto je to trebalo Hajducima i da li su to oni uopste pisali ili koristili?

Prva slika kao kolaz zapravo prica pricu o doktrinama Hajduka pocevsi sa Svetim Djordjem kao Slavom i zastitnikom,pa nadalje.Medjutim interesatno je da se u pozadini i nazire neka slika vladara.....Hricanskog vladara.

Neke od ovih papira sam video a neke ne.Glavno pitanje je na kraju, da li je neko imao koristi od ovih tabela korespodencija i kako su primenjivane i datim slucajevima?

S potovanjem,

Vudi Alen
Odgovori
#10
Poštovani Vudi Alen jedna mala tajna za vas kao i za sve ostale.U toj knjizi gde su objavljeni ovi znakovi piše ovako:Hajduci su za crtanje znakova koristili i boju a i razne kiseline,zbog toga što su mahom bili u žurbi i morali brzo odraditi i pobeći.Za boju je jasno ali zašto kiselinu,zato što je bilo potrebno vrlo malo zagrebati stenu,kamen i onda crtež premazati kiselinom,vremenom se znak sam produbio i postao uočljiv.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 4 Gost(a)