Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Masina za sivenje.
#11
Ako si nasao znak"sivaca masina",onda trideset koraka udesno ima uklesan"sin Dragan"koji sedi i krpi pantalone na tu istu sivacu masinu pa jos 50 metara ulevo ima uklesan "Ford capri"metalik plave boje,a povise kladenca je ustemovan znak "autobusa"prevoznika,Jedinstvo Vranje, koji vozi na vasar u Palanku....samo jos nadji uklesanog "konduktera" koji je prodao samo 17 karata i odmah ipod,3 arsina,ima 40 oke dukati....tu kopaj! ....(dok ti oci nepobele).  Smile Smile Smile
Odgovori
#12
MORA da postoji lajk . Hahahaha bravo pehina , Naravno bez uvrede dragi prijatelji . ALI STO JE MNOGO - MNOGO JE . I vredja intelekt.
Odgovori
#13
POZDRAV NA SITE PRIJATELI DOSTA CITAVME MNOGU INFORMACI CUDO KOLKU RABOTI IMA I USTE IMA ZNACI NEMA KRAJ JA VISE NEZNAM KAKO POZ
Odgovori
#14
Ama slusate livi sto vi vrevim!Nesam ja nasal sivacu masinu nego mi gu covek pokaza  na koju je ajducku vrviknu.Stemovana je na golemu plocu na zemlju! .Ispod njuma dole ima kladenac i pojila za stoku!od njuma na desnu stranu malko podalek golema kruna stemovana i to visoko na stenu. na krunu krst.Kruna gleda na jugo zapad. Ispod izvor na zapad je imalo stemovano na golem kamen nakovanj koji je imao dve rupe jednu levo jednu desno na postolje a ispod njega je imala potkovica stemovana.
Sto se devojce tice nesam ga srel da jesam zar bi pituval za svalju?
Odgovori
#15
Trzil sam ga ama nema  ga  na ajducko igriste tamo jedino najdo tocak od  himovicevu kociju a unutra puno krstovi.Jos samo fale da najdem sarke za vrata i moz da prezamo konji!
Odgovori
#16
Veliki pozdrav za  Martina Himovica od Svrlizanina.I ja cu jos  neki dan na ovoj sokocalce da cukam pa ce se pozdravimo uz tvog omiljenog pevaca  i pesmu jedna lasta ne cini prolece.Uzdravlje himovicu i zelim ti svako dobro!
Odgovori
#17
More javise mi da se Pop Martin pojavi..Pojavi se  da zajedno najdemo devojce da gu damo u ruke sivacu masinu a na glavu da gu stavimo  krunu!Dokle ona sije  i peva mi ce se izleguvamo pored kladenac i ce proterujemo  sas    lozu staro ovcije sirenje!    Mi plandujemo  a strazu ce ni cuva moj si svrliski zagar ajduk. Pustija si brci nakrivija crnu subaru a ne ispusta si kuburu i jatagan  . Sve si pogledjuje dole na drum ima li jos nesto  za u stari svrliski dzak !
Odgovori
#18
Nekad davna imao je jak izvor ispod samu masinu sivacu na nekolko koraka.Nepostoji vise od sto godine.Ostao je samo trag de je voda isla neki dvaes tries metra.Tu je nekad bilo plandiste i imala je pojata.U isti pravac ali dole jedno sto pedeset metra  posto je gornji presusio voda je izbila i otvorio se nov izvor jak ko sto bese gornji. A masina kao i izvori su ti u onu planinu sto rece da je od mene daleko tu ti je i tocak  sa krstovi!Sad je to uraslo i zasumelo a nekad nije imalo ni drvce.Ni po nekadasnji putevi se nemoz ide a kamoli po vrvinke.Bostan livada se urasla nema vise  lubenciki da gasimo zedj ostade samo jedan malecki krs na plocu!
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)