Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Selo Lipnica
#1
Molim za pomoc
Gde je selo Lipnica?
Pozdrav
Odgovori
#2
u Bugarsko ima na dve mesta selo Lipnica ednoto e do Botevgrad staroto ime na grada e bilo Orhanie i drugoto selo Lipnica e blizo do Vratza raion Mizia Google pokazva 4e i u Srabsko ima takova selo raion 4a4ak i Lozniza , Kni4
Odgovori
#3
Zdravo cska sofia
Odlicno evo sta treba da nadjes.
1. U mesto vetropolje ima pecina i u nju pop Martin na konju na sedlo sa prednje strane ima krst a nazad na opas ima sekira.
Ima jos jedan pop Martin a ti kada nadjes ovog videces i drugog ima u ruci bosiljak i .....
2.Mesto troja isto dve devojke!
Pozzzzz pa se javi  Smile
Odgovori
#4
Kako bilo da bilo nemoz da projde bez Svrlizani sas Svrlizanke.I kneselci dolazu povremeno al slabo.Ne vodu im se Kneselke medju Svrliski ajduci!
Odgovori
#5
bratko toia dokument go imam i az za pop Martin no kon kade darji krast i bisilek i blagoslavia ima i tapa i drug vhod za pe4ina znam go no Vatro pole e mnogo golem raion trudno e da se naide otpred trebe i reka da minava
Odgovori
#6
Ta reka golema li je il je manja  ? 
Odgovori
#7
mala e potok letno vreme vodata namaleva i odi po neia kao po keremida ima6e edna legenda 4e predi 30 godini 4i4oto na Jabara ot selo Ginci e vlazal vatre i e videl znakot no i dvoicata otdavna se spominaha umrea a e bil naidol pe4inata pod KOM tamo e istinskoto Vatro Pole
Odgovori
#8
vo sofija nisto orginal nema sve e imitacija nese lutite jas se izvinuvam i za pop martin se falat lslivi i kreska knigi ako slucajno znaete za pop martin kolku e visok ili golem i ot kade e poz
Odgovori
#9
katasofra i sramota takvi sliki na forum
Odgovori
#10
Imalo je jedno selo  sto se zvase lipnica a nalazilo se nekad davno u moj Svrliski kraj. Bilo je tuj gde je sad brdo lipnica od Grbavce desno .prema merdzelat.Moji su svrlizani tu potepali Turci koji su zanocili.Nekoga Turskog  plemica sa pratnju.Za kaznu Ubrzo Turci blokirase Lipnicu potepase narod i spalise selo.Preziveel su samo nekoliko  duse.Neki grba  i od njega nastade Grbavce.Omer dzelat i od njega nastade selo  Merdzelat .
I  Pluzinu  preziveli osnovase.Samo se drugacije selo zvalo nego sad.Sad u Pluzinu zive nasi ljudi naseljeni iz Crnu Goru.
Koscu sam rekao odma kad je pitao al nije lose da  i vi drugari znate.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)