Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ezero
#11
Ova sam si go videl ili prikaski kazuvas rekol kazal forum  na koja planina e toa ezero vo skopsko eve kazi zaedno ke ideme jas ne se plasam da snimam ?A falanga beshe operacija akcija protiv divite kopaci zlatari  koi gi  unistuvaa istoriskite fakti i dokazi i gi kradea predmetite od Makedonija i gi preprodavaa za nikakvi pari naokolu po stanstvo nemase nikakov Aleksandar tuka Aleksandar Maked e dobar i tuka si e doma so majka mu  i tesko ke go najdete zatoa sto dobro se cuva toa Smilei ne e za sekoj toa !
Odgovori
#12
Ako se tie zmiite zivi od 2 i 7 m sto gi zborat i 1 od niv sto videl 1 drugar ne se pletkaj ceskaj tamu izgleda tie se cuvarite tamu !Smile ozbilno ti velam pisi poraka na priv mesage kazi bar na koja planina e toa vo skopsko !
Odgovori
#13
Pa prijatelju posto je bilo rec o Falangi  i to Makedonskoj naravno    onda predpostavljam da  je to vezano za Aleksandra Makedonskog  a zi za koga bi bilo drugo?Sto se tice zlatara ima i divljih i pitomih  a i  kod jednih i drugih ima onih koji vole svoju zemlju i zele da pokazu da je Aleksandar Makedonski Makedonac a ne Grk!
  Slazem se sa tobom da Aleksandar treba da ostane tamo gde je i da treba da se jos bolje cuva i sacuva od belosvetskih mangupa .A dali su samo mangupi medju    kako ti prijatelju mislis ''divljim '' kopacima ?Ja sam u Makedoniji bio samo kao  turista, da uzivam u prirodnim lepotama i u druzenju sa iskrenim i vrednim ljudima mojim dragim Makedoncima.Kao divlji kopac zlatar  kako ti pomenu nisam do sada nikada!
Odgovori
#14
Se razbira sekoj e sekade dobredojden kako turist sekade  po svetot i se e vo red koga si ja gleda svojata rabota i ne krsi zakon , bar za nas Makedoncite vo Maked taka e za drugite ovde ne mozeme i nie da odgovarame sekoj odgovara za sebe ...! Cela akcija na policijata i zavodot za arheogija zast na spomenici i ist nasledstvo se vikase Falanga za celata teritorija na Makedonija i se poapsija mnogu zlatari (divi i pitomi kopaci Smile... )i trgovci i antikvari i preprodavaci okolu 50 -60 a i mnogu se najde i od samata carina na samiot izlez od drzavata i uste gi sudat ... Ne beshe samo za Aleksandar Mak I Filip Smile vo prasnje tuku site epohi od neolit rim romejsko carstvo natamu... . Inaku tipov pogore se plasi da kaze duri i na koja planina e toa ezero Smile ...- demek nie ovde site dupki gi znaeme na site planini ili tipot mozebi se prepushil nekoja cudna psihodelicna supstancija pa mu se gledale dupki ezera i zmii i zeleni dinosaurusi  i vrati golemi mamuti zolti slonoi - Indiana Jones- the lonely ranger haha Smile ...Smile
    Na site dobri luge sekoe dobro Smile !hahaha !
Odgovori
#15
Ma prijatelju moj dragi  nema coveka koji zna sve  ni oko svoje kuce a kamoli malo dalje od nje.A ezero podzemno neka ostane tamo gde je bilo sigurno  sakriveno i od kako ti rece divljih a joste vise od onih glavnih pitomih arheologa ai Aleksandar neka pociva  na miru  tamo gde je sada  cuvan od Falange i svojih vernih Makedonaca!Tebi prijatelju zelim  odlicno  zdravlje ,mir u srcu  i  dusi  a jezero  nekaga deje bilo do sada, daleko i od divljih a jos vise od onih pitomih  glavnih kopaca arheologa.  Sto je kod ribe veca glava ona se i vise oseca ako je kvarna.
Odgovori
#16
dragi apise.akcija falanga nema nikakve veze s onim sto pricas.svi uhapseni u toj operacii su moji prijatelji i rodjaci.nesto si cuo ali ne i razumeo.i nisu divi kopaci ko sto stibera kaze...lopovi,preprodavci,sverceri itd.ustvari jezero nema veze sa ackom-kako ga ja zovem od milosti.

Odgovori
#17
Jeste Majstore.  Nije lako sacuvati druge od sebe. Ali smatram da vredi truda.
Odgovori
#18
-dragi apise.akcija falanga nema nikakve veze s onim sto pricas.svi uhapseni u toj operacii su moji prijatelji i rodjaci.nesto si cuo ali ne i razumeo.i nisu divi kopaci ko sto stibera kaze...lopovi,preprodavci,sverceri itd.ustvari jezero nema veze sa ackom-kako ga ja zovem od milosti.

  - Ako dozvolis ili ne prvo odgovor do tebe majstore kako toa sve nevini po zatvori da idat Smile prasaj 100 dushi vo Idrizovo jail dali se krivi site ke ti kazat nevini sme ne namestija haha koj vic ste  ...Sekoj e nevin se dodeka ne dokaze ili ne go fatat na delo i ne mu najdat dokazen materijal za toa pred sud se pokaze i kao sto rekov site ovde sme nevini se dodeka sami ne si se lizneme na nekoja korupka od banana ...Zal mi e sto ti se rodnini a so sto ima vrska Falanga kazi mi ti mudrecu so vselenata ili ne im bile nakloneti svezdite i horoskopot toj mesec a ili od tamu si pominale i se sopinjale od moneti na zemja statui tuka bile I od mirno setanje po priroda ?  ...Ili  So sila nekoj im gi polnel podrumite stanovite so arheloski predmeti i bunkerite vo kolite  sto sakale da gi iznesat nadvor od Mkd . Daj ne se pravi lud i nedoveten coveku toa e covecka priroda da saka nesto na strana da cepne da zeme lesna para bez mnogu maka i jas i vie site ovde samo poentata e da ne te vidat snimat ili kazat koga ke go napravis toa sto poveketo od nas I go pravat tuka so met detektorite !Smile I za na kraj rekov na pocetok sekoj sam si odgovara za svoite postapki i si go pisuva patot- idninata jas vie tie ...! Site znaeme kako se zivee so cesen zivot samo za smetki i jadenje kade sto ima golem kesh najcesto toa se crni pari da ne se lazeme ic !

-  Sto je kod ribe veca glava ona se i vise oseca ako je kvarna.

  I Toa e tocno Apise jas pred nekolku god cuv za nekoi arheolozi denje arheolozi noke divi arheolozi Smile...I tie se glavni igraci - im se moze na mestoto si se djebot im na prvo mesto ne cesta ...zatoa ima i Falangi od vreme na vreme ne se za djabe ama sve nevini lovat kako toa !haha- za takvi mozam da kazam kako nas ovde Smile ama gledajte da ne ve fatat najvazno ...! A i ne e vored cela istorija da ni ja pokradat varvari nekoi od sever I jug  priznajte . A i ezergjijava go nema nesto bar 2 sliki  da staese od vnatre  -kako konan alal da mu se ... Smile sto stavi i sliki !
  Se isp...a  coekot ezerdjija kaza nesto camci dissaurusi gustri i zmii - tropna i ostana ziv hahaha veter i magla tip kako polno sto gledam po Sk za zal  filozof mr Mrcator drn drn drn  ...hahaa I gledam sakas pogovorki :Boze cuvaj me od prijatelite, od neprijatelite sam ke se cuvam...!

Odgovori
#19
Na site dobri luge sekoe dobro i zdravje .!
Odgovori
#20
se raboti za zlato na konstantin i kristali vo sekoja soba ima razlicni predmeti ama bez ANGELIKAARHANGELIKA ne se vleguva vnatre ili pisi ne ja pustaj rakata po nisto oti CARE TI NEMA a angelikaarhangelika ke ja najdes od 05maj do 31mislam juni na........planina vo ........livada
bez nea nisto nepravis mozes samo da zagines ako se raboti samo za edna zmija golema ako se poveke zmii togas drugo se raboti za drug teren
ama spored opisot ova e toa ako vistina si bil tamu Bravo... samo vnimavaj
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)