Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KOJA JE GODINA i KO SMO MI SRBI I ODAKLE SMO
#11
Teme oko kojih se ljudi najlakse posvadjaju su upravo ove tri koje sam gore naveo i smatram da im nije ovde mesto. Mincicu kad vec pitas gde su nasi preci bili 5000 godina (mada su se jevreji malo zabrojali fali im podosta nula u ovoj cifri )da ti odgovorim.Jedni su zaista bili tamo negde u majcici Rusiji ali je najveci broj njih oduvek bio na Balkanu samo sto su se u razlicitim periodima razlicito i zvali i govorili razlicitim jezicima zavisno od toga koja je civilizacija bila dominantna na ovim prostorima. Ti nasi preci su govorili i grcki i ilirski i keltski i latinski sve dok se nisu dovukli sloveni i ,, okupirali ''ovo podrucje. Cim su sloveni postali dominantni poceo je da dominira i slovenski jezik.Jedino je jedan deo vlaha sacuvao u secanju neki latinski dijalekt koji su primili od rimljana.Najverovatnije zbog svoje izolovanosti na planinama istocne Srbije.Prema tome sve istorijske tragove na Balkanu ostavili su nasi preci nebitnoda li ih zovemo Srbi , Sloveni,Turci,Vlasi,Iliri,Kelti,Grci ,Rimljani ili neandertalci.
Odgovori
#12
iskreno sam to rekao ,ja volim srbe,novaka a najvece moju crvenu zvezdu,obozavam sve sto je srpsko,izao mi je sto smo se rastali,delija zauvjek.
Odgovori
#13
da ne bi slucajno poslo po zlu , a imao sam najbolje namere , molim admin a da izbrise postavku . Ja sam zeleo da se zapitamo malo o hiljadama godina istorije koje nam nedostaju a ne da dolazi do bilo kakvih rasprava . Naravno amislim da je to tema sajta i da je vezano za istoriju , AAALIIIII . Eto imamo pametnija posla , da jurimo snove .
Odgovori
#14
(19-03-2012, 11:49 PM)mincic link Piše: da ne bi slucajno poslo po zlu , a imao sam najbolje namere , molim admin a da izbrise postavku . Ja sam zeleo da se zapitamo malo o hiljadama godina istorije koje nam nedostaju a ne da dolazi do bilo kakvih rasprava . Naravno amislim da je to tema sajta i da je vezano za istoriju , AAALIIIII . Eto imamo pametnija posla , da jurimo snove .

Gospodine Min?i?u, upravo tako. Tematika ovog foruma, a sada i sajta, je možda jurenje snova, kao što to Vi kažete!?  Ali je TO tema, pa kome se svidelo kome ne!
Krenuti ovde i na ovakvom forumu sa tematikama nacija, gde jedan ovakav forum okuplja ?lanove iz više zemalja i više nacionalnosti, bi bilo ravno samoubistvu ovog foruma-sajta. Uz nekih malih trzavica me?u pojedinim ?lanovima, niko od ovolikog broja ?lanova nije potezao za nacionalnom pripadnoš?u i to je, u ovim zlim vremenima sa raznoraznim politi?kim i drugim glupostima, dobra stvar! Svi se ovde uzajamno poštuju,uvažavaju manje ili više, ali niko nikome ne spominje ko je koje nacije. Valjda se oko nekih snova možemo bar susresti u miru?
    Ovo što sam ja napisao trebao je administrator ovoga sajta da napiše kao reagovanje, a ne ja. Osim ako se ne rukovodi onom logikom forumaša da je forum aktuelniji u koliko se na?u dve budale na forumu i po?nu se oko ne?ega raspravljati. Ostali iz prikrajka ?ute,smeju se i puste te dve budale da se do nesvesti "teraju"? Forum postane interesantan i pose?en! Može i slažem se, ali ne sa ovakvom temom.
U koliko sam u ne?emu pogrešio sa mojim procenama oko ove teme, koja vidim i dalje nije zaklju?ana, ajmo da navalimo pa da istražujemo malo porekla nacija, samo onda sagovornici trebaju biti malo više potkovani nekim znanjem i predznanjem bliže ili daljnje istorije i ?injeci?nim argumenata. Veliko srba , mi je pun džak. I onih koji jesu i onih koji misle da jesu. Ako pak odgovara administratoru ovakva tema i ostane otvorena, ajmo onda Min?i?u da krenemo od Vas Piro?anaca, uz dužno poštovanje i respekt prema Apisu i još nekim Piro?ancima ovde, pa da vidimo i osvrnemo se malo unazad i vidimo od kada ste i zbog ?ega postali Srbi ? Ja sam penzioner, imam vremena u izobilju da se dokazujemo po ovim temama. Bojim se samo da ?emo malo više uzburkati krv nekim "Veliko srbima". Pa ko ho?e nek izvoli  !
Odgovori
#15
A bre pope tebe mnogo nasekirase.nese uzbudjavaj bez preku potrebu. Umesto da se blize primaknes do te lepe i mlade'' sestre''.ti grizes mamac  ko mlad skobalj.Obrnes se na stranu  pa drz....
Tu smo gde smo i tosmo sto mislimo da jesmo,i tu nema nista lose sve dok se postujemoi ne ugrozavamo.
Sto se mene tice ja sam Svrlizanin jer mi je otac Svrlizanin.Majka mi je moravka.Iz jedno selo za koje kazu da nema groblje...Lazu ljudi ima nego se zezaju  kazu cim se dete rodi okrenu mu glavu prema kape dom ...
Kombinacija zajebala vek....Ajduci i tamo i ovamo a ja ispadoh takav kakav sam...Nego da vam kazem ja nesto.Ova nasa majka  je uvek prigrlila svakog gosta  i nevoljnika.Zato je i svi smatraju za svoju pa sa koje god strane da su ovde stigli.Jedni kazu nase do dunav ovi sa zapadne strane do  toplicu sa istocne do moravu    a mi brale kad prigusti obrnemo ledja uza zid pa docekujemo kako ko zasluzi.....Svaka kuca ima gostinsu sobu i svako kome su namere dobre je dobrodoso a ako trazi belaj i nepopusta udrvi cibuci dok trepnes..
Bog mi je svedok da sam uvek smatrao i gledao kao sebi ravne i siptare i makedonce i bugare  imam drugare cigane isao sam im u kucu i dolaze u moju.I sad se setim dragog prijatelja iz vojske  Adema kafedzije iz  Pristine.Delili smo sve ko braca.Isa njime i sa drugima. Igraj posteno nadaj se da ti vrate isto.Za tatarce nisam ni cuo do pre neku godinu dok ne pita tatka sto je kuca naseg  pradede  na kraj sela pod kamen.
Pa kaze  prvi se naselise u centar a nasi su dosli iz Bugarsku  zadnji i zato su na krajselo.Kako bre iz Bugarsku?Pa Tatarci su dosli otuda pre vise stotine godine......Nepamti se kada.Eto ja saznadoh svoje korene slucajno    .Tako cete i vi..  Izmesala se krv pa je izgleda ispalo dobro...Sto rece moj drugar Bane:Nema glup Svrlizanin il je dobar majstor il je dobar lopov,zato i nosi uvek prazan dzak na rame da ima uvek slobodno mesto da nesto  u njega ''uleti ''.
Odgovori
#16
A kolega Mincic nije mislio nista lose u to sam siguran nego covek pita dal nadjosmo nesto sa ova sokocala sto ima istorijsku vrednos i da malo rasvetli i nasu a i tudju istoriju.Medjutim  izgleda da nasi istoricari sto vise kopaju to vise maglu prave  da sakriju i ovo malo svetlos sto skilji na kraj tunel.
Odgovori
#17
(20-03-2012, 04:13 PM)APIS link Piše: Medjutim  izgleda da nasi istoricari sto vise kopaju to vise maglu prave  da sakriju i ovo malo svetlos sto skilji na kraj tunel.
Pozdrav Apise dobri doma?ine,
Ma ne nerviram se ja-nemam zašta nego ovi naši šiljokurani zahvaljuju?i ovim našim savremnim istori?arima,kao što i sam kažeš ili pogasiše svetlost ili prave neku novu svetlost koja ne mere da gori. Na žalost ti šiljokurani se podvedu pod takvim istori?arima i slede ih u današnja vremena, a ot toga fajde nema, samo krvi do kolena vidosmo. Zato i zbog toga ne volim da se oko tih stvari lju trve i raspravljaju. Da bude ve?e zlo jadnici nisu turili glavu u neku drugu knjigu,koju su pisali neki neutralni istori?ari nego se rukovode našim "modernim" istori?arima.Svaki istori?ar sadašnjeg vremena gleda kako da prekroji tu istoriju prilago?avaju?i je sadašnjem trenutku i ulizivaju?i se masi od nje naprave ?udesa: te najstarije narode na nekim prostorima,te ovo te ono.... Zato sam i skrenuo pažnju da ovakva tema nije za ovde. Ima raznih usijanih glava koja,rukovode?i se ovim "savremenim" istori?arima idu u neku krajnost,tobož znaju i upoznati su sa nekom istorijom. Brate Apise, to su najteži slu?ajevi. Jadnici neznaju, zahvaljuju?i tim "savremenih" istori?arima ni svoju istoriju unazad par stotina godine a kamoli da se vrate unazad nekoliko hiljada godina!!! Pitaj ih kako se zvao njihov ?ukun deda, dve tre?ine njih nezna da ti kaže,ali zato istoriju nacije zna od pre nekoliko hiljada godina? Pitaj takve iz naših krajeva od Pirot pa do Dunav kako se prezivao njegod deda ima da ti kaže da se prezivao (uzimam primer moga prezimena) -Jovanovi?, naše Piro?an?e bi reklo Min?i?! E, nije ta?no i po tome uvidiš koliko je njegovo znanje o bližoj istoriji od samo nekoliko stotina godina devauiralo. Moj se ?ukundeda prezivao Jovanov a ne Jovanovi?. Ono "i?" nam je svima nama, a posebno onima koji su nekada bili i pripadali Vidinskom pašaluku, Miloš Obrenovi? izdatim dekretom promenio prezimena i po sili zakona nas prekrtiše da svi budemo na "i?" i da trajno dobijemo prosrpska prezimena. 
Odgovori
#18
Na stranu moj Apise što su nas ,posebno na ovim našim prostorima, gazili  i svojatali svakojaki imperatori,sultani i osvaja?i. Svi su oni ostajali po nekoliko vekova na našim prostorima i svi su oni guzi?ili naše ?ukun?ukun babe i sada smo mi kao neka ?ista nacija plave krvi. Ma nismo brate, mi smo najve?i mešanci u evropi. Izgleda da je od tih svih osvaja?a ostaopo neki najgori genom i zato smo i ovakvi kakvi jesmo. Ali, da se vratim na tvoje re?i, svako od nas, bogu hvala ima gostinjsku sobu i svakom od nas je drago da mu, ma koji putnik namernik do?e i u?e u ku?u. Izne?e mu i zadnji zalogaj da podeli sa njime. Ali to ?eš na?i samo u našim krajevima i nigde više. Samo onaj ko je malo više zgazio sveta, shvati?e koliko smo gostoprimljiv narod. Svuda drugde?e da te pusti da lipšeš pred njegovim vratima. Ima da te presko?i a da te ni pogledati ne?e. Zato i zbog toga budimo to što jesmo i ne potežimo istoriju unazad jer je vrlo ?esto i protiv nas samih u ?injeni?nom smislu. A ako budemo hteli da isterujemo neku srbijansku istoriju (ali ne ovu od ovih novokomponovanih istori?ara),onda ?emo udariti po sujetama mnogih koji nisu srbijanci, a to nam ne treba posebno ovde na ovim forumima. Ovde smo da se malo otrgnemo od tih auforija, svi družimo ne gledaju?i preko tu?eg plota.Tema je ovde,kao što sam re?e, gde se ide praznim dzakom na le?ima i gledaš da tu nešto uleti u taj prazan dzak! Po Piro?anski baš tako bi moglo da se ovo nadmudrivanje ovde svede.
  Rakiju ?u jednog dana da ti popijem Apise, to ti ne gine, a verovatno i Min?i?evu, jer me iz Pirot ne?e isterate bez nedelju dana. Tolko od mene, da Vas dobro zdravlje služi, jer mnogo kasnije shvatite da ti je to najve?e bogatstvo, a leba, sira i rakije samo da budei niko ne?e da umre gladan. Ne?e svi da imaju trospratnice ku?e, ali nam uro?eno gostoprimstvo nikad i niko ne?e oduzeti. I da ho?e-ne mogu.
Odgovori
#19
MORAM da odgovorim pa to ti je
Ti brate himovicu uzimas pravo da sudis , branis i obustavljas teme na sajtu . Nije u redu . Pa oduvek su se tako neki predstavljali kao demokrate a ustvari koristili to pravo da nekome nesto osporavaju. Nemojs e terati po sajtovima samnom i objasnjavati mi ko sam i odkle sam . Jer ME NE POZNAJES i ne poznajes istoriju moje porodice. NEMAS TO PRAVO . A sto se tice svega ostalog , pa sta ces poenta je bila sledeca : Dosli smo odnekud pre mnogo godina a tamo smo bili 5000 godina ili manje , jel ? Pa gde su ti tragovi koje su ostavili ? Da ih nadjemo i ima li dokaza kakvih ? Ja se smatram srbinom jer sam ovde rodjen i nista mi drugo nije vazno . A nisam nikoga uvredio tom konstatacijom zar ne ? Ili mozda jesam ? ali mene interesuju NASI tragovi kroz istoriju , ne bugarski ne turski ne albanski. Svaka cast njima . Ja sam taj koji sam i mene interesuje o meni . Da sebi dokazem nesto . ne tebi . A ti si penzioner pa ti se moze cerati po sajtovima . Pa ceraj  ,ali nemoj samnom , necu ti odgovoriti vise . Dodaj ako imas sta pametno npr. nalaz taj i taj a ne ovo sto si pisao . Uostalom ja sam posteno zamolio admina da ukine post jer ne zelim da se sa tamo nekima kacim bezveze .
Odgovori
#20
Tema jeste zanimljiva i ne?u je ukloniti. Zamolio bih ?lanove da se fokusiraju na temu a ne na prepucavanje i me?usobne prepirke.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)