Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KOJA JE GODINA i KO SMO MI SRBI I ODAKLE SMO
#1
ovo je samo jedna od stvari koje sam zeleo da pokrenem negde iz cisto sebicnog razloga . DA OBJASNIM SEBI SVE OVO . Jesu li nasi pretci dosli odnekud ili smo mi starosedeoci na ovom parcetu bogom dane
zemlje sazdane od KRVI I MEDA ( BALKAN ) . Oko dileme KOJA JE GODINA ? Zelim da objasnim . Na mramornom stubu na kosovu polju stoji natpis koji je postavljen osovskim herojima nasim i ciji se natpis zavrsava ovako

Sve ovo re?eno završi se 6897. godine,
dvanaestog indikta, petnaestog dana meseca juna
u utorak, bio je šesti ili sedmi ?as.
Ne znam. Bog zna...


Natpis na mramornom kosovskom stubu (Sv. Despot Stefan Lazarevic) Muzika Djordje Ilijin


Moje je pitanje od kog datuma su nasi preci merili vreme ?Sigurno nije od smrti hrista .Izvolite dragi moji .Do sad smo sigurno iskopali nesto da potvrdimo ili opovrgnemo nesto . Sa srecom.
Odgovori
#2
Ko god dasmo ili smatramo da smo  trudimo se da budemo ljudi    I juce i danas i sutra.
Odgovori
#3
abe vi srbi ste carevi bravo za vas,super ste.
Odgovori
#4
A,jel bi ovo gore napisano trebalo da shvatimo kao podjebavanje,prijatelju?
Odgovori
#5
Ocito kolega nije shvatio stasam hteo da kazem.Niko od nas nije pre rodjenja mogao da bira gde i  koje ce biti vere i nacije.Zato i kazem budimo ljudi i postujmo se bez obzira na veru i naciju.I imajmo meru  u svemu i kada tugujemo i kada se radujemo .Ja sam svrlizanin a to ti je kombinacija Tatara,Crnovunaca ili Karakacana,Sopa, iSrba.A mogao sam se roditi i kao Albanac i kaoMakedonac a i kao Afrikanac ili sam covek ili nisam svejedno kosam i odakle sam.Ljudi su menjali kroz istoriju i veru i naciju zato sam i rekao da je i pitanje dali smo to sto mislimo da smo?
Odgovori
#6
Neverovatno je to,sto pojedini ljudi,mnogo vole da setaju sa upaljenom sibicom pored komsijske slame. To je,naprosto,"neodoljivo" zadovoljstvo,"zapaliti" bilo sta,sto je lako zapaljivo,pogotovo necija osecanja prema pripadnosti naciji,narodu... Ali,prosto,odusevljava me samo postojanje takvih individua,koje sebi daju za pravo,da "sude" o nekome ili necemu,da li je dobar ili ne,samo na osnovu nekih pausalnih saznanja i shvatanja. U svakom zitu ima kukolja,to je cinjenica,ali zasto suditi,uopsteno o necemu sto se nepoznaje dovoljno. Jednostavno mi takvi likovi ili frikovi,bolje receno,izazivaju nelagodnost. Ali posto uvek treba nastojati biti covek,kao sto rece APIS,sa velikim suzdrzavanjem da se nespustim na te,takve niske grane,pisem ovo u veoma,veoma blagoj formi. Svaka cast ljudima bez pameti,jer su uspeli i medicinu da pobede...da zive zivot bez mozga.
Odgovori
#7
Mincicu ,godina na spomeniku oznacava period od postanka sveta prema starom zavetu odnosno  po jevrejskom kalendaru a koji se u vizantijskom delu hriscanskog sveta (pa tako i kod Srba) koristio cesce nego racunjanje vremena od rodjenja Isusa Hristosa (ili Hrista kako je kome volja). Datum je po julijanskom kalendaru .Mi smo napravili takvu zbrku u verskom kalendaru odnosno u glavama vernika jer praznike slavimo po julijanskom a smestamo ih u gregorijanski datum .Tako za Bozic kazemo da je 7. januara sto nikako ne moze da bude .On je i po julijanskom i po gregorijanskom kalendaru 25.decembra . Tako je i sa svim ostalim praznicima pa i sa vidovdanom. Pogledaj malo u crkveni kalendar pa ce ti sve biti jasno. Sto se imena meseca tice Hrvati su ih ,,ukrali ''od nas. Salim se naravno .Imena za mesece koje oni koriste( sa nekim izuzetcima) su zajednicka ,slovenska a mi smo prihvatili ova rimska ,latinska,katolicka  .Treba da nas je sramota. Nemojte pocinjati teme  o religiji ,politici i naciji ukoliko zelite normalan kulturni razgovor.
Odgovori
#8
Naravno da teme nije NI RELIGIJA NI VERA
Nacija Jeste . E pa sad . moram na neka pitanja da postavim jos pitanja . Na tadasnjih 6897 godina jos koliko bi dodali 623 od kosova boja , to je 7520godina.
Znaci 7520 godina ljudske istorije a nasi pretci dolaze ovde koje ono godine bese 200-300 godine nove ere(NIJE NI BITNO) i sad mi tu se zajebavamo 2000 godina i istrebljavamo sve ostale . A tamo odakle smo dosli ? Gde je tih 5000 godina ?Otislo u zaborav. Nismo kao nacija ostavili nista iza sebe za sve to vreme , zar ne ?A ovo ovde je sve RIM i hajducija .
Odgovori
#9
(19-03-2012, 04:00 PM)mincic link Piše: Znaci 7520 godina ljudske istorije a nasi pretci dolaze ovde koje ono godine bese 200-300 godine nove ere(NIJE NI BITNO)

Min?i?u, Plandzija ti lepo odgovori na tvoje pitanje oko tuma?enja tvog pitanja oko godine koja je uklesana. Šta dalje mrsiš i pokušavaš da dokazuješ, nije uopšte tema ovog foruma. Pokre?ite to na raznim facebook "forumima" koje tako nazivate, hvataju?i se za banalno zna?enje re?i "forum" pa onda svaki dan iznikne po neka nova grupa sa istim fotografijama i istim ljudima-?lanovima. Malo mu dodje smešno, jer ovi ljudi koji imaju svoje forume, kojima pla?aju domene na?isto se pogubiše zbog Vas "facebook forumaša"!
    A ako ve? pominješ 200 ili 300 godinukao pojavu neke nacije - upravo to i treba DOKAZATI da su to neke godine datiranja 2nacije" na ovim protorima, a dokaza zapravo NEMA! To je moj Min?i?u prvi problem, ko ho?e da bude realan a ne podvesti se pod ne?ijim željama ili sujetama.
    Milsim da bi administrator trebao da zaklju?a ovu temu u interesu ostalih ?lanova foruma, jer ovakvim raspravkama nije ovde mesto, ako, kako ose?am, ovo ide u neku drugu krajnost, kojoj ovde tako?e nije mesto.
Odgovori
#10
Posteno,receno...zakljucati temu.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)