Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vita Kruska
#1
Pozdrav svim clanovima Foruma
Dali neko ima opis ili sta se trazi na mestu zvanom VITA KRUSKA.
Kod mene u blizini ima mesto,uzvisenje koje se zove VITA KRUSKA,koje oznake treba de se traze?
Unapred zahvalan Zaplanjac.Moze  bilo koja saradnja ili pomoc.
Odgovori
#2
Procitao sam u nekim opisima za mesto VITE KRUSKE pa bih zamolio Admina  da mi kaze malo opsirnije ako je to moguce
posto sam rodom iz tog kraja
unapred zahvalan .rade
Odgovori
#3
A bre zemljak sto nepretrazis  malo sa neko sokocalo okolo to mesto?
Odgovori
#4
709 Ako je u blizini Tumba i ako u blizini ima mali vodopad 17 pedi (a moguce i arsina) visok onda je to ta Vita kruska za koju ja imam opis. Ako se ovo uklapa raspitaj se malo da li neko zna gde tu u siroj okolini ima ili je bio kantar isklesan. Nije precizirano koliko bi taj kantar trebao da bude udaljen sro znaci da moze da bude u stotinak metara a moze da bude i desetak kilometara.Sve treba da se nalazi izmedju Gavranovog kamena i Tumbe.
Odgovori
#5
Poz Plandzija, jel ima jos koji detalj za vitu krusku ... 10%  Wink
Odgovori
#6
Vita hruska se pominje kao orijentir u opisu za mnogo sire podrucje . Kljucne detalje treba da kazu oni koji dobro poznaju teren.Najbitnija stvar je da se nadje bar jedno sigurno mesto kao polazna tacka.
Odgovori
#7
Ima polazne tacke, nebi bilo lose ako postoji nesto detaljnije, to je veoma zanimljiva oblast... poz  Wink
Odgovori
#8
mesto tumba se nalazi u ataru sela VETA,blizu protice toponicka reka na kojoj je moguce da ima vodopad a i u blizini ima mesto koje se zove KRUSKA
Odgovori
#9
Ma tumbe ima  na sve strane    ima ih i u Selicevicu.
Odgovori
#10
Jeste ima i mala a i velika tumba...Tu je Radojko Trickovic SOJTAR  moj predak  kao dete dosao nasao ajduke i zatim  po zadatku sluzio kod Turaka jedno vreme  ....Selicevica ajducka planina....  A preko puta nje i vita kruska  naravno....
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)