Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gradskovo
#1
Ima li bilo kakvih zapisa u kojima se pominju Gradskovo , Halovo , sela uz granicu sa Bugarskom
Odgovori
#2
Zdravo druze ima li oznaka na terenu.
Recimo stara turska karaula neka devojka sa koboljkama i td
Odgovori
#3
Zdravo Dragance, upravo sam zato pitao da ne trazim badava znakove ako ih nema u nekim zapisima ili planovima. Inace sam leti prisutan u tim krajevima , a sto se tice Turske karaule verovao ili ne nalazila se na mestu gde je sada imanje moje porodice, bar prema pricama starih ljudi iz sela ... pozdrav
Odgovori
#4
Treba da bude na jednom uzvisenju a u podnoziju nje mocvarno zemljiste blizu karaule.
Jel ostalo nesto od te karaule ima li groblje u blizinu nje
Odgovori
#5
Na uzvisenju jeste , to je mesto sa najvecom nadmorskom visinom u okolini sto je i normalno za takve objekte.
Zbunjuje to sto pominjes mocvaru jer je teren na uzvisenju gde se voda ne zadrzava.
Sto se tice tragova o karauli vidljivih nema , ali prilikom obrade zemljista nailazili smo na gomilu kamenja i tu i tamo grncariju. O pomenutom groblju neznam nista,ali to ne znaci da nije bilo negde u okolini.   
Odgovori
#6
Zdravo druze.
Mocvarno zemljiste he dole ispod karaule u nizini mislim da treba da bude na istocnu stranu od karaule.
A kod same karaule ima grobovi.
Mozes da se raspitas kod starijih vezano za to mocvarno zemljiste bare na na istok od te karaule
Odgovori
#7
kako stojis sa tetenom Mali i Veliki Jasrnovac Mslo i Veliko Jasikovo Veliki Izvor i Mali Izvor
Odgovori
#8
Da trebalo bi da postoji takav teren istocno od mesta na kome je bila karaula mada ne bas u neposrednoj blizini. To je pravac vazdusnom linijom Gradskovo-Halovo pa negde na polovini.
Sto se tice ovih okolnih sela nisam bas neki poznavalac terena ali ako ima razloga lako cemo pronaci nekoga ko se dobro snalazi i poznaje okolinu.
Odgovori
#9
Druze prvo Srecan badnji dan.
Moram te pitati zivis li ti u Grackovu ili samo znas taj teren
Odgovori
#10
Hvala Dragance,i tebi srecan Bozic.
Inace sam iz Zajecara ali imam starce u Gradskovo i leti sam pretezno tamo.
Jesi li i ti iz ovih krajeva?
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 7 Gost(a)