Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TRIBALI
#1
S postovanjem svim ucesnicima foruma i Administratoru.
Cesto se pominju Tribali kao pleme odnosno narod i u vreme Rima i kasnije istocnog rimskog carstva odnosno Vizantije na posletku.
Mene licno zanima ko su oni kao narod odnosno pleme, gde im je bila zemlja odnosno njihova. Drzava, njihov grd naarodna nosnja kojim jezikom su se sluzili.
Jos nesto dali je Dacki Kralj Decibalum bio Tribal ili VLASKI VOJVODA Mirce odnosno Mircea ce al maj mare kako su ga zvali.
Moze. Li neko da pojasni to
Istorija je verovatno drugacija nego sto se uci po skolama.
Ja se unapred zahvaljujem na odgovorima ako moze neko da da bar kratak opis o tom plemenu odnosno narodu Tribali.
Hvala i sa postovanjem prema svim ucesnici.a foruma i prema Administratoru.
Odgovori
#2
Tribali su jedno od imena kojim su Rimljani nazivali Srbe . Tribali su starosedeoci ovih prostora I zajedno sa slovenskim plemenima su ucestvovali u stvaranju srpske I bugarske nacije.
Odgovori
#3
Hvala druze plandzija na informaciji samo koja ima je narodna nosnja grb jezik dali je dacki kralj Decibalum koga je Konstantnin u borbi porazio bio Tracanin dalli je i VlaskiVojvoda Mircea bio iz plemena Tribal koji je vodio bitku na Rovinama ( Rovine. Je mesto u okolini Negotina ) gde je poginuo Kraljevic Marko u bitci na strani turaka gde se bitka vodila sa. Vlaskim vojvodom Mirceom
Odgovori
#4
Sto se tice te narodne nosnje Tribala imali su na glavi kaape od ovcije koze sad neki su nosili kape od crne boje ovcije koze VUNE NEKI BELE
SVE TO POSTOJI N stubu u RIMU GDE JE OSLIKANA VELIKA POBED cara KONSTANTINA NAD DACKI. KRALJEEM DECIBALUMOM a. Ima i pjsNija o tome.
Grb im je bio glava divlje svinje sa kljovama.
Odgovori
#5
U svakom slucaju Tribali su staosed3oci i veoma se razlikuju po narodnoj nosnji od svega sto si ti naveo.
U svakom slucaju hvala
Odgovori
#6
Kazem d su i rimljani vodili borbe s Tribalima mnogo pre dolaska slovenskih plemena na nase prostore
Odgovori
#7
Sad mozda gresim ovo je neko moje licno misljeenje na osnovu onog sto sam procitao ili zapazio.
Kazem mozda gresim nisam siguran zato i pitam

Odgovori
#8
Postovani g.Dragance,

g.Plandzija je pise istinu.Tribali su Srpsko pleme Timocke krajne i dela danasnje Bugarske.Starosedeoci su i autohtoni odvajkada.Srbe nemoj da mesas sa kasnijim dolaskom Slovena koji ucestvuju sa veoma malim procentom u sastavu danasnjeg genoma Srba.

Srbi su poznati kao Tracani ili Iliri,a mnogo starije ime za Srbe je Pelazgi i Skiti(Scythians).Razni narodi su ih nazivali razlicito i otuda zbrka.

Dacani su rodjaci i braca Tracana.Danasnji Vlasi delom vode poreklo od plemena Sacae(Sake) u okviru Dacana ,a delom od Pecenjega i Kumana koji su dosli na Balkan mnogo pre Otomanskog osvajanja.Vlasi nemaju veze sa danasnjom manipulacijom Rumunije koja pokusava da ih predstavi Rumunima,koji nisu ni postojali do XVIII veka dok ih nije stvorila Austro Ugarska.Decibalu to nije pravo ime i istrazi malo bolje ko su Sacae i kako se zvao njihov vladar.

Vojvoda Mircea kao i Drakul svi su Nemanjicog porekla preko Cara Konstantina Teha poreklom od Zupana Stefana Dese koji je bio brat od strica Stefana Nemanje.

S postovanjem,

Vudi
Odgovori
#9
Moje postovanje gosspodine Vudi.
Samo sam pitao nistabdrugo
Vezano za Rumuniju u pravu ste jel je ona stvorena iz ako ne gresim tri carevine
Moldavija Oltenija i Valahija gde im se medjusobno i jezik u komunikaciji razlikuj3.
Konkreno Moldavija gde ima dosta naseljenih _ prebeglih bugara iz Bugarske.
Hvala na odgovoru i sve najbolje.
S postovanje.
Dragance
Odgovori
#10
https://www.google.at/amp/s/miraprika.wo...lozaj/amp/
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)