Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOZDA NEKOM ZATREBA
#21
MILANE@,nisam odma video tvoj post-komentar,primetio sam samo komentar ovog GURU BRANAK V,i revoltiram njegovim komentarom da treba da ukinu ovaj post,a bas sam se danima zanimao oko eksperimenata koje sam hteo da okcim ovde,ne da bi se dokazao nego da bi neko znao i bilo mu od pomoci ovo,ali svativshi da sta god ovde da se kaze ili napise,na forumu sto moze da pomogne nekom,nekolicina uvek negira i rusi sustinu ovog foruma,koji je po mome i napravljen da bi se pomagali a ne odmagali...
- naravno da sam napravio i test u casi,tegli sa par vrsta stene,ali necu vise nista da objavim,dovoljno sam objavi,pa ce sad kolege zbog nekih pojedinaca ovde ubuduce  morati da razbijaju glavu jer ne mogu da rese nesto,a oni koji su resili nece objavljivati jer ce ih neko ismevati ovde.
--da je jos neko kao ja objavljivao ovako nesto pa i slicno (a da je vezano sa nasim hobijem,sta god da je) ustedeo bi drugima i vreme i novac,i sve druge ekskurzije u mozgu...
-a ti MILANE  javi mi se u pp da razmenimo brojeve da se cujemo,pa ako mozes da dodjes do mene da vidis i druge stvari koje ce ti biti mozda od neke pomoci u ovom hobiju
Odgovori
#22
(08-02-2018, 11:29 PM)sajrus link Piše: MILANE@,nisam odma video tvoj post-komentar,primetio sam samo komentar ovog GURU BRANAK V,i revoltiram njegovim komentarom da treba da ukinu ovaj post,a bas sam se danima zanimao oko eksperimenata koje sam hteo da okcim ovde,ne da bi se dokazao nego da bi neko znao i bilo mu od pomoci ovo,ali svativshi da sta god ovde da se kaze ili napise,na forumu sto moze da pomogne nekom,nekolicina uvek negira i rusi sustinu ovog foruma,koji je po mome i napravljen da bi se pomagali a ne odmagali...
- naravno da sam napravio i test u casi,tegli sa par vrsta stene,ali necu vise nista da objavim,dovoljno sam objavi,pa ce sad kolege zbog nekih pojedinaca ovde ubuduce  morati da razbijaju glavu jer ne mogu da rese nesto,a oni koji su resili nece objavljivati jer ce ih neko ismevati ovde.
--da je jos neko kao ja objavljivao ovako nesto pa i slicno (a da je vezano sa nasim hobijem,sta god da je) ustedeo bi drugima i vreme i novac,i sve druge ekskurzije u mozgu...
-a ti MILANE  javi mi se u pp da razmenimo brojeve da se cujemo,pa ako mozes da dodjes do mene da vidis i druge stvari koje ce ti biti mozda od neke pomoci u ovom hobiju
Zdravo @sajruse,
Prvo hvala na ova dva tvoja snimka koja si postavio. Odgledao sam ih sa pažnjom. Jedino što se sam sa sigurnošću mogao da vidim je to da se po reakciji zaista radi o azotnoj kiselini. To se može videti na prvom snimku gde se kod pene nastale reakcijom iz onih većih klobuka kadse rasprsnu izlazi crvena para(nitrozne pare) , što su razloženi nitozni gasovi koji nastaju prilikom svake reakcije azotne kiseline. Veoma je opasno udisati te crvenkaste pare, ali se nadam da sve to već znaš?
Obzirom na baš količinu tih nitroznih para koje su jako vidljive na snimcima, one , opet obzirom na koncentraciju kiseline (nadam se PH vrednosti i verujem da ispravno tvrdiš svakako), veoma je jasno da zapravo nekakve velike reakcije i nema na tom kamenu. Nema je jer azotna kiselina reaguje sa metalima i nekim nemetalima, dok sa čistim silicijumom nećeš imati nikakvih reakcija. Govorio sam u predhodnim postovima da je moguća veća erozija stena samo u koliko u toj steni, po svom sadržaju ima ogromnu količinu nekog metalnog dela ma u kojoj hemijskoj vezi ili leguri da jeste. Nema prisustva metalnih čestica u bilo kom kamenu, taj efekat koji si spomenuo da za tri sata razori kamen 10 cm u dubini, nikako ne stoji @sajruse. Pa neka je ona 300% koncentrovana. Kiselina reaguje sa metalnim mikronskim česticama u bilo kom kamenu ako ih ima. Više reakcije u koliko ima više metaloidnih čestica ili manje u koliko ih ima manje. Tako da se neka definicija efekta od 10cm u dubini kamena je proizvoljna i teško ostvarima osim u ekstremnim slučajevima sastava kamena.
U slučaju koji si ti demonstrirao video snimcima i obzirom na reakciju koju sam video uživo, teško i nemoguće potpuno da se tu stenu probije kiselina do dubine od 10 cm. Površinski da neznatno neki milimetar ali u nekoj dubinskoj reakciji mislim da nećeš dobiti taj efekat.
Odgovori
#23
Ne mislim @Branko da treba ukinuti ovu temu. Zašto? Pa upravo je poželjna da bi se neki ljudi upoznali sa opasnostima za koje čuju i sutra ih iz znatiželje primene nesvesni opasnosti po njihovo zdravlje pre svega.

Sasvim je drugo pitanje :Šta Vi tragači koji se koristite ovim svim sredstvima zapravo tražite kroz "živu" stenu ??? Da probijete -šta? Put do nekoga blaga? Pa ako je neko ostavio negde nešto unutar , zar je ostavio kroz tu stenu pa je sada trebate na stotinu načina razbijatiili probijati?  Mislim sa moje tačke gledišta jedna suluda stvar bušiti neku stenu u potrazi za nečime unutra a svakako znate da ako je neko nešto ostavio negde unutra onda je "unutra" ušao negde kroz neki normalan ulaz a ne kroz stenu ljudi moji. Stvarno mi je neshvatjivo da neko želi dinamitom ili ma čime drugime da probije neku stenčugu zato što iza te stenčuge ima eto nečega. Ali to je moje razmišljanje i svako može imati njegov pristup ovakvim problemima. Ja jedino želim svu sreću tim entuzijastima koji idu kroz stenu od nekoliko metara da uđu negde. Ako ste toliko sigurni i imate sigurnih podataka da , tamo negde unutra ima nečega, zašto jednostavno ne potražite i pronađete ulaz za tamo unutra kroz koji su ti koji su ostavljali i sami ulazili svakako, ili su ulaz zabetonirali armiranim betonom pa morate sada nasumice da bušite stenu?
Odgovori
#24
Naslućivajući i hemijske sastave vih komponenti za "tiho" lomljenje stenskih masa, sve je redom izuzetno otrovno za ljudski organizam. Sve te hemikalje spadaju u najveću kategoriju otrova i samim time veoma mala nepažnja može imati katastrofalne posledice po bilo koga ko sa time rukuje.
Ako se zna , recimo da su one crvene nitrozne pare veoma teške i da vuku po zemlji u koliko nema vetra, mgu samo da zamislim kako je tamo neki kopač bunara na dubini od samo nekoliko metara, prolazio dok se ta isparenja iz bunara nisu razišla i po nekoliko dana svakako.  Na stranu čista voda vlasniku bunara  Big Grin

@sajrusu se zahvaljujem na priloženim i nesebičnim podacima, ali @sajruse mene ovakav vid ma kakvih destrukcija stena ne zanima iskreno. Niti sam koristio niti imam namera da igde koristim. Osvrnuo sam se na ovu temu tek da dobronamerno skrenem pažnju, a što je i @sajrus rekao da se sa ovim stvarima ne treba igrati i ako se neko usudi da ovime pokušava da radi, bude krajnje oprezan. Edukativno u svakom smislu je ova tema bar za neke bila poželjna. Svakako da je ovo forum i da se ovde jednostavno razmenjuju mišljenja i iskustva. Sve ostalo je na svakome pojedincu da odluči šta će sa svojom glavom.
Što se mene tiče, administrator može i da obriše temu ako smatra da nije primerena.
@sajruse zahvaljujem na pokretanju ove teme i našem razgovoru, nekome će sve ovo biti od koristi. Bar se nadam.
Odgovori
#25
ee moj MILANE@,vidi se da ti o kopanju "blaga" i mestima gde se sve skrivalo isto,NEMAS pojma.
1.- u vecini slucajeva kod sakrivanja u steni ili pecinama,ulaz je dobro obezbedjen,ili miniran,ili je duboko zatrpan,pa je u X slucajeva lakse ici kroz stenu.
2.- u dosta slucajeva je to isto blato ostavljeno pre mnogo godina pa je ulaz pokrila vegetacija,i apsurd bi bio da se krci sve to a vec imas potvrdu aparature da to nesto je ispod tebe ili ispred tebe. ili od pomeranja tla kroz godine se nesto i obrusilo,pa se jednostavno ne vidi gde je.
3.- grobnnice pre nove ere i posle toga su u dosta slucajeva prekrivena kubicima i kubicima kamenja,peska i zemlje,sto se tokom godina pretvorilo  u brdo,i lakse je neki m od ovih pomagala odraditi posao da ne cistis sve redom i da trazis ulas,kao sto sam rekao predhodno imas potvrdu aparature.
4.-danas imamo razne skenere,georadare koji mogu da pokazu i vide nalage tla,supljine,promenu zemljista iostalo,tako gde je ulaz je ne bitno,uvek se bira kraci put...
5.- momenat kad nadodje voda od reke i znatno podigne svoj nivo,prosto je nemoguce ici kroz ulaz,jos manje je moguce cekati nekoliko meseci da se ta voda povuce i ici na gllavni ulaz,jer znajuci ljude koji se bave ovim hobijem zele sve sad i odma,onda razbiti ili otvoriti drugi ulaz je po meni ok resenje.


---i da ne duzim i ne davim,MILANE@ ako tebi ne treba nesto od ovoga,a vidi se da ti netreba kao sto si reko jer ti nisi kopac ti si hemicar sa sondase,samo lagano zaobidji ovu temu,A ADMINE NEMOJ DA BRISES TEMU JER OVDE IMA ITEKAKO LJUDI KOJIMA CE TREBATI NESTO OD OVOGA,I BILO BI GREOTA DA TO ISTO NE ZNAJU GDE DA NADJU KAKO BI RESILI NEKU SVOJU SITUACIJU.

pozdrav MILANE udruzi se sa ovim GURUOM pa pametujte na keku drugu temu,ovu zaobidjite...
Odgovori
#26
Ja vas nisam uvredio i naveo sam primer kako su neki mladici pokusali sa dinamitom pa poslo po zlu. Naglasio sam da Milan i ti da znate a devedeset posto neznaju.... Jer su tragaci stari, sto se tice tebe Sirijus tvojih tema vidim koliko si upucen, ali te nikada nisam uvredio. Pozdrav Milane....
Odgovori
#27
Veoma interesantna pojava @sajruse, da u koliko nešto ne ide po nečijoj filozofiji, krenu neke uvrede ili sasvim drugi ton. To se pokazalo upravo sada sa tobom i zadnjim tvojim postom. Najpoželjnije je vajda manipulisati raju u nekim pravcima i ostati mišljenja da su svi redom progutali sve te laži i obmane.
Ma koliko se ja trudio da, umerenim biranim rečima osporim neke tvoje tvrdnje o nekakvim efektima "koncentrovane azotne kiseline", i ni jednoga trenutka te ne nazovem lažovom da za 3 sata ta kiselina izjeda 10 cm neke stene u dubinu, dajući ti vremena da ispraviš na neki blagi način ovu izrečenu nebulozu, zaobilazeći kao kiša oko Kragujevca i pokušavajući da te ne uvredim ničime, ne vredi.

Ko i koliko ima nekoga pojma o nekakvim "kopanjima" blaga je sasvim druga priča. Eto ja sebe smatram totalnim nepismenjakom a posebno u sveri rušenja i probijanja stena. Iz taksativno nabrojanih primera, jasno se vidi da si svestran i dobro potkovan tragač ili kopač,miner , rušitelj. I još je evidentno da si doslovce upućen i gde je šta od prilaza minirano, potopljeno vodom, odronjeno i zatrpavano. Verovatno si jedan od onih koji veruju u 90 dana zatrpavanja od 99 hajduka , ali ni to nije najmanje bitno.
Vidiš ja te teme , kako kažeš - zaobilazim, ali nikako ne zaobiđem nekakve sulude savete ljudima, ovde na javnom mestu, gde poviše ljudi pročita sve ovo i jednoga dana krenu sami da primenjuju nešto što će im možda doći glave. Možeš ti ovde pričati o zatrpavanjima, grobnicama, podvodnim ulazima, rastinju koje je eto pokrilo ulaze i tome slično, svakako da se neću oglašavati o tvom znanju i poznavanju te tematike i zaobilaziću te svakako, ali ovde držati predavanja neumima i neupućenima o delovanju nekakve kiseline i navoditi parametre neke koje nemaju blage veze sa hemijom i hemijskim efektima, tu te neću zaobići svakako. Tu gde sam potkovaniji nego li i misliš. Ne može ti proći pa se ti okretao i naglavačke.

U svakom slučaju tvoje ismejavanje mene i Branka, ko je ovde nekakav GURU ili šta već je samo izraz tvoje nemoći da argumentovano i mirnim rečima iskažeš tvoje mišljenje ili dokažeš tvrdnje, jer se eto saplete o nekoga ili neke koji dobronamerno žele ukazati na neke neistine.
Svakako, ja tebi @sajruse želim puno uspeha u tvom životu i neka te sreća prati ma šta započeo u životu. Nikada nikome nisam mislio zlo pa zašto bih i tebi.
Odgovori
#28
Dobro je profesore hemije,odrazao si nam predvanje... aj sad odmori malo.
--da bi me demantovao,moraces i da dokazes necim jacim a ne google "copi-paste" predavanjima,postavi  profesore svoj eksperiment koji dokazuje protivno i ne davi vise.
Odgovori
#29
(10-02-2018, 01:07 AM)sajrus link Piše: Dobro je profesore hemije,odrazao si nam predvanje... aj sad odmori malo.
--da bi me demantovao,moraces i da dokazes necim jacim a ne google "copi-paste" predavanjima,postavi  profesore svoj eksperiment koji dokazuje protivno i ne davi vise.

Hvala @saruse na titularu koji si mi dodelio kao nekakvog profesora hemije. Možda bih i "oladio", kako kažeš ili "prestao da davim", ali tvoj rečnik kojime se služiš to ne dozvoljava. To se vidi iz ovog tvog zadnjeg obraćanja lično meni.

@sajruse, hemija je egzaktna nauka gde nema pretpostavljajućih hemijskih formula. Nije hemija splet nekakvih hajdučkih planova te sada se može uzimati jedan, drugi ili treći kao moooožda istinit pa ravnati se čas po jednom čas po drugom. Hemija je definirana stvar jednom za navek i nju ne možemo opovrgnuti niti ja niti ti.
Kažeš "copi-paste", pa pronađi na tom Guglu gde sam ja išta kopirao sa Googla i postavio ovde? Posebno o nekakvim efektima ove kiseline na sedimentne stene?

Tražiš ti od mene da ja uradim nekakve eksperimente da bih kao tebe demantovao u nečemu ? Šta ja trebam da uradim?  Da bušim sada nek stenu 85 centimetara, širine 35 milimetara i da u tu rupu sipam 650 mililitara koncentrovane azotne kiseline, da sačekam 3 sata i da ti dokažem da se neće ta rupa od 35 milimetara proširiti i dobiti rupu širine 20 centimetara. To od mene tražiš, da snimam klipove da bih te demantovao?
Ja  sam decidirano tvrdio i tvrdim da su to najobičnije budalaštine, laži i neistine. Kada me eto vučeš za jezik, da sve to tvoje vezano za nekakvu koncentrovanu azotnu kiselinu, nazovem sada pravim rečima.
Naravno da mi ne pada na pamet da te nekakvim budalaštinama i bušenjima nekakvih rupa , demantujem, jer znam da je to potpuno nemoguće po parametrima koje si ti dao.
Eto i zašto, prvo i osnovno:
- Posebno koncentrovana azotna kiselina, reaguje na način koji si sam već postavio ovde kao video klipove. Znači u reakciji ona izuzetno peni da li je sipali ma gde: na kamen, na zemlji , na stablu drveta,betonu, asfaltu ili ma gde u prirodi ......

Znaš šta bi se desilo kada bi ti u tu rupu dubine 85 cm usuo 650 mililitara koncentrovane azotne kiseline?
Za nepunih 10-20 sekundi bi sva ta kiselina u vrednosti od 650 mililitara izašla iz te tvoje rupe u vidu pene na površinu i istekla iz te rupe., Taj efekat se jasno vidi na primeru tvojih snimaka. Znači u toj rupi ne bi ostalo ni 10 mililitara od sipanih 650 koje si naznačio kao nekakve parametre. Uzaludno bacanje i trošenje kiseline koja ne služi nameni koju si ti ovde nama velikodušno prezentirao kao nekakve efekte po stenske mase. Jedini efekat bi bio uništavanje prirodne sredine u okolišu gde bi ta kiselina istekla, kiša je kasnije isprala i zatrovanost nekih izvorišta u donjim delovima tih "tihih" minerskih radova.  Kako cilj opravdava sredstvo, koga briga šta će i gde ta kiselina isteći, jel te ?

Sve ostalo vezano za nekakve cemente ili komponente za "tiho" razbijanje stena stoji i tu ne treba sumnjati u efekte. Problematične su samo tvoje tvrdnje, saveti i neki dati parametri koje si nama ovde izložio korišćenjem "koncentrovane azotne kiseline".
I da li neko ko čita ovakva uputstva, koja daje javno ljudima ,treba da ostane ravnodušan na ovakve nebulozne savete? Da "oladi", da ne "smara" ili "ućuti", da bi nekome prošla njegova laž i obmana?

Ne prijatelju moj, ja svakako nemam potreba da se sa tobom dokazujem nikakvim eksperimentima video klipovima kako bih te demantovao nečime što je apsurd. Pošto si sam najavio veliki video snimak koga ćeš uploudovati na You Tube , gde se jasno vidi da si proširio rupu za 20 cm, za tri sata dejstva kiseline u svim pravcima i gde se stena pretvorila u pesak pod dejstvom te kiseline,. To bih prvo ja voleo da vidim a nadam se i ostali ovde na forumu.
Odgovori
#30
tebe cu profesore da zaobidjem,jer sam rekao svoje... i nastaviti dalje..

-EKOLOSKI GASNI KLIN (EGK)
-- POLIEX iz Berana je fabrika ekspoziva i esplozivnih naprava,koja je napravila novi proizvod pre par meseci ekoloski gasni klin sto NIJE EKSPLOZIV,ali postize isti efekat,ima ga u par razlicitih dimenzija,lako se rukuje,izbusi se dublja rupa u steni,armiranom  betonu,kamenu...stavi se klin,zatisne se rupa peskom ili zemljom,razvuku se zice,udaljivanje do odredjenje distance zbog bezbednosti i aktivira se na jacu bateriju ili akomulator,ali opet  VISOKI STEPEN OPREZA. Nema stetnih gasova,i neprijatnih mirisa,ako se radi u zatvorenoj prostori,tunelu ili pecini kao klasican eksploziv.
Ja sam ga uvozio preko jednog prijatelja koji ima kamenolom,jer tada je jos uvek bio deklarisan kao eksploziv,ali sada je vec proizvod dobio sertifikat da je ekoloski i deklarisan je da NIJE KSPLOZIVNA NAPRAVA,da bi mogalo da se nadje u slobodnoj prodaji.
Za sada moze smo kod njih da se kupi,cena zavisi od dimenzije.
njihov kontak- 003825124xxxx  0038220xxxx



Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 4 Gost(a)