Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOZDA NEKOM ZATREBA
#11
@sajruse, naravno da se ta kiselina ne nabavlja na kiosku i apsolutno se slažemo sa time. Ako si eto obećao da ćeš uraditi eksperiment i da ćeš objaviti taj snimak, ja bih te samo zamolio da, kada već trošiš tu kiselinu da bi nam dokazao efekte, onda uzmeš uzorke nekoliko vrsta kamena a ne samo jednog. Znači lepo odlomiš komade od 3,4,5 vrste kamena koji se razlikuju bar po boji (o sastavu nećemo da diskutujemo), stavi sve te komade u tu jednu čašu, uspi kiselinu i sve to proprati video snimanjem. Neka odleže 3 sata, kako si ti naveo parametre u prvom postu i videćemo svi nadam se efekte koje ćeš da dobiješ. Veoma je važno da eksperimenat obaviš sa više vrsta kamena a ne samo sa jednom vrstom koje ćeš ti da odabereš, obzirom da kažeš da je koncentrovana azotna kiselina univerzalno sredstvo za eroziju svih vrsta stena.
Na stranu što naravno u ovom eksperimentu svakako nećeš moći dokazati efekat u dubini od 10 cm kako si naveo, ali neka to bude sa komadima naravno mnogo manjim u čaši , bez zagrevanja kiseline i u svemu približno kako si kažeš to uradio u prirodi kada si dobio efekte koje si naveo i ti a i taj kopač bunara.
Odgovori
#12
@sajruse, nikako nemoj ovo moje da shvatiš na neki pogrešan način ili kao ikakve želje da se neko od nas ovde nečime dokazuje. Radi se o tome da jednostavno niko od nas ne obmanjuje ljude koji sve ovo čitaju i možda sutra dođu u situaciju da im je ovako nešto potrebno.
Apropo ovome navešću primer šta su sve ljudi bili spremni da urade kada je reč o efektima azotne kiseline, takođe na terenu u drugom smislu. Naime , čitali su i čuli da azotna kiselina rastvara skoro sve osim zlata, platine i još nekih metala i nemetala. Našli su neki zlatonosni potok. Odvukli celo bure azotne kiseline i ljuljnuli ga u potok. Očekivali su da se ova kiselina reagovati i da će niz potok onapojesti sve drugo a da će naravno ostati samorodno zlato. Da će se nakon dejstva bureta kiseline koju su isipali u potoku- potok zažuteti u donjem toku.
Ovo je doslovce ispričano od člana oboga foruma ali ne kao aktera svega toga.

Ovo je takođe jedan primer totalne ljudske budalaštine, gde naravno efekat koji su mislili da će dobiti u tom potoku tužan, smešan i žalostan.  Jedino što su dobili je apsolutno i totalno uništenje svih vrsta organizama kilometrima i kilometrima nizvodno. Uništen je riblji fond kilometrima nizvodno a o nekim drugim stvarima i da ne pričamo.  Eto do koje mere može otići ljudska glupost i poluinformisanost koju pročitaju po internetu i čime se rukovode pojedinci koji su , eto tek nešto čuli pa daj da isprobamo.  ;D  Za posledice? Ma koga briga za posledice i da li će neko napojiti stoku nizvodno kilometrima, neko zalivati baštu i tome slično tom vodom. Ekološka katastrofa? Ma koga za to briga, važno je da dođemo mi do zlata koje ćemo sakupiti posle dejstva azotne kiseline, niz potok  Big Grin

Ovo ispričano, naravno da nema veze @sajruse sa tvojom pričom, ali ako niko drugi, iznad svega bih voleo da odgledam taj tvoj snimak dejstva koncentrovane azotne kiseline na stenske mase u dibini od 10 centimetara, nakon tri sata.
Srdačno te pozdravljam u isčekivanju da se video snimak pojavi sa efektima na nekoliko vrsti stena (krečnjačkih, i tako redom šta pronađeš od kamenja za eksperiment, ali bar 4-5 vrsta).

Odgovori
#13
JA MISLIM da to moze neko naivan da svati da i on moze da radi i da strada jer svima nama dodje prepreka stena i ko je neiskusan on strada da se ukine ova tema jer Milan i Sajurs su poznavaci kiselina ostali devedeset posto ne....... Znam kako su stradali dinamitom ljudi na isti fazon...pozdrav
Odgovori
#14
PRVO:
-FRACK.AG,mali ekseriment za sve clanove foruma da vide da se radi kako treba.
na slikama se vidi deo ivicnjaka koji je izbusen 12mm burgijom,nekih otprilike 8-10cm dubine.
-znaci stavljena je mala kolicina smese cisto da pokazem kako radi i koji efekat postize


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#15
slika izicnjaka pre nego sto je doslo do pucanja


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#16
ovako izgleda pakovanje:
-potpuno je ekoloski i nema stetnih posledica


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
       
Odgovori
#17
pburgija 12mm,dubina 5cm,azotna koncentrovana kiselina


Priloženih Datoteka
.mp4   video-1518120685.mp4 (Veličina: 1.18 MB / Preuzimanja: 9)
Odgovori
#18
prvi video je kada je stavljeno,ovaj video pokazuje efekt posle par sati gde se jasno vidi da je rupa znatno prosirena.

--- da na pomenem,ovo su sve male kolicine stavljene radi pokazivanja efekta,kada radite na terenu,treba da vam budu rupe dosta dublje i sire,i treba vam veca kolicina tecnosti da bi se postigao zeljeni efekat...


Priloženih Datoteka
.mp4   video-1518120141.mp4 (Veličina: 1.05 MB / Preuzimanja: 10)
Odgovori
#19
ovo je TERMICKO KOPLJE.
-do sada ga nije bilo na nasim prostorima ali je sada dostupno.
pravi temperaturu od 8000-10000 stepeni celziusa,sto znaci da topi stenu,kamen,beton,celik,svesto postoji od tvrdih materijala i pretvara isti u lavu!
-ima razne dimenzije,duzine i debljine,samim tim i razlicite cene elektroda.
-aparat radi na sledecem principu:
-CO2 boca se zakaci crevom na aparat,na kojem je vec postavljena odgovarajuca elektroda,upali se napred kao brener i pocinje topljenje.
ja sam radio sa elektrodom 22mm debljine i 2m duzine,efekat je sirina rupe oko 14cm dijametar,i dubine 35cm,za 2 ipo minuta. samatemperatura toliko izgori stenu da vse oko rupe se nevidjeno lako rusi HILT-ijem.
za nabavku ima dve varijante:
IGOR iz BEOGRADA 064xxxxxxx
JOSIP iz VARAZDINA(hrvatska) 003859xxxxxxxx-direkno u fabrici. cene su duplo jeftinije od distributera u beogradu


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
               
Odgovori
#20
a sada ovako:
-ako ista treba da se ukine na ovom forumu to si ti BRANKO V!
Posto vec neko vreme prati sta ti pise ,objavljujes i komentarises,nisam video cak ni jedaj savet da pomognes nekom,osim lupanja raznih gluposti....
-ja ovde nigde nisam naveo rad sa eksplozivom!!!!!!
upravo zbog toga sto je to najopasnije sredstvo kojim se koriste nase kolege kad naidju na prepreku,ja sam investirao dobro i potrudio se dobro u mojoj karijeri da dodjem do svega sto moze da mi olaksa posao. samim tim smatrao sam kao obavezu svoju da objavim javno nesto sto je mnogoZNACAJNO,a nema o tome pisano na forumu i time pomognem nekom.
Ali ti ne mozes da ima pomognes u savetom u teskim situacijama u kopanju i otvaranju necega,jer se ocigledno bavis samo pametovaljem,pricas o eksplozivu a niko ga nije pomenuo...jel vidis ti sta pise u postovima...znaci za mene nisi GURU!



-sve sam vam uredno koliko sam mogao opisao.
imate brojeve telefona od ljudi koji prodaju sve sto vam treba da bi ste uspesno razbili STENU bez mnogo muke. ako u buducnosti budem imao opet nesto zanimljivo a da je od pomoci,objavicu u nekom postu...SRECNO U KOPANJU,TRAGANJU I RUSENJU..
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 6 Gost(a)