Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vilinski kladenac
#1
Cini mi se da je negde neko pomenuo ovaj kladenac .
On treba da bude blizu manastira .
Odgovori
#2
Znam ja jedno mesto zovu ga Viline vode izvire kod Vilinog kladenca koji je veoma jak,voda lekovita ali nisam čuo ni video da uopšte ima manastira.
Drugi Vilin kladenac je bio u Gornjačkoj klisuri taj je prekopan a i presušio tako da tačno mesto izvora ne znam.
Odgovori
#3
Manastir je bitan i polozaj kladenca u odnosu na manastir
Odgovori
#4
Pozdrav posto nisam kuci u vezi kladanca dali se tu traze klesan znak klesta....
Odgovori
#5
Ne . Nema nikakvih znakova .

U medjuvremenu sam uz pomoc jednog naseg kolege  pronasao  izvor istog imena ali se nikako ne uklapa u ono sto ja trazim . Interesantno je ono sto su oni pronasli u jednoj rupi u steni koja se nalazi 20-30 metara levo od izvora .  Stena je visoka 4-5 metara i njima lici na stog sena mada mene vise podseca na krivi toranj u Pizi . Radi se o dva malena predmeta najverovatnije predznak za neku vecu ostavu . Nismo pronasli nikakve oznake ali je mesto fantasticno -pravo hajducko .

Mozda neko ima podatak za ovaj drugi Vilinski kladenac
Odgovori
#6
Ima na Devici Sobobanjski deo,izvor pored manastira na nekih 10m,voda izvire iz male pupe,i ide preko stene koja je velicine stola i odma ponire,mestani neynaju naziv izvora,ali u bliyini ima mesto vilinska livada/poljana...
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 5 Gost(a)