Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pecina-Crna Trava
#51
Pozdrav za sve kolege tragace,razumem da ste nepoverljivi po pitanju moje price i sam sam takav,cak i slike da vidim ne verujem dok ne izadjem na teren. Do navedenog mesta da bih stigo pesice mi je potrebno minimum 2 sata,po ovakvom snegu i mrazu mozda mi treba i 4 sata,sneg je na nekim mestima preko metra a nadmorska visina je oko 1400 m. Za sav period traganja nisam naiso na bolje znake a sto je najbitnije mesto po mom misljenju nije niko pre mene obilazio,nigde u blizini nije kopano,gusto je uraslo a sama mahovina je na nekim mestima do 10 cm na steni. Da bih ocistio stenu sa drugom potrebno bi je bar jedan dan a sada je na steni led i sneg sto opet otezava posao. Nijedan znak se nije video dok nisam poceo da skidam mahovinu a sam zapis na steni je bio nasipan sljunkom i zemljom tek posle pola metra kopanja kada sam nasao kantar u vosku i nastavio da kopam pokazao se isklesan zapis. Pokusao sam malo desno da kopam oko pola metra od kantara i naso sam zemljani bokal i 5 case ozidani sa kamenom. Zbog hladnoce nisam mogo dalje da kopam i ostavio sam za malo toplije vreme. Temperatura na tom mestu u zadnjih mesec dana nije prelazila -10°C a isla je ispod -26°C. Pozdrav svima a slike ce biti postavljene uskoro!
Odgovori
#52
Tvoja dobra volja i nista vise.Nemas obaveze prema nikome.Sta ce nekom slike ako ne moze da pomogne.A ocigledno da niko nema opis(ili kako neko voli da kaze plan) za to mesto. 8)
Odgovori
#53
Potrebno mi je misljenje samo za ovaj znak ispod zapisa,slovo X uokvireno pravougaonikom a od levog donjeg ugla se nastavlja slovo L.
Odgovori
#54
To uokvireno X bi trebalo da znači magazu a to L verovatno pravac.
Uokvireni + je nešto drugo.
Odgovori
#55
Vucko cuvaj kantar trebace ti na kraj....
Odgovori
#56
Hvala drugari,javicu se cim uspem da odem na teren i slikam!
Odgovori
#57
srecno kolega kad se sneg otopi kreci u akciju
Odgovori
#58
ja se unapred izvinjavam malo sam se nasalio za klesanje
Odgovori
#59
Sa strane sam naso isklesan kantar a kopajuci tamo gde sam stajao iskopao sam isti takav kantar,turski sav premazan voskom. Pola metar od kantara sam naso bokal i 5 case kao za kafu od gline koji su bili zasticeni kamenim plocama . Pola metar od kantara sam naso bokal i 5 case kao za kafu od gline koji su bili zasticeni kamenim plocama.(odozgo na steni velika rupa kao cinija i oko nje 6 manjih rupa.) ? Citajuci ponovo ovo mislim da nije lose  da prosiris radijus kopanja.Pogotovo sto kolega BrankoV kaze o kantaru.Sto bi neko ''obican'' kantar zastitio voskom ? A i ove rupe se podudaraju sa Bokalom i 5 case =6rupe pod uslovom da ona velika kaze da ima ostava a ove 6 manje asociraju na tu ostavu bokal i 5 case.?
Odgovori
#60
Ako mozes slikaj kantar, voleo bih da vidim kako izgleda. Nadam se da si ga doneo kuci?
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 4 Gost(a)