Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
selo BOGUJEVAC i okolina
#1
Tražim zvano mesto TRI IBRIKA ako neko od kolega zna gde se nalaze neka se javi poz
Odgovori
#2
Selo Arbanaška izmedzu Kursumlija i Prokuplje
Odgovori
#3
Izvora nema mnogo i uglavnom su neureñeni . Od jačih izvora navode se Tri ibrika, vrelo na Lisičjem lazu , Česma na kamionskom putu, izvor u 51 odeljenju, izvor u
blizini Gornjih livada (odeljenje 61), Ledna voda u odeljenju 73, Vrelo u Arbanaškoj, izvor na putu na spoljnoj granici odeljenja 83.
Glavni vodotoci u ovoj gazdinskoj jedinici su i slivovi koji dele gazdinsku jedinicu na tri dela.
Prvi sliv je sliv Bele reke i čine ga odeljenja od 1 do 50. Pripadajući vodotoci su Velika reka, Mala reka, Ristin potok, Slavkov potok, Korita, Dragodelski potok.
Drugi sliv je Statovački sliv i čine ga odeljenja od 51 do 70. Pripadajući vodotoci su: Crnogorska reka, Perkov potok, Krivopećki potok.
Treći sliv je sliv Arbanaške reke i čine ga odeljenja od 71 do 84. Pripadajući vodotoci su: Lauški potok koji se uliva u Duboku dolinu, Vrelo.
Osnova gazdovanja šumama GJ “Radan-Arbanaška"
Odgovori
#4
Poštovani BAYER 04 nešto da te pitam mi neznamo da li tu ima izvori samo znamo da se mesto zove TRI IBRIKA mi smo tražili to mesto na Radan Planini ali nismo mogli da nadjemo mesto ako znaš mesto možemo da saradjujemo odgovori mi poz
Odgovori
#5
Odavno sam bio tamo i pokojan deda Ljubin mi je reko da od izvora na 5 minuta hodahja udolu imalo stara vodenica odma pod nje bocvar i cesma. Bocvar se zvao Milan ali sad nema nista od ta brvnara.
Izvor znam tacno gde je a i svako bih ga nasao a cesma neznam dali jos postoji znam da je bila jedna cev bakarna i korito ili kladenec neznam kako se kaze kod vas posto ja sam iz Makedonije
Odgovori
#6
Inace Tri Ibrika su te tri potoka koje prolazi niz Arbanaska.
aj pitacu ujka pa ako zna nesto tacnije kazem ti nema problem
Odgovori
#7
BAJER 04 Mene samo interesuje mesto TRI IBRIKA da nam kažeš gde je  mi smo tražili od PLAVOG MOSTA pa sve do BEGOBICA GROB i nismo našli  samo mi reci da li znaš mesto  i ništa drugo  odgovori poz
Odgovori
#8
Reko sam ti sta znam. neznam sta ima i kako ima to sam sad od tebi cuo da eto i tamo nesto skriveno ali znam da mesto tri ibraka nije mesto nego izvor ako ima neko ko zna kao mesto nek pomogne ali na ovaj sajt to se malo teze dobija. Pozdrav i sretno brate reko sam ti ako nesto nadjem javi cu ti
Odgovori
#9
to se nalazi na drugoj strani od toga druze jeste radan planina u pitanju ibris takozvani imas tri ibraka i tu ima tri izvora od kojih postoje tri potocica koji se ulivaju u jedan kasnije inace rimsko utvrdjenje je bilo
Odgovori
#10
evo olaksanja u statovac je ibris i tri ibraka ili ibrika odatle selo borince vodi vodu to je od orana majkovac borince tu pitaj i reci ce ti ostalo ljudi poz
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)