Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraku Ciganuluj
#1
Kada se ide putem iz Bora za Gornjane kod bele vode sa desne strane je poljana.I u poljani cetvrtasti kamen.Od kamena kada se pogleda u  vrh grebena odmah ispod same planine na  ivici krsa odakle pocinje suma nalazi se hajducka putanja koja se proteze iz pravca Bora prema Gornjane.Ta putanja prolazi izmedju ploce,velike bukve i crvenog kamena.Sa desne strane je kamena kula.Vazdusna linija od kule do velike buke je oko 57 koraka.A od bukve do trocoskastog kamena 9.5 koraka.Kamen je crvene boje i trocoskast je kao jega=turpija.....( po mojem saznanju taj kamen je polomljen ,ali neki znaju gde je bio ? Ne pitajte za ovu vazdusnu liniju 57 koraka ,tako pise. Big Grin
Odgovori
#2
OVA TEMA JE BILA.....
Odgovori
#3
Kolega ja  se izvinjavam nisam je video.Na ovom forumu koji sam pregledao cesto u vezi jedne teme pise se sve i svasta.Jedan skrene temu i onda se sve ispreplete.Opis je dobar i nije na odmet da neko poveze teren.A taj kamen da je bio tamo jeste bio.Samo sto taj ko je to sklonio tada nije imao opis za dalje.Ili pak nije znao kako da uzme pare iza odskrinutih bakarnih vrata?A mozda i jeste pa je zato sklonio kamen.
Odgovori
#4
tragao sam i ja za ovu lokaciju mestani Gornjane znaju za ovu pecinu kao Vasiljeva pecina milim da je na ovom forumu pod tim nazivom je i bila sto rece kolega ovde el se negde zagubilo
Odgovori
#5
Nije kolega u pitanju pecina.Od ovog kamena na odredjeno rastojanje imas pokrivenu plocu sa znakom ispod
Silazis stepenicama i nailazis na odskrinuta bakarna vrata. Za tu pecinu Vasiljevu nemam imam za pecinu u zvano mesto Vasiljevo.
Odgovori
#6
ja sad vidim ovu temu za kraku ciganuluj,kraku ciganu je blizu smrdljivog izvora tj.u srez poreckog.
Odgovori
#7
(06-01-2017, 04:23 PM)PROFESIONALNI AMATER link Piše: Kolega ja  se izvinjavam nisam je video.Na ovom forumu koji sam pregledao cesto u vezi jedne teme pise se sve i svasta.Jedan skrene temu i onda se sve ispreplete.Opis je dobar i nije na odmet da neko poveze teren.A taj kamen da je bio tamo jeste bio.Samo sto taj ko je to sklonio tada nije imao opis za dalje.Ili pak nije znao kako da uzme pare iza odskrinutih bakarnih vrata?A mozda i jeste pa je zato sklonio kamen.
          Bakarna vrata ta oskrinuta i njih bi oni izneli da ih znaju gde su kamo ostalo i tu bi bila velika rupa sa stepenice..........to nije nadjeno.....pozdrav M......
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)