Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Savet za kupovinu
#21
(22-11-2011, 01:55 PM)Sneshko link Piše: ??, I.Dzoni i dr.jare ?? ? ?????!
????? ????? ????? ???????????? ? ????? ??????, ? ?????????? ?? ???? ???? ?? ?????? ??????????? ? ?????.??????? ?? ????? ? ??? ????? ?????? ?????????????? ???? ???? ?? ????? ?????? ?? ????? ? ??????? ??????? ??? ??????. ??? ?? ???? ??????????????, ???? ????? ????? ???????????? ?? ????? ???? ???? (?????) ???????? ???????? ?? ???????????????, ? ??? ?? ????? ???????? ? ???? - ????? ????? ??? ????? ??????????? ?? ??????????? ?????????? ??????? ??????????????.
?????? ?? ?????? ???????? ?? ?????????? ?? 12 ?????? ? 1,3 ??????, ??? ????? ???????????, ???????? ?? 1 ???.?? ?? "Open Source" ??????, ?? ?? ???? ?? ???? ?????? ????????? ????? ?? 2 ? 2 ????? ????????.???? ???????? ???? ????????? ?? ????????? ??????? ?????? ?? ????? ??????? (27??, 38??), ??? ?? ??????? ?? 45?? ? ????. ?? ????? ??????? ??????? ??????????? ????????? ?? ???? ???????? ? ????? ????????.????????, ?? ???? ???? ?? ???? ?????? ???? ????????? ?? ???? ?? ?? ?????? ? ?? ??? ???????? ?????? ???? ?????.
???????!
Sneshko  mocna  pseudo diskriminacija radi  na istoj dubini na kojoj otkriva predmete  ( VRLO CUDNO TO NI MINELAB 500O NECE DA MOZE )  ili  neznam ili  sam ubedjen da znam ili malko zezam krizu !!
Odgovori
#22
Inace  super skan posto mu je napajanje na 24v , a delta radi na 12v on je duplo jaci,  delta 4metra a ovaj skan super 8 metra . a ako mu stavis 48v tad ide i do 16 metra samo pomnozis Bane pa to je bar prosto jelda .                                          ehhhhhh 
Odgovori
#23
Bane  nemoj ni da mislis o kupovini superskana  JER BI MORAO BAR POLA GODINE DA IDES NA OBUKU !!!  Toliko bisera sam procitao na jednom mestu da sam se ismejao za celu ovu godinu prvo hibridni dizajn majko mila drugo nije mi jasno sto foster  vise ne proizvodi ovaj zver od detektora  Pa Snesko  Eric Foster ima oko 80 godina covek je u penziji  a drugo on nikad nije  imao proizvodnu liniju on je bio konstruktor ponajvise pi detektora  a poznat je po tome sto su njegove ideje posle implementirane u pi detektore sa GEB  ---- balansom  popuut  gp serije gde na jednom mestu Eric sumnja da mu je Bruce bez njegovog znanja na neki nacin krao njegove patente koji nisu bili zasticeni  , e sad  pomalo pomaze whites konkretno ucestvovao je u projektu Tdi njegovi detektori su radjeni rucno i u vrlo malim serijama , tako da to u grckoj i ako jeste superskan mozda bude samo kopija  a nikako novi detektori , sledeca stvar hibridni  ... sta to  to su pi detektori koji koriste dva tri kanala  i vise semplova  sa manjim vecim pauzama koji se mesaju i dobija se efekat odbacivanja zemlje i gvozdja donekle ...  hibrid bi bio da je nesto kombinacija dva pi detektora ili pi sa kombinacijom vlfa  a taj hibrid je patentiran ove godine pre oko mesec dana po prvi put tako da nikako nece da moze da bude hibrid  pozdrav !!!!
Odgovori
#24
Bane test je radjen na mom poligonu i pocistio ga je ko od sale . Poligon namerno nisam napravio na mineralizovanom zemljistu da bi se videle maksimalne mogucnosti.Stelovanje je veoma prosto ,bar za mene .Prvo stelovanje je uradio vlasnik  a ja sam  nakon toga sam rukovao.Nije bilo promasaja. Drugi put sam ja uradio i stelovanje i pretragu i opet je sve bilo besprekorno.Na poligonu nemam predmete zakopane na dubni vecoj od 2 m .Na ovoj dubini je zakopan bakrac precnika 50 cm i nije bilo nikakvih problema da ga sasvim jasno detektuje. Masina je original i nije nikakva kopija i tacno je da su akumulatori od 12 volti ali ne znam koje amperaze(ne razumem se mnogo u te stvari pa i ne znam da li je to uopste bitno) Zna li neko bar koja bi mogla da bude realna cena jer  se drustvo opasno popalilo da ga kupi.
Odgovori
#25
sta ima od komandi na super skanu i dali radi u pokretnom rezimu ili u staticnom , cena je relativna za takav detektor posto su u vrlo malom broju prodavani na primer,  Kristi lik koji je prodavao goldskan 4 je trazio pre par godina tacnije 3 godine 1500 evra za gs 4 a superskan je radjen jedna serija pre gs 4 kolko sam negde procitao  posle gs4 poslednja ver je gs 5 c  koji je bio oko 2400 evra  cini mi se pre godinu dana kad sam hteo da ga kupim od jednog  Australijanca  ,  ali kolko mi se cini  superskan nema uopste Geb  i siguran sam da se napaja sa 24v .
Odgovori
#26
Mlo sam se raspitao Eric foster je prodao licencu jednoj grckoj kompaniji koja ga sada proizvodi  !! 
Odgovori
#27
??????? Orbit!
????? ?? ?? ?? ?? ?? ???????? ???????? ?? ?????? ????? ?? ????? ??????. ???? ?? ????????? ?? ?? ?? ???????? ????? ?????? ???????????, ?? ??? ?? ? ???? ?????? - ??? ???? ????? ?????? ? ????????. 
???????? ?? ?? ???? ?????? ??? 80 ??????. ???????, ???????? ?? ? ?? ?? ? ??? ???????? ????? ?????? ? ?????????, ??? ?? ?? ?? ????? ???? ? ?? ????? ????? ?? ????. ????? ?? ?? ?? ????? ???? ????? PI ?????????? Gold Scan V. ???????? ?? ?? ???? ???? ?????????? ?????? ???? ???????, ?? ??? ?? ????????? ?????????, ??? ?? ? ??? ???? ?? ????? (???? ?? ?? ????? ??? ???????) ?????? ???? ??????? ?????????, ??? ?? ?????? ?????????? ?????????? ???? ?? ????? ?? ?? ??? ???????. ????????? ???? ???? ???? ???? ??????? ?? ?? ??????? ??????? ? ??????????? ????? ????? ????? SuperScan MK2C. ??? ?? ????? ?????????? ?? ???? ???? ?? ???????? ?? ??????? ????????? GoldScan ???????? ???? ???????, ? ????? ?? ??????? ????? ?????? ????? ?????? ? ? ?????? ???????? ??????? ????????????
???? ????? ?? ?????? ??? ??????? ?????? ?????????? ?????? ????? ????????????? ??????. ???? ?? ? ?????? ??????? ?????? ?? ???? ????? ? ?????????? ? ??????????? ???????.
??? ?? ???? ???? ?? ?? ?? Superscan MK2C ?????? ??? ??, ?????? ?? ?? ???? ?????? ? ????? ?????? ?? ????, ??? ??? ??????? ???? ?? ?? ???? ????? ??????????? ?????? ????? ? ??? ????????? ??? ?? ? ???? ????? ??? ???? ?????? ???? ?? ????????? ?? ???????? ? ?????? ?????? ????? ???????? ??????? ????? ???????????? (???? ?? ?? ????????? ????? ???????). ?????:

SUPERSCAN MK2C with ground transmitter – search procedure?
jackdetect
Date: July 29, 2004 04:56PM

Hi Eric and all,
What search procedure is with ground transmitter coil 10m x 10m (or 25m x 25m), and small receiver unit?
I see couple of problems and benefits. First, magnetic flux can not bee the same in center of ground coil, and near loop. Is they necessary to walk in spiral path from center (because of false signal), or it is not important.
What about induced polarization, because ground loop work long time on same place?
Such system is probably avoid lot of capacitance problems, because transmitter loop is static, is any false signal produced, when operator changing distance between Tx coil and ground.
At last, why is google useless for finding information about Superscan or similar Eric designs? No saits, no Pdf, no prices. I guess, wrong key words, or Eric simply not like internet marketing. Is any link for those units?
Thanks.
Jackdetect.

Hi Jackdetect,
I can mail you a copy of the instructions for the Superscan. The Superscan can use either a single Tx/Rx coil up to 1m square, or use separate coils, where one is laid on the ground as per geophysical technique. TX coils were made up to 10m square and were generally used with a 380mm Rx coil. A nylon grid was recommended inside the RX coil, and readings taken every 0.5m. It was best to ignore the last metre approaching the Tx coil because of the field near the wire generating more ground signal if magnetic minerals were present. Maybe induced polarisation would build up in some situations, but I never observed it, or had reports from others about it. I suspect it only becomes important if you have a multi-channel receiver which measures the decay curve shape. I made multichannel version of Superscan which used bipolar pulses, for an archaeological science facility, just in case it was subject to IP effects. They were doing very accurate measurements into soil magnetics.
I no longer manufacture the Superscan and, at this point in time, do not have my own website, so I suspect this is why search engines are not giving any links to my products. I shall be doing a new website soon, but all my current products, except the industrial ones, are on Surfscanners website.
Eric.
???? ?? ???? ????? ??:
http://www.findmall.com/read.php?34,135907
??? ???????? ?? ?????? ???? ??? ?????? 2004. ??????, ??? ?? ?? ?? ????? ???? ???? ???????? ??????? ??? ??????.
?? ?????? ????? ????? ?? ???? ??????????, ??? ??? ??? ?????? ?????? ????????? ???? ??????? ?? ?? ?????????, ?? ?? ?? ??? ???? ???? ????? ?? ?? ? ?????? ????? ?????????? ?????? ???? ????? ????? ????? ?? ???????? ???????? ?? ???? ???????? ???? ?? ???? ???????? ?? ??.
?? ???, ????? ??? ?? ??????? ???????????? ?? ?? ?????? ?? ??????!
??????? ??? ?? ?? ??? ?????? ??? ?????? ????? ??????????? ?? ???? ?????? ?? ???? ??????? ?? ???? ?????? ?? ???????? ?? ?? ????? ????? ??? ? ????. ???? ??, ????????, ??? ??? ?? ?? ??????? ?? ?????? ????????? ????? ????? ??? ??????, ??? ?? ????? ?? ?? ? ?? ???????? ??????? ?? ???????????.
???????!
Sneshko
Odgovori
#28
??, ??????? ??? ????????? ????? ????????? Superscan MK2C.
???????, ???? ?? ? ? ????? ????? ?????????? ??? ?? ????? ????? ???? ??????.
?? ???? ???????.
???????!
Sneshko

[Slika: superscanmk2c.jpg]
Odgovori
#29
http://www.geotech1.com/forums/showthread.php?t=15387    ahha a evo ti i sema  a ovo si verovatno slikao  kod tvoih prijatelja grka
Odgovori
#30
Ubedio si me da ucis ali prvo napravi neki pa stavi neki klip da vidim kako radi a nemoj da slusas ucitelja iz sokobanje  navesce te na los put  ako mu  onaj sto njemu kaze  da laznu prepisku,  posto znam da ste prijatelji .  a sto pises da je hibrid kad nije gde se spominje hibrid  to nisam nigde video ako neznas  da se recimo moze to sto je opisano moze uraditi i na drugi jednostavniji nacin  da se pobudi elektromagnetnim pulsevima zemlja i da se ceka odaziv mete ida ga detektor drugim kalemom detektuje !!!!
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 5 Gost(a)