Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grozdova Vodenica
#1
Ona je na reku Timok na ulaz u klisuru.Iznad vodenisu cirep i preko njega prag-most.Od prag ima putanja vodi na jugozapad.Od prag na 4 koraka ima slovo na kamen. Svim tragacima zelim SRECNU NOVU 2017 godinu i mnogo uspeha u radu.
Odgovori
#2
Imas mesto imam opis..... SRECNA NOVA I BOZICNI PRAZNICI I NEKA BUDE BERICETNA.....
Odgovori
#3
Zna li neko gde je grozdina strana i grozdin grob
Odgovori
#4
kolega truehuntter ova vodenica nema veze sa Grozdom.Grozdin grob ti je po nekim opisima u Matejevcu kod Nisa.Otprilike ovako.U selo pitaj gde je dub drvo mnogo golem.Pored njega mali krst od bigarljiv kamen.Tamo na Petrovdan nose kolac osam dusa.Tamo je Grozda zakopana sa parama.Kad su oteli blago od 9 pase neki hajduci pobegose u Pandiralo a ovaj sa Grozdom ostao u Savine Rovine.Tu blizu je Grozda poginula i on je nosio sahranio sa istocne strane duba..Prvo je ostavio pare pa preko Grozdu i onda  5 peda kamenje i vreo krec. A zatim lepo slozio busene zemlje i trave. Njega Turci sa planovima zarobili .pa ga hajduci oslobodili.Pa onda pobili Turke zbog planova itd.Po ovoj prici generacije traze Grozdin grob.A mozda ima neko bolji opis pa neka ti pomogne kolega.
Odgovori
#5
Sta bi sa vodenicu....
Odgovori
#6
Nista kolega Branko V.Prvo ne znam da li je Svrljiski,Trgoviski, Beli,Crni ili Veliki Timok.A pogotovo koja klisura.Dal kod Nisevca ili Jablanicka,Korenatac a mozda i Sokolovicka ili neka manja ? Zato sam i postavio ovo da se neko javi ko zna.Imam i skicu ako nesto znaci nekome.Ali ocigledno da niko nece da kaze,ili ne zna gde je ta Grozdova vodenica.Mozda je ne znaju kao Grozdovu ali po znacima moze da se uklopi.Ako niko ne zna neka je neka stoji a mozda je i sve odradjeno?
Odgovori
#7
Kolega postavi kartu pa da vidimo , da li u opisu stoji da se vodenica nalazi pored mesta na slovo G?
Odgovori
#8
Kasno se javljas Komarac? Proslo je dugo vremena.I nemam vise ni zelje ni volje da nesto objavim.Dao sam dosta smernice u objavi.Za razliku od drugih koji samo trazi se ovo ono mesto.Ne videh jedan iole ozbiljan opis na celom forumu.Neki su ovde da kupe nesto.Neki da prosipaju pamet.Neki da orkestrirano provociraju.To je jedna grupica tragaca.Javice se oni sami. Big Grin Sele se isti igraci pod drugim imenima po drugim forumima.Imas neke dodju iz inostranstva na odmor i pisu cele romane ko Indijana Dzons.Sto mi obicni smrtnici ne otkrijemo godinama oni cuda rese za desetinu dana  ;D Sve u svemu svodi se na ono :U cijeg je tatka pogolema p..ka. Big Grin. Veliki pozdrav od Profesionalnog Amatera.Eto priznajem u odnosu na sve ostale "Velike igrace"  ja sam Amater u ovom poslu.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)