Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
krstovi
#1
Da li ima neko nesto za sedam krsta stemovana u krugu od 300m,najveci je visok 2m a najmanji 20cm? Da li ima neko za stemovana bacvena vrata(vranj)40cmx30cmx10cm dubine?
Odgovori
#2
Ja imam planove od popa Martina gde se pominju,, bacvena vrata" i krst ispod i krst iznad vrata . Unutra, na steni treba da je ustemovano jos nesto . Sve ovo bi trebalo da se nalazi na Suvoj planini. Sto se krstova tice , na vise mesta u mojim spisima se pominje ovoliki broj (pa i vise) krstova na relativno malom prostoru. Ja sam jedno mesto vec naveo na ovom forumu ako si pazljivo citao .Trebao si da navedes blize odrednice ,bar ime planine ili grada u cijoj okolini se nalaze ,da bih mogao da potrazim u mojim planovima. Pozdrav.
Odgovori
#3
Bacvena vrata se nalaze blizu Sukova u kanjonu reke Jerme,a krsovi su na Mokranjskim stenama u blizini Negotina.
Odgovori
#4
Bacvena vrata su mozda negde u kanjonu Jerme al u Sukovu sigurno nisu.....Ima raznih znakova al ovaj tesko.....Posto vidim da si upucen za Sukovski kraj znas li mozda gde je mesto Ovcopadiste....
Odgovori
#5
Da nije ovcje pasiste,ako je tako to je otprilike preko puta manastira sv.Bogorodica.Da ne trazis mozda u ovcjem pasistu znak ovcja glava i izvor(kladenac)??
Odgovori
#6
Bacvena vrata ima kod gornje Drzine i u okolini Sukova,oba mesta sam licno video tako da sigurno postoje.Kod g.Drzine je radioTNT adruga lokacija je rimska.Ovca glava je vise nema mislim da je odnesena u C.Goru,Tu je jedan Pirotski gradjevinar pre dvadesetak godina bagerima cistio prilaz tom kladencu.
Odgovori
#7
Uokolini Sukova nema Ali kod Drzine (gornje) i Jalbotine ima.Asto se tice ovce glave,ona je odnesena u c.goru.Tu su Pirocanci teskom mehanizacijom cistili prilaz kladencu pre 20 g.
Odgovori
#8
Za Jalbotinu sam cuo a video nisam,za Gornju Drzinu neznam a u blizini Sukova postji i dan danas!!
Odgovori
#9
da nije to u sukovu i jalbotini isto mesto, mislim blizu do oba dva sela. ja znam za troja bacvena vrata, jedna pored drugih, a na srednja ima uklesan kao venac.
Odgovori
#10
ovaj je blizu asfaltnog puta,i jedan je jedini.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 6 Gost(a)