Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
БАКАРНЕ ПЛОЧИЦЕ СА УПИСАНИМ И УЦРТАНИМ ПЛАНОВИМА
#11
(18-10-2016, 09:07 PM)despot9 link Piše: Onaj drugi Joca iz Nisa je imao neke 4 plocice na prodaju i jednu okruglu povecu u obliku pogace. Ta u obliku pogace je bila za siru okolinu Bele Palanke a ove 4 za Rasinski okrug.

despot9!
Молим те ако хоћеш да нам појасниш који је сад па тај други Јоца из Ниша и да ли је до сада већ продао те плочице.
Унапред захвалан!
Поздрав!
Sneshko
Odgovori
#12
Snesko,tog Jocu isto zovu Bugarin stari je tragac. Neznam sta je sa tim plocicama dugo se nisam cuo sa njim a na brojeve koje imam se ne javlja. Ako ima ovde neko ko ga zna da ga pita ili da vidim da nekako stupim u kontakt sa njim mada nisam se cuo vise od godinu.
Odgovori
#13
(20-10-2016, 11:31 AM)despot9 link Piše: Snesko,tog Jocu isto zovu Bugarin stari je tragac. Neznam sta je sa tim plocicama dugo se nisam cuo sa njim a na brojeve koje imam se ne javlja. Ako ima ovde neko ko ga zna da ga pita ili da vidim da nekako stupim u kontakt sa njim mada nisam se cuo vise od godinu.

despot9,
cudi me da ti bas niko nece reci sa foruma, koliko sam ja upoznat taj nas kolega Joca Bugarin vec duze vremena nije medju zivima. Voleo bih da ne gresim i da je covek ziv ali proveri kod  nekih drugih kolega, ja imam takve informacije vec duze vremena.
Pozdrav
Odgovori
#14
Trebaće mi malo vremena,moram da potražim te fotografije,slikao sam ih pre više od 10-tak godine pa su negde zaturene.
E sad taj Joca iz Niša kojeg sam ja znao je umro,koliko sam ja video sarađivajući sa njim čovek je imao neka znanja,odakle ih je nalazio ne znam.Ovaj Joca koga sam znao bio je neki građevinac-preduzimač i radio je nekoliko renoviranja starih kuća baš zbog toga da tu nađe zlato.U dvorištu jedne kuće gde je iznad kapije urađena konjska glava našao je mnogo bakarnog i srebrnog novca ali je kažu to bilo bezvredno pa su većinu toga bacili na seosko đubre,dali je bilo još nečega to ne znam.
Te pločice mi je dao kao zalog za dug od 250 maraka i tako je to i ostalo,nije znao za gde je plan iscrtan i ispisan na njima ali je sumnjao da je to tu negde u Istočnoj Srbiji.Ovaj prevarant što mi ih je uzeo navodno ih je odneo u Italiju i tamo mu rekli da je to bez veze,verovatno neke gluposti.
Odgovori
#15
Snesko u Nisu ima tj imalo je dva coveka sa imenom Joca Bugarin. Upoznao sam ih obojicu pre desetak godina. Za ovog jednogneznam nista a ovaj sto sam gledao plocice bio je ziv pre godinu dana.
Odgovori
#16
(20-10-2016, 08:40 PM)despot9 link Piše: Snesko u Nisu ima tj imalo je dva coveka sa imenom Joca Bugarin. Upoznao sam ih obojicu pre desetak godina. Za ovog jednogneznam nista a ovaj sto sam gledao plocice bio je ziv pre godinu dana.

Деспоте, хвала на појашњењима! Сада су ми ствари много јасније.
Фотографије плочица које сам добио, наводно је пронашао неки Јоца Бугарин из Ниша са надимком "Сија".  Међутим, он је пролетос умро. Био је већ стар човек. Ја га лично нисам познавао.
За тог другог Јоцу Бугарина нисам чуо. Да ли се и он бавио овим нашим хобијем?
Хвала за одговор!
Поздрав!
Sneshko
Odgovori
#17
(20-10-2016, 02:04 PM)crni1 link Piše: Trebaće mi malo vremena,moram da potražim te fotografije,slikao sam ih pre više od 10-tak godine pa su negde zaturene.
E sad taj Joca iz Niša kojeg sam ja znao je umro,koliko sam ja video sarađivajući sa njim čovek je imao neka znanja,odakle ih je nalazio ne znam.Ovaj Joca koga sam znao bio je neki građevinac-preduzimač i radio je nekoliko renoviranja starih kuća baš zbog toga da tu nađe zlato.U dvorištu jedne kuće gde je iznad kapije urađena konjska glava našao je mnogo bakarnog i srebrnog novca ali je kažu to bilo bezvredno pa su većinu toga bacili na seosko đubre,dali je bilo još nečega to ne znam.
Te pločice mi je dao kao zalog za dug od 250 maraka i tako je to i ostalo,nije znao za gde je plan iscrtan i ispisan na njima ali je sumnjao da je to tu negde u Istočnoj Srbiji.Ovaj prevarant što mi ih je uzeo navodno ih je odneo u Italiju i tamo mu rekli da je to bez veze,verovatno neke gluposti.

Crni1!
Хвала најлепше за твоје изнете податке које си поделио са нама!
Надам се да ћеш успети да пронађеш фотографије тих твојих плочица које више нису у твом власништву.
Једва чекам да их упоредима са овим мојим.
Унапред сам ти веома много захвалан!
Поздрав!
Sneshko
Odgovori
#18
Snesko,obojica su bila u ovom sportu. Probacu da ti nadjem kontakt od ovoga drugog.
Odgovori
#19
Ona "Pogaca" je delovala interesantno dok one cetri plocice su po meni fals,mada Ja neka mesta znam i dosta se poklapaju sa stanjem na terenu ali tu je gotovo nemoguce za rad zbog okolnosti na terenu.
Odgovori
#20
Eeee šta rade godine,slagah pa rekoh da sam imao samo 2 pločice a u stvari bile su 3,nađoh neke slike i evo ih,imam sigurno još ali kad ih nađem.
Prve dve slike su od iste pločice.


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
               
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)