Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
turcin sa calmom na glavi
#1
Postovani forumasi
posedujem original plan u kome je nacrtan turcin sa calmom na glavu (ceo) on treba da bude na steni blizu vode. Preko puta njega ima izvor voda.Ovo se nalazi u Staroj planini.
Molim ljude koji znaju o ovom znaku nesto neka se jave ili vec kako..
Odgovori
#2
Ima turcin sa calmom na glavi blizu vode a za izvor nisam siguran i na staroj planini je
Odgovori
#3
Turcin treba da bude na steni blizu potoka, vode, preko puta nalazi se kladenac sa vodom. Turcin je kljucni znak za sve ostale znakove.Iznad Turcina je stena  ima i put....
Odgovori
#4
(30-09-2016, 05:16 PM)29000 link Piše: Ima turcin sa calmom na glavi blizu vode a za izvor nisam siguran i na staroj planini je
Kolega o ovome je kolega Kosac vec pisao ima na forumu, nadam se da ce pomoci!

U Pirotskom  kraju postoji isklesan turcin sa calmom (Stara Planina ..okolina Babinog Zuba)...mora da se nalazi blizu vode i gleda preko dola a tamo ima kladenac ...izvor voda na 5 koraka sa desne strane ostava.....Kada gledas niz vodu sa desne strane....

Postovani, imam jedan podatak ( pa cak i plan na kozu) u kome se pominje turcin sa calmom ali kada procitah pise Turcin je iskovan na steni i blizu vode je i gleda preko potoka u kladenac..a kladenac je odmah preko puta njega, voda od kladenac se uliva bas kod znaka (ostava na 9 koraka od izvora sa leve strane gledano u kladenac )  ima ih jos (ostava)....a za dalje ako neko zna pisacu jos.
Odgovori
#5
Turcin je isklesan na steni pored reke za izvor nisam siguran potez je stara planina,sta te jos interesuje posalji pp poruku
Odgovori
#6
kolege,

ne bih da razocaram nikoga ali opis u ovom postu odgovara opisu iz okoline Vladicinog Hana ,turcin sa calmom na glavi se nalazi u selu Momin Kamen, nadomak kamenoloma pored koga prolazi magistrala Leskovac-Vranje ili ti put kroz Grdelicku Klisuru. Mozda vam ovaj moj post deluje kao ne umesna sala, ali ne salim se jer nemam nikakvog razloga. Inace je puno tragaca proslo tuda .

pozdrav i srecno
Odgovori
#7
jeste,samo sto je taj Turcin napravljen od stene tj.samo njegova glava,nije isklesan vec je od stene napravljen,i po mom saznanju to mesto je odradjeno odavno....
Odgovori
#8
KOLEGA AMATER KAD PROCITAS OVO AKO TE NE MRZI ODGOVORI NA OVO STO CU DA TE PITAM.NEMA LI TAJ TVOJ TURCIN ISKLESANO NESTO NA DESNO RAME,I NIJE LI UOKVIREN KAO U SLIKU,A ISPOD NJEGA DA JE ISKLESANA CRKVA,A U VIR DO STENU RIBA,POGLEDAJ U PLANCE PA MI ODGOVORI AKO TE NE MRZI,AKO JE TO RECI CU TI STA IMA NA RAME
Odgovori
#9
Pozdrav Dragane ima ga taj turčin znam na sta misliš ima još jedan leva ruka na pupak a desna mislim da znaš šta je sa njom.........
Odgovori
#10
(08-11-2016, 01:24 AM)ivicaP link Piše: jeste,samo sto je taj Turcin napravljen od stene tj.samo njegova glava,nije isklesan vec je od stene napravljen,i po mom saznanju to mesto je odradjeno odavno....
pozdrav prijatelju. na zapadu Srbije postoji, slican znak,,,stena u obliku glave sa calmom,preko reke, izvor I izznad nje put...  mozes li mi opisati u pp sta bi trebalo traziti-raditi iako jee to vec odradjeno kaako ti kazes.?mozda postoji dubl jack pot :-)
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 3 Gost(a)