Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rašlje
#91
Treba da shvatite jedno raslje,obicne i elektronske su namjenjeni da nadjete jednu tacku koju zatim morate proveriti dobrim metal detektorom da vam on kaze o cemu se radi,jer LRL pokazuje na mnoge stvari a ne selektira to tako da dok ne proveris sa detektorom,nemoz znati sta si nasao,ja sam sa jonskim lokatorom sa komorom,pronasao gomilu stvari od keramike do mesingane caure sa osmanliskog pisma na njih,raznoraznih zeleznih predmeta jos iz rima,sve je to bilo u zemlji,kako bi to sve nasao obicnog detektora za metal nemogu ga maftati niz celu planinu,shvatite da obicne raslje i elektronske rade vazno je ko radi sa njima i kako,e to sto neko je napravio dobru kutiju i ih prodaje za nekoliko hiljadu evra,a sve u toj kutiji kosta oko 30e ili manje,to je biznis dok ima ovce sa strizanje bice i strizaca ;D
Odgovori
#92
s obzirom da si jedan od retkih koji kaze da je imao uspeha sa rasljama moram da pitam sa kojim konkretno modelom raslji ti radis...
Odgovori
#93
E pa  ove sto su kod men nemaju elektriku a ni baterije al  u moje ruke  rade. 
Odgovori
#94
Godine 1600. u Nemačkoj se pojavljuje Jeandu Chatelet, baron od Beausoleila i Auffenbacha, koji je bio čuven kao istraživač rudnog bogatstva. Bio je francuskog porekla. Obišao je mnoge evropske rudnike, pa je tako došao u Francusku, gde upoznaje svoju buduću suprugu Martine de. Bertereau koja udajom (oko 1610 g.) postaje baronica de Beausoleil. Zajedno sa suprugom počinje istraživati rudno bogatstvo Francuske i izvore vode, sa sedam vrsta rašalja, busolama i astrolabom. To je prvi podatak o traženju vode pomoću rašalja. Preko parlamenta Bordeaux-a, Toulouse-a i Provence, godine 1627. registruju svoj rad i to se smatra prvim službenim priznavanjem radiestezije. Otkriveno je više od pet stotina rudnih ležišta (kristal, gvožđe, galenit, ugljen, cink, antimon, sumpor, tirkize, rubine i opale, te mramor i dr.) i mnogo izvora. Gradonačelnik Rennesa, pod sumnjom da se bave čarolijama, pretresao im je stan, odneo sav pribor i dao ih uhapsiti. Iako je baronica de Beausoleil uputila molbu kardinalu Richelieu da ih pusti, navodeći sve što su učinili za Francusku, on je to ignorisao, pa su njih oboje okončali svoj život u zatvoru. Fakultetski profesor Pater Kirchner 1631. godine dokazao je da se rašlje pokreću samo u rukama osetljivih rašljara, a ne zato što su pod uticajem prinesenog uzorka. Izbalansirao je rašlje na jednom naslonu i prinosio razne rude rašljama i one su ostale potpuno nepokretne. Time je pronašao, da ne postoji nikakva naklonost (simpatija) između rašalja i predmeta. Kretanje rašalja objašnjavao je nesvesnim pokretima mišića u rašljara. On je time prvi poznati naučnik koji je pokušao naučno objasniti rad sa rašljama.

Jean Francois pokušava 1655. godine napraviti instrument za pronalaženje vode. Verovatno nije uspeo jer se kasnije ponovno vratio rašljama. Rad sa rašljama u ovo vrijeme i nadalje naziva se rabdomantijom, a rašljari rabdomantima.
Odgovori
#95
rasljari  imam dobar DOOOBARRRRR teren ..
na terenu je zakopan mali cup naravno pun ko ga nadje njegov je ajmo dakazite na delu kako radite koliko su funkcionalne te vase dzidzubidze na forumima pisete sve i svasta lupate ko maksim po diviziji mislim da je vreme da nesto od toga i dokazete...
mozete da trezite cup sa svim mogucim uredjajima koje imate /sem metal detektora u obzir dolaze sve ostale naprave raslje url viskovi padanje u trans meditacija filozofija vidovitost mirisanje osluskivanje kontaktiranje vanzemaljaca magija abraka dabra ciriba ciribu buuu
i naravno one kutije sa visuljcima sto prodajete za po par hiljada evrica ....
NARAVOUCENJE ko nadje cup nosi imate besplatnu reklamu da ste bas vi taj koji moze to sto tvrdi samim tim imate biznis za sledecih sto godina i toliko love da nemozes da prebrojis eto malo li je 8)

e da poznajem neke koji prave i prodaju ovakve dzidzubidze oni ljudi nevole pare raslje rade iz ljubavi na teren nece idu i kazu ma kvo bre koje ce ja tuj maltim po skrkulije ja si znajem da ovoj sto sam napravija raboti toj jedan iz prekodolci nasl sas moj uredjaj tonu ipo ovj drugi iz palanku  nsal malo nesto 100-200 kila i td ...opravdavam ovakvu situaciju zaista nema razloga iz kuce u javnost da izlazi .. >Sad
Odgovori
#96
pa ti ako znas da ima sigurno cup sta ga ne izvadis,nemoj tuka da razgovaras kako malo dete,ke ni razkazuvas prikazni,do vcera go  prodavase detektorot za 200 evrica a sega covekot znael cup pun zlata i ke go dade na nekoj drug,svasta,aj idi lazi nekoj drug epten si providen,i ne se zaebavaj so narodot,znaes takvi kako tebe kolku poznavam,sto znaat kaj ima cup so zlato,od takvi kako vas za site sportisti vikaat deka se lazovi i prevaranti,daj idite potrazite pomos dok vam ima spas.poz
Odgovori
#97
Na ponašanje rašlji utječe čovjekova energija. Zanimljiva je ideja da se rašljama traži zlato
Odgovori
#98
(12-07-2012, 10:49 AM)bodatajson link Piše: na terenu je zakopan mali cup naravno pun ko ga nadje njegov je ajmo dakazite na delu kako radite koliko su funkcionalne te vase dzidzubidze na forumima pisete sve i svasta lupate ko maksim po diviziji mislim da je vreme da nesto od toga i dokazete...
aaaa znam ja tebe, to mora da je neko ukleto zlato pa sad pustas nekog drugog da ga uzme i odapne a ti posle da se sladis u svom delu zlata iz cupa,
djavoleeee jedan, provalio sam te  ;D
Odgovori
#99
SARAPAT ajde pokusacu da te opravdam to sto nisi razumeo recimo jezicka barijera jer ako nije to onda je u pitanju koeficijent inteligencije..
ja znam gde je cup ja sam ga  zakopao e sad posto ovde pricate bajke jedni drugima i od ovog sajta ste napravili lovacko-pecarosku pricu azavideli bi vam na lazima i masti i lovci i ribolovci eto ja dajem predlog STRUCNJ-alje potrage ...
jos nesto SARAPAT ja prodajem moj detektor koji sam platio mojim parama mogu i da ga poklonim jer kod mene detektor se isplati u roku od tri-cetri dana nepricam lovacke price neidem okolo po forumima i prodajem muda za bubrege nekrijem se iza raznih nikova ja sam dejan beograd vecina vas me licno poznaje i znaju da se NIKADA bas nikada ne zajebavam i NIKOGA nikada nisam prevario toliko o tome ...
Odgovori
poz.svima jel ponuda je ozbiljna i dali jos vazi
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 92 Gost(a)