Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rašlje
#51
IRL NE GOVORIM TO TEBI BE ALO STO SE MESAS NE SE MESAJTE SEKADE SO BANE RAZGOVARAME NE SO TEBE TI DA NE SI POLICAECBE IRL NESTO TAKA MI DELUVAS
Odgovori
#52
marjancice, vec sam ti rekao, da se ponavljam,
ti nemas pojma o detektorima i o traganju.
ali evo sad imas komsiju koji pristaje da izadje na teren i da ti uzme 25000 ako nadje
ili da ti isplati 100000 ako ne nadje,
eto ti prilike da zaradis 100 000 evra
ajd sad da te vidim , dal ces da izgubis ili da zaradis  Smile
Odgovori
#53
Bor Zajcar sa uzom i sirom okolinom da svojim ocima nisam video koliko u dubinu ovaj narod moze da kopa i sta su u stanju sve da urade u potrazi za nekim riznicama nikada nebih poverovao da mi neko prica...okolina Bora mesto se zove tilva mika i tilva ros RIMSKI KASTEL na vrhu pomenutih planina ladno su teskom mehanizacijom otisli do vrha brda i poravnjali iskopali kubike i kubike zemnje .Zagubica laznica nesecam se blize kako se zove lokalitet brdo iznad sela rim tvrdjava rupa dubine 11 metara sonde na svakih pola metara vrh brda ociscen detektor nedaje nikakve signale ali zato padine brda novcica i arheologije koliko hoces ...Vetrn okolina Zajcara dobrih pola sata traktorom do vrha katastrofa u zivoj steni nisu to ni sonde ni rupe to su bunari na nekom mestima prelaze dubinu od 20 metara nikako mi nije bilo jasno kojim detektorima i spravama su radili i kako su dosli na ideju da bas tu kopaju kad lik koji nas je vodio vadi iz dzepa raslje visak neke dzidza bidze sacuvaj me boze pitam jeste nasli nesto kaze treba jos da se kopa duboko je?????????....pa se nesto pitam kako su rimnjani uspeli da zakopaju tako duboko ????...E sad necu da sudim o tome dali raslje i ostale stvari rade neznam nisam probao i nezelim ali mi nije jasno kako vam sve te dzidza bidze na severoistocnoj strani vetrena ne pokazase onoliku ostavu doduse bili su denari vi trazite zlato mozda zbog toga a mozda i zato sto nije bila na 20 metara dubine vec na pisljivih pola metra...eto mene opet tamo letos boze zdravlja sa mojim obicnim plitkim jeftinim detektorima i sa mojim skromnim iskustvom ivelikim neznanjem
Odgovori
#54
raslje viskove i ostale stvari neznam kako funkcionisu satim nisam radio imam iskustva sa sipkama cetiri komada drzis dve prstima drugi drzi dve sastavis ih i one spartaju levo desno pokazuju pravac i to  medju prvima pravio je jedan matori bugarin IZ Bosilegrada znam da je covek zaradio pristojnu sumu prodajuci sipke ja sam dobio na poklon par kada god smo trazili sa tim sipkama nalazili smo podzemnu vodu nista vise inace covek mi je pokazao u detalje kako se prave!!! ako nekoga zanima objasnicu kako da ih napravite cisto da vam za takveiste sipke nebi  naplacivali par stotina eura razno razni exspertoprevaranta nemate nikakvih ulaganja sve sto treba su cetiri bakarne suplje sipke duzine 30 cm malo ulomaka od zlatnog nakita e jedina steta treba vam ziva morace da se upropasti par toplomera jbt-ga sto rece lane gutovic sve sto je lepo ima caku ili je stetno ili je protiv zakonito
Odgovori
#55
rodjo daj recept za te sipke da probamo taj specijalitet......
Odgovori
#56
(09-01-2012, 05:30 PM)bodatajson link Piše: raslje viskove i ostale stvari neznam kako funkcionisu satim nisam radio imam iskustva sa sipkama cetiri komada drzis dve prstima drugi drzi dve sastavis ih i one spartaju levo desno pokazuju pravac i to  medju prvima pravio je jedan matori bugarin IZ Bosilegrada znam da je covek zaradio pristojnu sumu prodajuci sipke ja sam dobio na poklon par kada god smo trazili sa tim sipkama nalazili smo podzemnu vodu nista vise inace covek mi je pokazao u detalje kako se prave!!! ako nekoga zanima objasnicu kako da ih napravite cisto da vam za takveiste sipke nebi  naplacivali par stotina eura razno razni exspertoprevaranta nemate nikakvih ulaganja sve sto treba su cetiri bakarne suplje sipke duzine 30 cm malo ulomaka od zlatnog nakita e jedina steta treba vam ziva morace da se upropasti par toplomera jbt-ga sto rece lane gutovic sve sto je lepo ima caku ili je stetno ili je protiv zakonito
Lane Gutovic kaze ne moze da skodi ali da li ce da koristi? U ovom slucaju moze da skodi  jer ce da se ubijes od kopanja za bam badava...Pozzz
Odgovori
#57
(17-03-2012, 03:59 PM)dr.jare link Piše: Lane Gutovic kaze ne moze da skodi ali da li ce da koristi? U ovom slucaju moze da skodi  jer ce da se ubijes od kopanja za bam badava...Pozzz
ubice se od kopanja samo ako ga pre toga ne ubije ziva sa kojom se igraju dok prave raslje
Odgovori
#58
Molio bih nekoga od cenjenih kolega da objasni kako raslje prepoznaju kad je u zemlji metal a kako voda ili neki drugi nalaz.Kako onaj ko radi sa rasljama zna sta je u zemlji.
Odgovori
#59
kad sretnes nekog takvog rasljara koji kaze da to moze ti ga pitaj kako mu to uspeva.
ove sto ja poznajem nisu vise kod nas,
svi su se kad su se vec posle prvog izlaska na teren obogatili preselili na neka egzoticna ostrva gde uzivaju u ovozemaljskim blagodetima ,mora, sunca i mladih i jeftinih cokoladiranih piiiiip  Smile
Odgovori
#60
Ne znam kako ali znam da deluje . Nema sumnje da i kod rasljara ima prevaranata ali ima i onih koji imaju taj dar . Mada mislim da se uci . Ako dozvolite da kao anegdotu ispricam ono sto mi se desilo mozda ce nesto biti jasnije , makar ovaj moj stav .
    Dakle , prilikom jedne od mnogih (neuspesnih ) ekspedicija , na terenu sa jednim starim asom koji je iz sela MODRA STENA , stali smo da testiramo naseg sondasa . Naravno posto na tom delu terena nije imalo niceg , on ( taj stari as ) je uzeo i nepravio raslje od drenovog drveta . Okretao se tamo vamo i stao na jedno mesto ispod koga navodno treba da se nalazi nesto sto pravi neku vrstu zracenja . Pokusali smo aparatom na istom mestu  i naravno on nije nista pokazao . Covek je pre nego cemo poceti iskopavanje objasnio da razlicita drva (raslje od istih ) reaguju na razlicite stvari ?! Pokusali su i neki od mojih pajtasa ( da ne uvredimo starinu ) i nista . Ja sam kao glavni skeptik ostao poslednji , pa sam kao Adam resio da probam (ne kosta nista , jbg. pirocanac sta ces ) .I nista nisam osetio . Tada je on rekao da obratim paznju na peckanje (golickanje , skokot)koje se javlja u laktovima (zilama kod lakata , ma tu negde) naravno da nisam osetio . tada je rekao da se ne koncentrisem na to nego da se opustim i da predjem kao sondasem preko . Za divno cudo osetio sam to nesto i bilo je locirano na jednom mestu samo . Kada smo otkopali , na cetrdesetak centimetara smo nasli kamen od silikata . on je pravio zracenje koje se oseca .
    Da se vratimo na razgovor . Mislim da se voda na isti nacin oseca tj. da se oseca taj protok energije i da on nije u MESTU , vec je kao zila i ima neko prostiranje , pravac . Verovatno oni koji su vicni tom zanatu (ja nisam od tih) imaju istancano to culo i znaju kako se to radi .Sad kako i da li to funkcionise sa zutim ne bih znao jer nisam probao . Ali kako objasniti to da su nasi stari tacno locirali mesta gde da buse za bunare . ili kako su nalazili rudnike koji su eksploatisani ? Nisu oni imali savremenu tehniku a nalazili su . Sta bi bio zkljucak iz koji mozemo izvuci . neznamo kako ali radi . mozda ne mozemo svi ali i dalje radi . MOzda samo trebamo pokusati i necemo sumnjati u te STARE metode . Ko zna mozda nekad zatreba .
Pozdrav drugari
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 97 Gost(a)