Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
suvi dol kod vranja
#1
imam podatak da je u pitanju teren sa rimskim ostacima.da li neko ima nesto za ovaj kraj oko vranja?
Odgovori
#2
Pozdrav Bato,

Znas i sam da imas more stvari i sam koje se odnose na termin "SUV" pa se prema tome i orijentisi na terenu ako si vec bio tamo. Ako si samo nacuo onda si u istoj poziciji za nesto kokretnije bas kao i ja  Smile

U mnogim opisima se pojavljuje termin "Suvi dol" , "Suvi potok", neko je ove termine (u zavisnosti od jezickog podrucja) prekrstio u recimo, umesto "Suva reka" u "Suha reka" ili "Pusta reka" ........ sve se to odnosi na jednu istu stvar i jedan isti termin i ljudi misle da se sa promenom jedne reci zapravo radi o stotinu razlicitih lokacija.
Ostaci rima je samo jedna cigla vise u gradnji cele piramide i daje vecu mogucnost da se iznadje mozda prava lokacija gde se spominju gore navedeni termini. Dalje razmisli i sam sta ti je ciniti.
Nadam se da sam ti bar malo pomogao i uputio na neko samostalno razmisljanje i da li ti treba necija daljnja pomoc?

Na zalost, veoma je mnogo mesta sirom Balkana sa ovim terminima koji krecu sa recju "SUV" tako da se taj krug mesta sa ovim pocetnim nazivom treba suziti pomocu nekih drugih repera i eliminisati neka mesta. Rekoh ti vec da je "rim" jedan od tih repera koje ti daje vise verovatnoce i vece sanse da ces se naci na pravoj lokaciji.

Srecno,
Odgovori
#3
U suvom dolu nalazili su se ostaci rimskog grada,poznajem neke ljude koji su nalazili vodovod ,vodovodne cevi fi 40 ,pravljenje verovatno od gline. Iz neke price sam cuo,da su par mesta "odradjena " tamo. Smile Ako nekog zanima mogu da i da postavim neku sliku,posto sam relativno blizu,pa moze da se odradi i koja slika. Pozdrav!
Odgovori
#4
Bato za suvi dol postoje 6 kozna plana bez opisa, ja imam jedan bas taj  tu je sve vecinom pod zemljom i tu je manastir sv. Jovan rilski ima dosta klesani znaci a polazna tacka je suvi dol.... pozdrav
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)