Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
okolina babusnice
#11
naravno da netrebas sve staviti ovde.nego mi reci u tom tvom spisu sta se pominje za kaludjerevo i iz kog je vrrmena i pricu kolko su kaludjera pogubljeni.da znam da pricamo za isto mesto
Odgovori
#12
a u spisima za krnju reku postoje li metalna vrata ili ne?
Odgovori
#13
Da je ovaj posao tako jednostavan ovakvi forumi ne bi ni postojali.Pretvarate ovaj forum u Limundo kupujem prodajem.Mesto kaludjerovo ima ga na vise mesta.Ali sela sa tim nazivom nema ih mnogo.E sada  ti uklapaj opise u tome je vestina ovog zanata.Prednost ti je sto ti je to ispred vrata i mozes da proveris na licu mesta sve.Spasovskih obroka imas puno ali kod tog vaseg su pare izvadjenje.Metalna vrata svako ce ti reci da su u selo Vavi.Pitaj ljude tamo.Neki kazu da su iznad crkve neki u reci.Ali  svi kazu da su zatrpana nanosom zemlje.Jedan konobar koji ih je video kao klinac pre 50g doselio se u Zajecar.Kazem ti svako ima svoju pricu o tim vratima.Svako ti pokazuje teren gde su navodno bila pa ko ce da ih nadje.To je slazes se kod malog Stola koji je sav supalj.Tamo ti je sve strmo a i reke nadodje voda kada su bujice i sve nose sa sobom pa ti nadji vrata to su navodno druga vrata u reci a teren isti.Krnja reka po meni nema veze sa tim metalnim vratima.Ona ti je kod Velikog Stola.Kod nje imas Bazovu padinu i vrtacu reko sam jos puno toga.Nije to  ona vrtaca koju traze po drugim opisima(krstovi-fildzani i korito u sredini) Za mene je prepiska sto se tice ove teme zavrsena.
Odgovori
#14
JA SAM DRUZE CUO ZA TA VRATA U VAVI IDEM GORE PO TAJ TEREN ALI KAZU DA SU TA VRATA U PECINI PESTERICA KOJA SE NALAZI U SELO VAVA MOJ TAST ZNA GDE JE TA PECINA ALI TU SU ODNETE PARE DO VRATA SU DOLAZILI NEKI ALI NISU ISLI DALJE NA NJIMA KAZU IMA VELIKI KATANAC NISAM TO VIDEO ALI TO JE TA PRICA
Odgovori
#15
A ZNAS LI DRUZE PROFESIONALNI NESTO ZA LESKOVU GLAVU PREMA SINJU GLAVU I ZA OSTRU ILI SILJU GLAVU KOD MESTA STOL
Odgovori
#16
znam druze profesionalni i gde je mesto gavranica tu idem u drva
Odgovori
#17
Druze Tikin
Tema ovog posta je okolina babusnice koju si ti zapoceo  i glasi ovako :pre neki dan covek koga poznajem slikao telefonom nekoliko znakova u kamenu neznam sta znace covecja glava,kantar, i stepenice jedne idu nagore pa ravno pa se spustaju nadole Sad Pa smo otisli daleko sada.Za mesta koja me pitas postavi druze slike  posto si to obecao ?Ima ovde jacih igraca od mene mozda pomognu ljudi. A tamo gde seces drva nastavi druze nije to to mesto.Tamo ces tesko i peski da prodjes a kamoli drva da seces.Sto se tice metalnih vrata da se ne ponavljamo i vrtimo u krug.Ona su iznad sela Vave.Tacno je da su neki sada vec ljudi u pozamasnim godinama kao deca (jedan od njih zivi sada u Zajecaru) ulazila u rupu do tih vrata.Tacno je da je na vratima bio veliki katanac.I tacno je da ih je nanos zemlje i kamenja zatrpao da i oni ( pa i taj) sada ne mogu da se snadju gde su tacno bila.Da je to ocisceno zaista nemam informacije.Ako je ocisceno kao sto kazes nemoj da ih trazis.Ne gubi brate vreme cena starog gvozdja je opala.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 5 Gost(a)