Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Svrljig,Nisevačka klisura-kule stari grad...
#1
Uzivo jos ]epse  Smile!


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
       
Odgovori
#2
Jos neka slika ..


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
       
Odgovori
#3
Postovani forumasi,

u selu Nisevac znam gde je znak Rimsko X uokvireno i pored T.Takodje znam gde su tri osmice(8) jedna u drugoj.

Da li neko od Vas ima opis i plan?

S postovanjem,

Vudi
Odgovori
#4
Za Nisevac traze se znaci....turcin nosi obranku,ima znaci  devojka nosi korpu petao, tri osmice jedna u drugu........g.Vudi ima jos tri znaka iza osmice........................Nisevac uklesano kuce ima jos znakovi,,,,,,,,,,,,Nisevac uklesano pismo,u pravouganik rimska desetka g,Vudi ima jos znaci ,devojka nosi korpu ima jos znaci.............Nisevac ima znak dva orla ima jos znaci,,,,,,,,,Svrljiski deo GEMIJA iznad ima znak,,,,,,,,,,,Svrljiski deo na kamen tri slova iznad krst,pored puta veliki krst velikipravougonik i u njemu rimska desetka i jos cetri znaka u pravogonik, ima jos znaci.......Svrljiski deo dva kamena krsta stara ima na njih znaci...Sveljiski deo vrtaca uklesana potkovica ima jos znaci.......Svrljiski deo  turcin jase magare ima znaci..............Svrljiski deo dve pola ribe................jedna riba cela jedna pola.....pored Timok  zmija ima jos znaci pa kvacka sa devet pilici..........ima jos..
Odgovori
#5
Postovani g.BramkoV,

pored 3 osmice ima krstica sa strane.

Preko puta "pisma" koje je zapravo uokvirena Rimska X ima znak ili recimo slovo T.

Znake koje spominjete ima na Bogdanici i to su sve redom moderni falsifikati koje sam video,ali ih nenavodim jer su fals.

S postovanjem,

Vudi
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 4 Gost(a)