Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moma devojka
#11
Ima jedna devojka na ulazu u malu pecinu sa desne strane,Ima kao kapu na glavi, desna ruka savijena i ima koplje sa vrhom na gore, dalje na istom zidu pecine kocka ili pravougaonik stemovan mozda 50x50 cm.Na mestu mindzusa malo ispod oba uveta ima dva krsta u krugu.
U drugoj donjoj pecini koja je sa suprotne strane istog brda, do samog potoka kad se udje u pecinu na desnom zidu zenska saka uklesana na zidu pecine.
Tu blizu ima rimsko kale
Ako je to ta devojka
Odgovori
#12
Opet ja ako se radi o istocnoj srbiji vodenica sa sindjir odnosno lanac vezan nije toliko daleko od ove devojke u pecini sa kopljem do vodenice imao je izvor koji izvire kao vodopad iz zemlje odnosno gejzer.
Ako je to to
Odgovori
#13
DEKIŠA PO SKICI SELA KOJA SE TRAZE TO JE PREMA MAKEDONIJI ILI U MAKEDONIJI BLIZU GRANICU........HVALA
Odgovori
#14
Druze Branko V ja znam te devojke mislim klesane znam i druge na dve noge.
Zatio sam napisao, da bila je jjops jedna sa kobiljkama na ramenu preko puta male pecije odnosno Stngine rupe Stnga je neki vojvoda bio a Tsnga je na vlaskom levo mozda je bio levoruk.
Pozz
Odgovori
#15
branko v bila je nekad sindzir vodenica sada vise ne postoji u makedoniji znam i selo selo se zove krivi kamen na granici tacno mesto gde je bila zna covek kolega koji je rodjen tamo, mesto je loso za pristup,sta te jos interesuje...
Odgovori
#16
zaboravio sam tacno i postoji crkva sv ilija kod sindir vodenice....
Odgovori
#17
hvala brate ali nije tamo kod tebe blize je.............
Odgovori
#18
Ydravo hobi da li je to mesto o kome pricas odradjeno i ako nije tajna gde se nalayi posto postoji resenje ya to mesto u Srbiji
Odgovori
#19
Vidi Makedonija i Bugarija tema: Moma ili devojka so siski
Odgovori
#20
Druze Zuca naveo sam dve lokacije sa devojkam na koju konkretno milsis.
Pozz
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 5 Gost(a)