Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamen barjaktar
#1
Srecna i uspesna nova 2016. svim tragacima !
Pre par dana sam obilazio neka mesta i pregledao ono sto je ostalo od znakova na terenu pa i ovo mesto za koje znam 20-ak godina a jos uvek nista nije radjeno posto se veoma tesko nalazi a na pristupacnom je mestu. mesto mi je pokazao pradeda neposredno pre smrti i rekao da je tu postavljan turski barjak dok su turci bili na ovim prostorima,a kasnije su hajduci nastavili tradiciju.Nalazi se na jednom kraku puta koji ide od velikog raskrsja na carigradskom drumu . Radi se o ravnoj kamenoj ploci 4-5 metara u precniku koja je idealno cista bez ijedne ogrebotine a na sredini ima rupu precnika 7-10cm, izgleda dosta duboku posto sam uspeo da je drvetom ocistim nekih 25 cm i nisam nasao dno.
Ukoliko imate nesto u vezi ovog kamena mozemo da probamo da ga resimo posto je pristupacno cak i za putnicko vozilo.
Pozdrav
Odgovori
#2
Koji carigradski put...
Odgovori
#3
jedan jedini koji prolazi ispod suve planine
Odgovori
#4
zavezi neiki tezi sraf kanapom I spusti da vidis o kojoj se dubin  Smile
Odgovori
#5
U pitanju je sadrzan i sam odgovor. Sta tu ima vise da se "pitate" Takvih slicnih mesta ima sirom ove nase zemlje a i sire i zaista su sluzili za ono za sta je postavljac pitanja i sam dobio odgovor. Postoje i cetvrtaste osnove istih ili slicnih dimenzija a jedno na sta treba obratiti paznju kod samih "nalaza" na terenu je ugao pod kojim je uklesana "rupa" ili bolje reci osnova za nesto. A za sta je sve mogla da bude osnova to nije bas tolko tesko predpostaviti. Zato moj savet... NE GUBITE VREME UZALUD !!! Osim ako vec pored same tzv rupe ima jos neki sitniji detalj koji se moze i malo kasnije dodati i da bude neka smernica za nesto drugo.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)