Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ISPRED OLTARA krstovi , makaze , rucni mlin ???
#1
Vec duze vreme me kopka jedan podatak koji pronadjoh u knjizi o istoriji moga sela. Ineresuje me da li mozda ima neko znacenje onoga sto je pronadjeno ispred oltara stare crkve. Inace Ljuba koji se spominje je moj predak.Znaci da li Krstovi , makaze , rucni mlin imaju neko znacenje vezano za nas hobi?


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#2
Evo i slike crkve Svete Petke koju je Ljuba zidao....




Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
   
Odgovori
#3
Pa mozes ili da je srusis ili da je dogradis, trece nema.
Odgovori
#4
Nisam te najbolje razumeo mislis da bi to nesto trebalo da bude tu u crkvi.... Sto se tice rusenja pre bih dao da mi neko ruke isece a kad bih imao para znao bih sta bi radio  Wink
Odgovori
#5
Vec sam o crkvenim stvarima govorio u nekom postu pa ne bih da se ponavljam, kratko i jasno, ono sto je CRKVENO i treba da ostane CRKVENO i to me ne zanima ni 0.1%. Samo bih VOLEO da se kulturno nasledje ne rusi, unistava-skrnavi...
Odgovori
#6
SLAZEM SE ....!!!
Odgovori
#7
Sto se tice rusenja i skrnavljenja, slazem se sa vama, a sto se tice vadjenja-uzimanja crkvenog blaga, siguran sam da gresite! Licno znam coveka koji je izvadio blago ispod temelja crkve, a od tada mu je sve poslo od ruke, sta god da je radio samo je vajdio. Samo je razlika u ljudima velika. Neko bi to blago iskoristio da bi ziveo u luksuzu i trosio ga na nepotrebne stvari, a on je sa tim blagom sredio tu crkvu, i na razne nacine pomogao svakome dok sve nije potrosio, a posle toga je pocelo da mu se vraca, da sve sto je zapoceo i zavrsio je, i vajdio i svuda srece ima.
Dakle, ne postoji prokleto blago postoje prokleti ljudi.
Odgovori
#8
Ovako, da malo pojasnim tekst. Tog mog dalekog predka je gonila sveta Petka u snu da na tom mestu podigne crkvu koja je predstavljena na slici. Kopajuci na tom mestu nasli su temelje stare crkve iz ko zna kog perioda. Na tim temeljima u predelu gde se nalazio oltar nasli su gore pomenuto. Mene interesuje da li mozda MAKAZE, KRSTOVI I RUCNI MLIN imaju neko znacenje vezano za nas posao tj. da li se tumaci na neki nacin..?
Odgovori
#9
Ja sam moj komentar ostavio na ono "sto je crkveno crkveno treba i da ostane" Na to sam dao komentar Smile Sto se znakova tice, znam da makaze kao znak postoje i imaju razno tumacenje u zavisnosti od samog znaka ali bih to prepustio strucnijim kolegama da objasne.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 4 Gost(a)