Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZA ISKUSNIJE U OVOME STA MI MOZETE RECI O OVOM KRSTU
#1
TUMACENJE ZA ISKUSNIJE PRONALAZACE


Priloženih Datoteka Izvedena sličica(e)
       
Odgovori
#2
treba neko da desifrira sta pise na krst
Odgovori
#3
Koja je građevina u pozadini, vidi se neki zid? Crkva? Ako je crkva, možda je grob nekog popa ili neki zavetni krst.
Odgovori
#4
U pitanju je crkva koja je sagradjena mnogo kasnije ...A krst je na tom mestu postojao neznase iz kog je doba.
Odgovori
#5
(30-12-2014, 10:00 AM)mladipirocanac link Piše: U pitanju je crkva koja je sagradjena mnogo kasnije ...A krst je na tom mestu postojao neznase iz kog je doba.
Moj dobronamerni savet ti je da se klonis grobova . Mislis da je ostava bas tu ?  >Sad . . Ako ti nije NUZDA nemoj da skrnavis grob i unemirvas pokojne .  pitanje . Dali bi bio miran i nebi kleo da , grob tvog nekog dragog dira , mislim na ove savremene lopove bakardzije . Razmisli malo . Pozdrav  ???
Odgovori
#6
@Citytaxi, ovaj krst 100% nije nadgrobni!
Ovo je obročni krst samo zbog starosti erozija je oštetila ime svetca te ne znamo kom svetcu je namenje ovaj zavet.
A što se tiče grobova zaista iz dubokog pieteta prema preminulim pretcima treba ih zaobići.
Odgovori
#7
(30-12-2014, 10:00 AM)mladipirocanac link Piše: U pitanju je crkva koja je sagradjena mnogo kasnije
Kako se danas zove ta crkvica?
Odgovori
#8
Jel i kordinate da ti posalje? ;D
Odgovori
#9
(31-12-2014, 03:39 PM)APIS link Piše: Jel i kordinate da ti posalje? ;D

Nije neophodno, još uvek ne plevim crkvene bašte.  Wink
A ime crkve ne otkriva lokaciju Apise, sam znaš da takvih malih kapelica sa istim imenom od Svrljiga do Vranja, i od Niša do Caribroda ima više desetina, po selima i zaseocima.
Odgovori
#10
Jes vala samo  ona  brojka dole i dve strelke nisu slucajno uokvirene.Nego sto li se petljam  kad je ova tema samo za oni poiskusni. ;D.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 6 Gost(a)