Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Masurica
#11
u masuricu imas melekovu vodenicu i pored nje dva krsta urezana u stenu jedan levo od buku vodenice a jedan desno licno sam ih naso pre desetak godina sve ostave su povadjene sem ostave u grob vodenicara iznad vodenice u sumu sa desne strane mosta iznad sela tu ti je vodenica vada vodenice prolazi pored mosta ako te ne mrzi da cistis mahovinu proveri krstovi su mali pored same vade na 5-6 metra jedan od drugi za to mesto ti treba bolji aparat nadam sam da sam ti pomogo imas i gore kod centrale u stenu a iznad centrale imas i pecinu vidi se od put pozdrav i nadam se da sam pomogo
Odgovori
#12
LELEKOVA VODENICA ILI MELEKOVA ILI MALINOVA ILI MULENOVA TO JE SVE JEDAN OPIS
Odgovori
#13
bas tako sve je iz istog opisa samo su razlicita imena vodenice dokaz da je ta vodenica su dva krsta i rupa u steni od klina zakoji je buka od vodenice bila vezana uzgred taj teren ja zovem poligon za obuku zlatara nepostoji covek koji se bavi ovim hobijem u okolini da tu nije bio preporucio bi ti da trazis na drugom mestu iskreno tu nepostoji aparat koji nije donosen cak je i vojska jedno vreme tu nesto radila u svakom slucaju sretno ko zna mozda si ti taj srecnik pozdrav i srecno
Odgovori
#14
trazi melekovu vodenicu nad vodenicu u lestar grob vodenicarski i pare u grob buka sa usta vezana sa lanac za kamen vidi dobro ima na obe strane po 1 krs ukovan u kamen od buku podi navise nadji ustav ili savak i preskoci preko vodu tu ima da kopas ima 1 kace sa parama na pare ima sablja sa dragi kamen ima tefter sa zlatne korice od 7 oke i 2 krsta i 1 terazije zlatne podi vise uz vodu ima 1 modar stojeci kamen spakovan a preko sredine pukao
Odgovori
#15
pa je zatisnut sa belutak tu ima malo kovano vodenica puna sa dukati izadji na mala vrata od vodenice gde ima 3 basamaka tu ima barcuga i velika ploca kavo za mesanje leba okrugla pod njom jedno kace sa parama pred vodenicu stara rakita debela pod nju su pare zakopane
Odgovori
#16
podi uz reku ima strelus kamen sa protiv njega drugi kavo duvar veliki u taj kamen 1 rupa kavo prozor u tu rupu ima pare a rupa je zatvorena sa plocu
Odgovori
#17
to je ja sto imam ali ne verujem da je ovo tacno a i da je tacno ovo je sigurno neko pre mene imao poz za masuricu
Odgovori
#18
tacno je do detalja ali su ostave najverovatnije odradjene
Odgovori
#19
peckane braticu sto ne odemo na to mesto lepo da proverimo za te ostave i ako su odradjene mozda je neko ostavio bar 1 2 komada da se zaradujev ljudi nece mnogo da nas kosta a skupo ce da nas kosta ako ne pogledamo
Odgovori
#20
nemate metrazu koliko je udaljeno jedno od drugu ostavu........ostalo se poklapa i ima dalje uz reku....
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 6 Gost(a)