Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stopa ^Pedalj
#1
Pozdrav svim sportistima ,imam jedno pitanje za sve "ako je jedna stopa 8 koraka " koliko je jedan pedalj.
pokusavam da resim jednu zagonetku mesecima i nista nisam postigao verovatno moje razmisljanje je ograniceno .


                "nadji probuseni kamen od sedam oke meri sest (6) pedi i kopaj "
Odgovori
#2
pozdrav shema.bez obzira sto su mere izrazene u okama i pedima,kako pise u opisu,meni ovo lici na trik pitanje.da nije u dubinu od 5 pedi?ili oko kamena?
Odgovori
#3
Ja mislim da ako je probušen onda u pravcu rupe treba meriti,sad peda,aršin a i ostale mere nisu kod svih iste tako da ti je moj savet da uzmeš otprilike meru od 20cm. pa probaj-kopaj.
Srećno.
Odgovori
#4
Shema,druze,odakle iskopa to da je stopa 8 koraka,ocu da kazem nisam do sad cuo.Imam jedan znak i opis za njega gde su mere u stopama pa mozda se i posreci Smile .I jel to neka "univerzalna" mera  ili vazi samo za pojedine opise?
Odgovori
#5
PED=25 cm

Marso
Odgovori
#6
http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A1%D1%82%...6%D0%B0%29.

Stopa bi trebla da iznosi dužinu jdnog ljudskog STOPALA.
Odgovori
#7
(02-12-2014, 11:46 AM)Shema link Piše: Pozdrav svim sportistima ,imam jedno pitanje za sve "ako je jedna stopa 8 koraka " koliko je jedan pedalj.
pokusavam da resim jednu zagonetku mesecima i nista nisam postigao verovatno moje razmisljanje je ograniceno .


                "nadji probuseni kamen od sedam oke meri sest (6) pedi i kopaj "

lako 6x25= 2 arsina = 1,5 m

Marso
Odgovori
#8
(02-12-2014, 11:46 AM)Shema link Piše: Pozdrav svim sportistima ,imam jedno pitanje za sve "ako je jedna stopa 8 koraka " koliko je jedan pedalj.
pokusavam da resim jednu zagonetku mesecima i nista nisam postigao verovatno moje razmisljanje je ograniceno .


                "nadji probuseni kamen od sedam oke meri sest (6) pedi i kopaj "

  ,,Nadji probusen kamen od sedam oke tacno meri na kantar. Sest pedi naokolo kopaj ,zlatan lanac u krug". Tako pise a to znaci da je kamen tezak tacno 6 oka a oko njega( u krug )ukopan zlatni lanac .Najverovatnije iste tezine . To kako kod tebe pise moze svakako da se tumaci. Pedalj ,stopa(lo),korak ,hvat,lakat ,ljudski boj, itd. su hajducke mete i jasno je na sa se odnose i kako se koriste . Nisu ti potrebne nikakve narocite sprave da bi izmerio.
Odgovori
#9
pozdrav svima
shema znas li sta je peda?
Odgovori
#10
Miljenko svuda u hajduckim spisima se pominje jedna stopa 8 koraka ali za pedalj niko nikada nije rekao da se zamenjuje nekom drugom duzinom ,zato sam i postavio pitanje na forumu .Zahvaljujem Planzji na upustvima i pozdravljam sve koji su komentarisali ovu moju nedoumicu.
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)