Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zanimljive lokacije - Pirot i okolina...
#1
Pozdrav saborci
Nov sam na forumu i uopste u ovoj tematici. Interesuje me da li vam neka imena ovih lokacija nesto znace i da li znate nesto vise o njima? U pitanju je okolina pirota kao sto sam naveo.

Zlatni prag, Mecja rupa(postoji pecina), Svinji Vir(postoji pecina) i jos jedno mesto kojem ne znam ime, ali se opisuje kao neki trem ili nastresnica gde su se hajduci skrivali, pored reke je, u steni na visini od oko 2m, i tu su vrzuvani konji...
I da li vam znaci ime Hajduk Marinko koji je svojevremeno dejstvovao oviim krajevima, i ima svoj grob...

Sve sam na brzinu kucao, tako da ne zamerite ako nije napisano bas najpravilnije.

Pozdrav i sve najbolje
Odgovori
#2
Pozdrav Daco, odlicno ako znas ta mesta.... ;')
Mapco
Odgovori
#3
Pa šta je bilo, jeste išli do nekog mesta, ajd pišite da čitamo....
Odgovori
#4
mecja rupa ima i pecina
Odgovori
#5
(17-11-2014, 08:41 PM)apenac link Piše: mecja rupa ima i pecina

Pa sta sad, to je i dacha rekao?!?
Odgovori
#6
pa znam gde je Big Grin
Odgovori
#7
ove bre stvari i ovako su zamrsene same po sebi a mi umesto da ih uproscavamo mi ih jos vise komplikujemo, niko nista i nikome i nikad ne objasni jasno i glasno ako nesto stvarno zna, samo neke muljavine.
Odgovori
#8
(25-11-2014, 12:07 PM)cuturica link Piše: ove bre stvari i ovako su zamrsene same po sebi a mi umesto da ih uproscavamo mi ih jos vise komplikujemo, niko nista i nikome i nikad ne objasni jasno i glasno ako nesto stvarno zna, samo neke muljavine.

Pa sam si odgovorio na svoje pitanje. Upravu si i to je jasno ko dan, niko nista i ne zna vec se samo pretpostavlja i nagadja, kad je jasno i kad se zna dokumentuje se slikom ili necim drugim i to je to.

Pozdrav i svako dobro.
Odgovori
#9
Napisi Dacho sta imas za Zlatni prag -opis trazenja,sta su znakovi i dr ! i to javno na forumu posto je to vec ocisceno pre II s.rata !!!
Odgovori
#10
A da .... ! Napisi mi pricu ili pak predanje o to hajduku Marinku i gde mu je grob ?
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 2 Gost(a)