Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc oko znaka.Hitno
#1
[Slika: OGCIpDNs.jpg]  Rimska desetka uklesana u kvadratu. Kvadrat je ispupcen 2cm od povrsine kamena.Velicina kvadrata je 20x20cm.Kamen je velicine oko 1x1m nalazi se na vrh planine malo je nepristupacno.Na oko 20m odatle nalazi se jedna podkapina lici kao ulaz u zatvorenu pecinu.Drugih znakova nismo nasli.Tu oko znaka pustana su dva skenera i pokazuju da je sve puno,prosto je nemoguc rad sa skenerima.Postavljena slika je malo losijeg kvaliteta ali uzivo je znak bas dobro odradjen.Ako neko moze nesto da pomogne neka pise.pozz
Odgovori
#2
  ...voleo bih da znam o kom se kraju radi jer sam i ja naiso na rimsku desetku otprilike 40 X40 cm.Mozda su i povezane nekom putanjom.Ova se nalazi u Sokobanjskom kraju i desno ispod nje se nalazi pecina koja nije nesto velika ali je bila zazidana.U samom dnu sa desne srtane je bio mali uklesan krst.
Odgovori
#3
Radi se o Vranjskom kraju. I ovde se desno ispod znaka nalazi podkapina do pola zatrpana  zemljom lici kao neki zatvoreni ulaz. Na vrh podkapine na steni ima uklesana rupa precnika oko 5cm i isto toliko duboka.Jel ste radili nesto u tom vasem slucaju?
Odgovori
#4
(02-11-2014, 08:36 PM)taurus link Piše: Radi se o Vranjskom kraju. I ovde se desno ispod znaka nalazi podkapina do pola zatrpana  zemljom lici kao neki zatvoreni ulaz. Na vrh podkapine na steni ima uklesana rupa precnika oko 5cm i isto toliko duboka.Jel ste radili nesto u tom vasem slucaju?
         
     
http://www.skrivenoblago.com/index.php/t...l#msg33015

  ovako izgleda ta desetka mozda oznacava put X rimske legije
Odgovori
« Starije Teme | Novije Teme »


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)